Mezoterapia koktajlami

Mezoterapia koktajlami to nowy rodzaj mezoterapii polegający na podaniu pod skórę specjalnie opracowanych preparatów leczniczych. Koktajle działają odżywczo, wzmacniająco oraz odbudowująco na skórę. Zabiegi są zalecane zarówno młodym kobietom, ponieważ doskonale korygują pierwsze zmarszczki, jak i osobom starszym, dlatego że doskonale wpływają na ogólną poprawę wyglądu skóry. Od pewnego czasu znajduje zastosowanie również w przypadku problemu z wypadającymi włosami.

Preparaty stosowane podczas zabiegu mają skondensowane i miejscowe działanie. Najbardziej spektakularne efekty pojawiają się po serii kilku zabiegów, których harmonogram ustalany jest indywidulanie dla każdego pacjenta. Koktajle składają się głównie z witamin, minerałów, kwasów nukleinowych, czynników wzrostu i cząsteczek biostymulujących, dzięki czemu są całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

W ofercie Instytutu Aspazja można znaleźć mezoterapię następującymi koktajlami, które stosuje się w zależności od przypadłości, którą che się wyeliminować:

 • Light Eyes - cienie i opuchlizna pod oczami,
 • Dermaheal HL - wypadanie włosów.
Efekty
Działanie
Krok po kroku

Efekty mezoterapii koktajlami są widoczne natychmiast po zabiegu. Skóra jest wyraźnie nawilżona i odżywiona, nabiera promiennego blasku. Do długotrwałych efektów mezoterapii należy zaliczyć: przeciwdziałanie wypadaniu włosów oraz ich odżywienie oraz wyciszenie i rozjaśnienie okolic oczu.

W przypadku łysienia proces ten zostaje zatrzymany, a u wielu pacjentów następuje odrastanie włosów. 

Pod skórę wprowadzony zostaje specjalnie dobrany przez lekarza koktajl witaminowy o skondensowanym składzie. Pod jego wpływem, w zależności od użytej formuły, włosy stają się odżywione, mocniejsze i przestają wypadać, a okolice oka rozjaśniają się, regenerują się i wyciszają a twarz wygląda na bardziej wypoczętą.
Zabieg należy wykonywać w seriach od 4 do 8. Zalecane odstępy między pojedynczymi zabiegami to 7-14 dni.

 1. Konsultacja z lekarzem, podczas której indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera się preparat, który jest podawany przy wykorzystaniu cienkiej igły.
 2. Oczyszczenie i odkażenie okolic zabiegowych.
 3. Wybrany obszar skóry zostaje znieczulony przy pomocy kremu Emla, wyjątek stanowi owłosiona skóra głowy, gdzie znieczulenie dodawane jest do preparatu.
 4. Lekarz podaje koktajl pod skórę.
 5. Bezpośrednio po zabiegu nie należy nakładać makijażu.
Czas trwania zabiegu: - min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Zabieg jest w pełni bezpieczny. Wykonywany jest przez odpowiednio wykwalifikowanego lekarza dermatologa z wieloletnim doświadczeniem. Po zabiegu mogą pojawić się delikatne zaczerwienienia po wkłuciach i grudki, które znikną po kilku godzinach. Zabieg wykonywany jest przy użyciu jednorazowych narzędzi.

 • cukrzyca,
 • stany zapalne na skórze,
 • opryszczka,
 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych,
 • ciąża.

Zabieg wykonywany przez:

Mezoterapia koktajlami lek. med. Przemysław Trzeciak

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.