Toksyna botulinowa, botoks, usuwanie zmarszczek mimicznych

Chcesz zatrzymać czas, a jednocześnie nie czekać na efekty długich serii zabiegów?
Idealnym rozwiązaniem jest dla Ciebie toksyna botulinowa, która znajduje się w preparatach Botox i Azzalure. Podczas 15-minutowej wizyty lekarz dermatolog poda preparat pod skórę, a pierwsze efekty będziesz widzieć już po kilku dniach. Właśnie ze względu na szybkość, bezpieczeństwo i powszechność Botoxu, zabiegowi możesz się poddać nawet w przerwie na obiad.

Ile wykonaliśmy już zabiegów z wykorzystaniem Botoxu i Azzalure?
Kilkanaście tysięcy, a liczba ta wzrasta z każdym dniem. Jesteśmy liderem na rynku, dlatego zabiegi z toksyną botulinową wykonujemy codziennie. Warto zaznaczyć, że w Aspazji preparat zawsze podawany jest jedynie przez doświadczonego dermatologa.

Co jest lepsze - Botox czy Azzalure?
Zasadniczo są to identyczne produkty. Obydwa to toksyna botulinowa, więc działają na tej samej zasadzie i z tą samą siłą oraz efektywnością. Zarówno Botox, jak i Azzalure to sprawdzone, używane od lat preparaty ze wszystkimi atestami bezpieczeństwa. Na rynku znajduje się wiele preparatów bazujących na botulinie typu A – niektóre z nich są tańszymi zamiennikami o niższej jakości. Podczas decyzji o zabiegu należy pamiętać, że najskuteczniejszymi i najczęściej wybieranymi preparatami są Botox oraz Azzalure.

Jak działa toksyna botulinowa?
Toksyna botulinowa typu A to naturalnie występujące białko bakteryjne. Podawana jest w niewielkich ilościach do tkanki mięśniowej. Blokuje ona impulsy nerwowe, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek. Przy jej pomocy możliwe jest skorygowanie zmarszczek dynamicznych. Preparaty na bazie toksyny botulinowej znajdują zastosowanie również w przypadku opadających kącików ust i zmarszczek nad górną wargą.

Wskazania do zabiegu to:

 • zmarszczki mimiczne, głównie w górnej części twarzy,
 • wokół oczu („kurze łapki”),
 • poprzeczne na czole,
 • pomiędzy brwiami („lwia zmarszczka”),
 • zmarszczki dolnej części twarzy („bruzdy marionetkowe”),
 • nadpotliwość pach, dłoni i stóp.
Efekty
Działanie
Krok po kroku

Pierwsze efekty możesz zauważyć po upływie 2 do 3 dni, a pełne działanie toksyny widoczne jest po 10 do 14 dniach od wykonania zabiegu. Okolice poddane zabiegowi stają się wygładzone, spojrzenie łagodniejsze, skóra wygląda na bardziej promienną i wyraźnie odmłodzoną. Wyglądasz świeżo! Efekty utrzymują się do 6 miesięcy.

Preparat Botox lub Azzalure podaje się w okolicę zmarszczek gładzizny czoła, kurzych łapek i lwich zmarszczek. Zmarszczki te powstają na skutek zwiększonej aktywności mięśni w określonych obszarach twarzy – kurczą się, gdy dostaną impuls z włókien nerwowych. Podanie preparatu w okolicę mięśnia mimicznego powoduje zmniejszenie jego siły, bez działania na pozostałe tkanki, które nie zostały poddane zabiegowi. Wrażliwość skóry na dotyk nie ulega zmianie, a mimika pozostaje naturalna.

Toksynę botulinową stosuje się także do leczenia nadpotliwości pach, dłoni i stóp.

