Makijaż permanentny brwi i ust

Makijaż permanentny to zabieg mikropigmentacji polegający na aplikacji pod naskórek  pigmentu. Pigmentowanie daje nieograniczone możliwości m.in. wyrównanie koloru i kształtu ust (również blizny czy odbarwienia po opryszczce), zagęszczenie linii rzęs lub stworzenie dekoracyjnej kreski, nadanie brwi kształtu i wyraźniejszego koloru.

Trwałość makijażu zależna jest od wyboru techniki. Makijaż permanentny utrzyma się na Twojej twarzy przez kilkanaście miesięcy, dlatego tak ważne jest, aby pozostawał w harmonii z naturalnymi rysami. Kosmetolodzy Instytutu Aspazja nieustannie poszerzają swoją wiedzę z zakresu technik pigmentowania i pigmentologii, aby w 100% sprostać oczekiwaniom naszych pacjentów. Wykonujemy makijaż permanentny wieloma technikami m.in. 

  • metoda piórkowa / microblanding, 
  • metoda pudrowa / ombre / cienia, 
  • metoda cienia i włosa, 
  • bezkonturowe usta, 
  • efekt pomadki, 
  • kontur z cieniowaniem ust, 
  • zagęszczenie linii rzęs, 
  • dekoracyjny eyeliner.

Po wnikliwej konsultacji kosmetolog przedstawia propozycje pigmentów oraz technik pigmentacji  dobranych indywidualnie do wieku i stanu skóry. Szeroka gama kolorytystyczna pozwala na wykonanie naturalnie wyglądającego makijażu nawet dla najjaśniejszych blondynek. 

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to metoda mikropigmentacji polegająca na aplikacji pigmentu pod skórę w celu poprawienia kształtu i koloru ust, brwi oraz linii rzęs.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny?

Trwałość makijażu permanentnego zależy od wybranej techniki i predyspozcji indywodualnych, jednak utrzymuje się on zazwyczaj przez kilkanaście miesięcy.

Jakie techniki pigmentacji stosowane są w Instytucie Aspazja?

W Instytucie Aspazja stosowane są różne techniki pigmentacji, takie jak metoda piórkowa/microblading, metoda pudrowa/ombre/cienia, metoda cienia i włosa, bezkonturowe usta, efekt pomadki, kontur z cieniowaniem ust oraz zagęszczenie linii rzęs.

Czy przed wykonaniem makijażu permanentnego jest przeprowadzana konsultacja?

Tak, przed wykonaniem makijażu permanentnego kosmetolog przeprowadza szczegółową konsultację z pacjentem w celu wykluczenia przeciwwskazań, dobrania odpowiednich pigmentów oraz technik pigmentacji, indywidualnie do stanu skóry, jej kolorytu i oczekiwań. Kształt brwi, ust, kresek jest indwywiualnie dobierany do budowy twarzy. Po zaakceptowaniu rysunku wstępnego linergista przechodzi do pigmentacji.

Czy makijaż permanentny wykonywany jest w Instytucie Aspazja?

Tak, Instytut Aspazja oferuje wykonanie makijażu permanentnego przez doświadczonych kosmetologów, którzy stale poszerzają swoją wiedzę w zakresie pigmentologii uczestnicząc w szkoleniach dla profesjonalistów.

Efekty
Działanie
Krok po kroku

Najważniejszym i ulubionym efektem zabiegu makijażu permanentnego jest wygoda idealnego make-upu na co dzień od razu po przebudzeniu, bez względu na okoliczności. Wyjście na basen, saunę, siłownię, czy zajęcia tańca? Makijaż utrzyma się mimo nadmiaru wody i potu. Oszczędność czasu z rana i przed wieczornym wyjściem na spotkanie ze znajomymi jest wyraźnie odczuwalna. To także brak stresu, czy makijaż dziś się uda i wyjdzie symetrycznie na obu częściach twarzy. Ostatnim kluczowym efektem jest komfort utrzymywania się makijażu permanentnego przez cały dzień, na którego jakość nie wpłynie maseczka, szalik czy wysoka temperatura w lato.  

Stawiamy na subtelnie i delikatnie podkreśloną urodę bez efektu przerysowania, tak aby makijaż permanentny zdobił twarz na co dzień i pasował do każdej okazji. 

  • Brwi to rama twarzy. Makijaż permanentny pozwala na stworzenie idealnej ramy dla twarzy. Subtelne i delikatne techniki pigmentacji wymagają kontroli co ok 18 miesięcy w celu odświeżenia.
  • Zagęszczająca kreska w linii rzęs pogłębia spojrzenie i podkreśla rzęsy. Makijaż permanentny powiek utrzymuje się najdłużej, ze względu na specyfikę skóry w tym miejscu. Z reguły co 2-3 lata kreska może wymagać odświeżenia. 
  • Usta podkreślone i wyrównane w kolorycie to niesamowita wygoda na co dzień. W zależności od techniki i dobranego pigmentu usta odświeża się co około 2-3 lata. 

