Pedicure

Przez większą część roku nasze stopy pozostają w ukryciu. Nie mają jednak lekkiego losu – wysokie obcasy, zmiany temperatury, zmiany faktury buta – to wszystko wpływa na ich wygląd i funkcjonowanie. Zamiast gorączkowo szykować się przed wyjazdem wakacyjnym, warto zadbać o ich kompleksową pielęgnację przez cały rok.

Pedicure to nie tylko pięknie pomalowane paznokcie. To przede wszystkim zabieg pielęgnujący, który obejmuje skrócenie, opiłowanie i oczyszczenie paznokci stóp oraz usunięcie zgrubiałego naskórka z podeszw stóp wraz z wykonaniem regenerującego peelingu. Zabieg kończy się polerowaniem i malowaniem paznokcia. Podobnie, jak w przypadku manicure dłoni, tak i przy pedicure możemy wybierać z kilku dostępnych metod.

Pierwszą z nich jest pedicure hybrydowy. Po standardowym zabiegu pielęgnacyjnym, który obejmuje wyżej wymienione czynności, następuje pomalowanie płytki paznokcia bazą i specjalnym lakierem, które są utwardzane przy pomocy lampy UV. Efekt malowania utrzymuje się minimum 14 dni bez naruszenia lakieru. W celu zmycia lakieru z płytki, należy udać się do kosmetologa, która zastosuje odpowiedni preparat na bazie acetonu.

Istnieje również pedicure japoński, który polega na wmasowaniu w paznokcie odżywczej pasty i pudru, dzięki czemu zyskują one charakterystyczny blask.

W ofercie znajduje się także pedicure francuski. On, co prawda, króluje na paznokciach dłoni, lecz na zadbanych stopach będzie prezentował się równie elegancko. Charakteryzuje się zaznaczeniem przez biały lakier końcówek paznokcia oraz pokryciem całości płytki bezbarwnym lakierem.

Co to jest pedicure?

Pedicure to zabieg pielęgnacyjny stóp, który obejmuje skrócenie, opiłowanie i oczyszczenie płytki paznokci stóp oraz usunięcie zgrubiałego naskórka z podeszw stóp wraz z wykonaniem regenerującego peelingu. Zabieg zwykle kończy się polerowaniem i malowaniem paznokci lakierem klasycznym lub hybrydowym.

Jakie są rodzaje pedicure?

Wśród rodzajów pedicure można wyróżnić m.in. pedicure hybrydowy, pedicure japoński i pedicure francuski.

Na czym polega pedicure hybrydowy?

Pedicure hybrydowy to zabieg pielęgnacyjny, który po standardowych czynnościach, takich jak skrócenie, opiłowanie i oczyszczenie paznokci stóp oraz usunięcie zgrubiałego naskórka z podeszw stóp, kończy się pomalowaniem paznokcia specjalnym lakierem utwardzanym w lampie UV. Efekt utrzymywania się lakieru to zwykle 14-28 dni.

Jak wygląda pedicure japoński?

Pedicure japoński polega na wmasowaniu w paznokcie odżywczej pasty i pudru, co nadaje im charakterystyczny blask, odżywia i regeneruje. To świetna opcja w okresie przerwy od hybrydy, aby wzmocnić i zadbać o osłabioną płytkę paznokci.

Co to jest pedicure francuski?

Pedicure francuski to zabieg, który charakteryzuje się zaznaczeniem przez biały lakier końcówek paznokcia oraz pokryciem całości płytki bezbarwnym lakierem.

Czy pedicure jest bezpieczny?

Tak, pedicure jest bezpieczny, o ile jest przeprowadzony przez doświadczonego kosmetologa z użyciem sterylnych lub jednorazowych narzędzi i wysokiej jakości kosmetyków.

Jak często powinienem wykonywać pedicure?

Częstotliwość wykonywania pedicure zależy od indywidualnych potrzeb i kondycji stóp. Zazwyczaj zaleca się wykonywanie zabiegu co 4-6 tygodni, szczególnie w okresie letnim.

Efekty
Działanie
Krok po kroku

W wyniku pedicure stopy są zadbane i zrelaksowane, a paznokcie starannie pomalowane.

Pedicure ma działanie pielęgnacyjne i estetyczne.  W trakcie tego zabiegu usuwa się zrogowaciały naskórek, dzięki czemu stopy lepiej funkcjonują, zmniejsza się ból podczas chodzenia oraz minimalizuje ryzyko wrastania paznokci. Płytki paznokci wyglądają na zdrowe i zadbane.

