Dermatolog - konsultacje dermalogiczne

Do dermatologa trafiają zazwyczaj osoby, które borykają się z długotrwałymi problemami skórnymi, jak trądzik czy blizny. Tego typu zmiany potrafią zmienić życie w prawdziwe piekło, więc nic dziwnego, że skuteczna pomoc medyczna jest wskazana. Trądzik pospolity pojawia się zazwyczaj w okresie dojrzewania i przy zastosowaniu odpowiedniej terapii możliwe jest całkowite wyleczenie.

Czy oznacza to, że gdy nasze ciało zyska pełną dojrzałość, należy zaniechać wizyt? W żadnym wypadku. Dermatologia zajmuje się nie tylko leczeniem stanów zapalnych i chorób skóry, włosów oraz paznokci, ale również ich diagnostyką oraz sposobami zapobiegania im. Doświadczony lekarz dermatolog ma świadomość, że przy rozwoju współczesnej medycyny estetycznej jego rola nie kończy się na tym.

Jeśli zależy nam na kompleksowej pielęgnacji naszego ciała, zachowaniu młodości i trosce o zdrowie, warto przed rozpoczęciem działań udać się na konsultację dermatologiczną. Dermatolog zbada stan naszej skóry, dobierze odpowiednie kosmetyki oraz zaleci dostosowane do naszych potrzeb zabiegi kosmetyczne i estetyczne. Dzięki temu zyskamy pewność, że świadomie i skutecznie dbamy o nasze zdrowie i piękny wygląd.

Q: Kiedy warto udać się na konsultację dermatologiczną?

A: Warto udać się na konsultację dermatologiczną, gdy borykamy się z długotrwałymi problemami skórnymi, takimi jak na przykład trądzik, egzema, rumień czy blizny, ale również w celu diagnostyki i zapobiegania chorobom skóry, włosów i paznokci.

Q: Czy dermatolog zajmuje się tylko leczeniem chorób skóry?

A: Nie, dermatolog zajmuje się także diagnostyką i profilaktyką chorób skóry, doborem odpowiednich leków, kosmetyków i zaleceniem zabiegów kosmetycznych i estetycznych wpływających na dobrostan i jakość skóry.

Q: Czy dermatolog pomoże w doborze kosmetyków?

A: Tak, dermatolog pomoże dobrać odpowiednie kosmetyki szczególnie w sytuacjach leczenia zmian skórnych. W przypadku klasycznej, codziennej pielęgnacji zapaszamy do naszych kosmetologów, którzy pomogą dopasować do Twoich potrzeb skóry całą rutyne pielęgnacyjną.

Q: Czy dermatolog zaleci dostosowane do naszych potrzeb zabiegi kosmetyczne i estetyczne?

A: Tak, dermatolog zaleci zabiegi kosmetyczne i estetyczne dostosowane do naszych potrzeb, co pozwoli na skuteczne dbanie o piękny wygląd i zdrowie skóry.

Efekty
Działanie
Krok po kroku

W wyniku konsultacji dermatologicznej pacjent zyskuje wiedzę o stanie swojej skóry, sposobach zapobiegania starzeniu się, skutecznych zabiegach kosmetycznych. Zostaje również określony fototyp skóry (typ skóry klasyfikowany w zależności od poziomu melaniny), który ma ogromne znaczenie przy doborze zabiegów. W przypadku pojawienia się niepokojących znamion na skórze, lekarz zbada je i zaleci odpowiednie postępowanie.

Podczas konsultacji dermatologicznej lekarz określa stan skóry, bada budzące wątpliwości znamiona, dostrzega sygnały ewentualnych stanów zapalnych. W razie potrzeby zaleca odpowiednią terapię lub zabiegi estetyczne.

  1. Przeprowadzenie wywiadu lekarskiego.
  2. Badanie skóry.
  3. Dobór odpowiednich leków, zabiegów kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej.
  4. W razie potrzeby, ustalenie daty kolejnej wizyty.
Czas trwania zabiegu: - min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Konsultacja dermatologiczna jest w pełni bezpieczna, przeprowadza ją doświadczony lekarz dermatolog, który dba o komfort pacjenta.

Brak przeciwwskazań.

Zabieg wykonywany przez:

Konsultacja dermatologiczna lek. med. Przemysław Trzeciak

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

Konsultacja dermatologiczna lek. Maciej Spałek

lekarz w trakcie specjalizacji z dermatologii-wenerologii oraz uzyskiwania doktoratu. Absolwent z wyróżnieniem UMP. Od początku studiów zafascynowany medycyną estetyczną, w której obecnie skupia się na działaniach przeciwstarzeniowych i uzyskaniu naturalnych efektów zabiegów. Jest zdania, że lekarz musi dokształcać się całe życie, więc nieustannie bierze udział w szkoleniach i kongresach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Uważa, że styl życia jest nieodzownym elementem medycyny anti-aging, co zawsze podkreśla podczas konsultacji z Pacjentami. Do jego pasji należą podróże oraz wizyty w restauracjach i odkrywanie nowych smaków. W wolnym czasie gra w tenisa, saunuje i spaceruje.