Zadaniem makijażu permanentnego jest podkreślenie urody i nadanie twarzy wyrazistości. Pigment aplikowany jest jest sterylnym kardridżem pod naskórek. Bezpośrednio po zabiegu pigmentowana okolica jest ciemniejsza niż efekt ostateczny. Pierwsze 10-14 dni  po wykonaniu makijażu jest kluczowe dla prawidłowego procesu gojenia. Podczas wizyty kosmetolog przekazuje ważne informacje dotyczące pielęgnacji domowej. Pigment stabilizuje się w skórze przez 28dni. Efekt ostateczny pigmentacji można ocenić po upływie miesiąca od dnia pigmentacji. 

Pigment używany do wykonania makijażu permanentnego to specjalny hipoalergiczny barwik przeznaczony do profesjonalnej pigmentacji. W Instytucie Aspazja używane są pigmenty najwyższej jakości.

  1. Najważniejszy punkt: rozmowa z Linergistką. To wykluczenie przeciwwskazań, poznanie preferencji, oczekiwań, rozpoznanie stanu i jakości skóry.
  2. Uzupełnienie zgody na wykonanie makijażu permanentnego, wykluczenie przeciwwskazań, omówienie zasad pielęgnacji.
  3. Kolejnym krokiem jest przedstawienie rysunku wstępnego, czyli proponowanego kształtu, wybór pigmentu i metody pigmentacji.
  4. Możemy zaproponować znieczulenie wg. preferencji pacjenta, w sytuacji niskiego progu bólu.
  5. Pigmentacja zajmuje ok. 40-50 min – sterylnym, jednorazowym kardridżem z użyciem odpowiednich pigmentów.
  6. Planując wykonanie makijażu permanentnego należy uwzględnić proces gojenia. Kluczowe jest pierwsze 10-14 dni.
  7. 1-3 dzień po zabiegu to moment, gdy pigmentowana okolica jest zdecydowanie wyraźniejsza niż po wygojeniu. O szczegółach pielęgnacji po zabiegowej opowie kosmetolog przed zabiegiem. Jest ona kluczowa, dlatego warto stosować się do wszystkich wskazówek, aby uzyskać jak najlepsze wygojenie.
  8. W 3-4 dniu powstaje strupek, który niedługo zacznie pękać i odpadać w małych kawałkach. Nie można strupków drapać, ani zamalować kosmetykami kolorowymi. Strupki odpadną po ok. 7 dniach. Wtedy często pojawia się pytanie od pacjentki, czy makijaż permanentny nie wyszedł zbyt jasny. To zupełnie normalne – pigment stabilizuje się miesiąc i dopiero po tym czasie należy ocenić efekt pracy.
  9. 6 tygodni po pigmentacji właściwej wykonane jest dopigmentowanie. Proces gojenia jest taki sam.
  10. Reasumując – w trakcie gojenia się makijażu do momentu odpadnięcia strupków szczególnie dbaj o higienę miejsca. Unikaj basenu, sauny, siłowni, aby nie zainfekować okolicy pigmentowanej. Uważaj w trakcie kąpieli lub mycia włosów, aby nie zamoczyć strupków. Używaj zaleconego preparatu pielęgnacyjnego w częstotliwości, która zaleciła linergistka.
Czas trwania zabiegu: -
150
min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Makijaż permanentny jest wykonywany przy użyciu sterylnych urządzeń oraz jednorazowych narzędzi m.in. kardridży za pomocą których aplikowane są pigmenty. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego kosmetologa posiadającego certyfikat, zaświadczający o najwyższym poziomie wykonywania usług.

  • aktywna opryszczka,
  • cukrzyca,
  • łuszczyca,
  • stosowanie leków sterydowych,
  • hemofilia,
  • zakażenie dróg oddechowych,
  • przebyte choroby gałki ocznej,
  • skłonność do zapalenia spojówki,
  • leki rozrzedzające krew,
  • ciąża.

Zabieg wykonywany przez:

Makijaz permanentny mgr Ewa Nowak

kosmetolog, dietetyk. Dietetykę ukończyła na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, natomiast kosmetologię na Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie. Dietetykiem została, aby w walce o szczupłą sylwetkę w pierwszej kolejności pomóc sobie. Dziś zdrowym stylem życia zaraża swoje otoczenie. Posiada kilkuletnie doświadczenie jako kosmetolog. Wykonuje szereg profesjonalnych zabiegów m.in. makijaż permanentny, terapie wyszczuplające sylwetkę czy kompleksowe zabiegi pielęgnujące twarz, szyję i dekolt. Nie wyobraża sobie pracy w innych zawodach. Wolny czas spędza na czytaniu książek z zakresu dietetyki. Od niedawna odkryła magiczną moc biegania i aktywności fizycznej.

Makijaz permanentny mgr Alicja Rychter

kosmetolog; ukończyła studia licencjackie z kosmetologii oraz magisterskie z pedagogiki edukacji prozdrowotnej w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Specjalizuje się w zabiegach pielęgnacyjnych i odmładzających na twarz i ciało. Indywidualnie podchodzi do każdego przypadku dobierając optymalną terapię. Praca jest jej pasją. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film oraz spędzać czas na świeżym powietrzu.