  1. Dobór techniki wykonania zabiegu oraz wzorów i kolorów.
  2. Skrócenie i opiłowanie paznokci.
  3. Usunięcie zrogowaciałego naskórka.
  4. Regenerujący peeling.
  5. Malowanie płytki paznokcia.
Czas trwania zabiegu: -
90
min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Zabieg jest w pełni bezpieczny. Wszystkie przyrządy, które są stosowane podczas zabiegu, są jednorazowe, jeżeli jest to tylko możliwe. Pozostałe narzędzia sterylizowane są za pomocą najnowocześniejszego medycznego autoklawu Lisa. Kosmetolog wykonujący zabieg jest odpowiednio wykwalifikowany.

  • grzybica paznokci i około paznokciowa,
  • stany alergiczne,
  • stany zapalne,
  • skaleczenia w obszarze zabiegowym.

Zabieg wykonywany przez:

Pedicure mgr Karolina Jędraszak

studentka Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji. Ciągle poszerza wiedzę i kwalifikacje na licznych kursach oraz sympozjach naukowych. Posiada umiejętności poświadczone certyfikatem z zabiegów modelujących sylwetkę oraz obsługi lasera Vectus. Wolny czas spędza relaksując się przy dobrej książce.

Pedicure mgr Monika Kawala

kosmetolog, ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu. Natomiast tytuł magistra osiągnęła na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Kosmetologią zainteresowała się, kiedy sama borykała się z niedoskonałościami cery. Jest miłośniczką kotów. Wolny czas spędza na zajęciach fitness, z przyjaciółmi i rodziną.

Pedicure mgr Roksana Marciniak

kosmetolog, absolwentka Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji. Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w licznych szkoleniach. Oprócz kosmetologii interesuje się również psychologią. W wolnej chwili lubi czytać książki o tej tematyce bądź spędzać czas na świeżym powietrzu z przyjaciółmi i ukochanym czworonogiem.

Pedicure mgr Ewa Nowak

kosmetolog, dietetyk. Dietetykę ukończyła na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, natomiast kosmetologię na Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie. Dietetykiem została, aby w walce o szczupłą sylwetkę w pierwszej kolejności pomóc sobie. Dziś zdrowym stylem życia zaraża swoje otoczenie. Posiada kilkuletnie doświadczenie jako kosmetolog. Wykonuje szereg profesjonalnych zabiegów m.in. makijaż permanentny, terapie wyszczuplające sylwetkę czy kompleksowe zabiegi pielęgnujące twarz, szyję i dekolt. Nie wyobraża sobie pracy w innych zawodach. Wolny czas spędza na czytaniu książek z zakresu dietetyki. Od niedawna odkryła magiczną moc biegania i aktywności fizycznej.

Pedicure mgr Alicja Rychter

kosmetolog; ukończyła studia licencjackie z kosmetologii oraz magisterskie z pedagogiki edukacji prozdrowotnej w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Specjalizuje się w zabiegach pielęgnacyjnych i odmładzających na twarz i ciało. Indywidualnie podchodzi do każdego przypadku dobierając optymalną terapię. Praca jest jej pasją. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film oraz spędzać czas na świeżym powietrzu.

Pedicure lic. Joanna Trzeciak

kosmetolog; ukończyła studia w Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Jest osobą radosną uwielbiającą kontakt z drugą osobą. Chętnie podejmuje nowe wyzwania. Ciągle się kształci, żeby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby swoich pacjentów. Posiada szkolenia umożliwiające kształtowanie sylwetki, takie jak Icoone, Cellactor, Endermologie LPG i Maximus. Potrafi dobrać indywidualny zabieg prężnie rozwijającej się marki Dermalogica. Najchętniej wykonuje zabieg PQ-Age, ponieważ widzi jak zbawiennie wpływa na skórę twarzy oraz laserowe usuwanie zbędnego owłosienia. W wolnym czasie chodzi do restauracji ciesząc się nowymi smakami.

Pedicure Joanna Osik

specjalista pielęgnacji skóry. Ukończyła studium kosmetyczne, jak również liczne kursy i szkolenia w zakresie kosmetologii. Cały czas poszerza swoją wiedzę. Specjalizuje się w zabiegach na ciało, w szczególności w masażach. Pasjonatka zdrowego stylu życia i biegania. Wolny czas spędza aktywnie z rodziną.