 1. Zabieg trwa około 15 minut, nie wymaga znieczulenia.
 2. Przed wykonaniem serii zastrzyków, lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad, mający na celu wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.
 3. W celu przygotowania skóry lekarz oczyści ją i zdezynfekuje odpowiednim preparatem.
 4. Zabieg polega na podaniu preparatu w ustalone miejsce, indywidualnie dobrane do potrzeb i siły mieśniowej pacjenta.
 5. W ciągu 4 godzin po zabiegu nie należy masować miejsc wstrzyknięć, schylać się, spać, korzystać z basenu oraz przegrzewać skóry (sauna, solarium).
Czas trwania zabiegu: -
20
min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Zabieg przeprowadzony przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza dermatologa jest w pełni bezpieczny, nie naraża organizmu na wystąpienie skutków ubocznych. To właśnie lekarz, dzięki swojemu doświadczeniu precyzyjnie dobiera dawkę, która odmłodzi Twoją twarz, ale jednocześnie umożliwi Tobie naturalną mimikę. Preparat podawany jest w niewielkich dawkach, dlatego efekt jest bardzo subtelny.
Tuż po zabiegu mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia w miejscu wkłuć, które szybko znikają. Zabieg wykonywany jest zawsze przy użyciu jednorazowych narzędzi i certyfikowanych produktów o gwarantowanej jakości.

 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona),
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
 • miejscowe infekcje skóry,
 • ​ciąża, okres karmienia piersią,
 • stosowanie następujących leków w czasie tygodnia poprzedzającego zabieg:
  • aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.),
  • aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina),
  • D-penicylamina (Cuprenil),
  • Cyklosporyna,
  • tubokuraryna, pankuronium, galamina,
  • sukcynylocholin,
  • linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn,
  • miejscowe infekcje skóry.

Toksyna botulinowa - cennik

Zabiegi wykonywane preparatami: Botox, Azzalure i Letybo. Cena zabiegu podawana jest po konsultacji z lekarzem. Ilość jednostek ustala każdorazowo lekarz na podstawie stanu skóry i oczekiwanego przez pacjenta efektu. Maksymalna cena zabiegu na zmarszczki (3 obszary) to 1200zł przy jednej osobie lub 1050zł przy kilku osobach razem.

Jedna osoba 24/jednostkę
Całe czoło od 435
Kurze łapki od 340
Lwia zmarszczka od 315
Nadpotliwość pach 1600
Nadpotliwość dłoni 1800
Nadpotliwość stóp 2000
Dwie lub więcej osób 21/jednostkę
Całe czoło od 380
Kurze łapki od 300
Lwia zmarszczka od 280
Nadpotliwość pach 1600
Nadpotliwość dłoni 1800
Nadpotliwość stóp 2000

Zabieg wykonywany przez:

Toksyna botulinowa lek. med. Przemysław Trzeciak

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

Toksyna botulinowa lek. Maciej Spałek

lekarz w trakcie specjalizacji z dermatologii-wenerologii oraz uzyskiwania doktoratu. Absolwent z wyróżnieniem UMP. Od początku studiów zafascynowany medycyną estetyczną, w której obecnie skupia się na działaniach przeciwstarzeniowych i uzyskaniu naturalnych efektów zabiegów. Jest zdania, że lekarz musi dokształcać się całe życie, więc nieustannie bierze udział w szkoleniach i kongresach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Uważa, że styl życia jest nieodzownym elementem medycyny anti-aging, co zawsze podkreśla podczas konsultacji z Pacjentami. Do jego pasji należą podróże oraz wizyty w restauracjach i odkrywanie nowych smaków. W wolnym czasie gra w tenisa, saunuje i spaceruje.

Toksyna botulinowa Lek. Bartosz Nowak

lekarz i biotechnolog. Absolwent z wyróżnieniem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Obecnie w trakcie międzynarodowego kursu z medycyny estetycznej. W trakcie studiów laureat wielu stypendiów naukowych w tym Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach oraz sympozjach. Lubi łączyć procedury iniekcyjne i laserowe, aby uzyskiwać trwalsze i naturalniejsze efekty. Prywatnie miłośnik dobrego reportażu.