Często spotykanym problemem kosmetycznym jest pojawianie się pękających naczynek na twarzy i na nogach. Największą skłonność do nich posiadają osoby z cerą naczyniową, co nie oznacza, że innych ta kwestia nie dotyczy. Na tzw. pajączki wpływ ma również tryb życia, palenie papierosów, poziom stresu w życiu.
Czym się różni stary Excel V od nowego Excel V+?
To nowa, ulepszona wersja ulubionego sprzętu do zamykania naczyń. Dzięki nowej generacji sprzętu:
- zabieg jest szybszy i przyjemniejszy
- chłodzenie obejmuje większy obszar
- efektywność zabiegu wzrasta dzięki możliowości wykorzystania większej mocy
Jak działa laser naczyniowy?
To przełomowe rozwiązanie w leczeniu zmian naczyniowych:
- Po pierwsze dlatego, że jest to zabieg bezbolesny, a uczucie dyskomfortu ograniczone do minimum, dzięki ciągłemu chłodzeniu przed, podczas i po każdym impulsie laserowym.
- Po drugie, dzięki regulacji wielu parametrów możliwe jest najlepsze dopasowanie terapii do konkretnej potrzeby pacjenta.
- Po trzecie, laser dysponuje zwiększoną mocą, a co za tym idzie jest nawet do 3 razy skuteczniejszy od standardowych rozwiązań.
- A po czwarte, jest to luksusowa technologia, której skuteczność potwierdzają najlepsi specjaliści z całego świata i wiele prestiżowych nagród branżowych.
Czy zabieg z wykorzystaniem lasera jest bolesny?
W większości przypadków jest to zabieg bezbolesny. Oczywiście zależy to od indywidualnego progu bólu, jakości skóry oraz kondycji w jakieś znajduje się pacjent. Duże znaczenie ma tu także ilość naczyń, ich grubość oraz usytuowanie. Dla większości osób zabieg jest bezbolesny i mówią one, że czuły jedynie sam dotyk schłodzonej głowicy. To właśnie dzięki niej zabieg jest bezbolesny i bezpieczny.
Ile zabiegów laserowego zamykania naczyń trzeba wykonać, aby usunąć wszystkie naczynka?
Zależy to od ilości, wielkości i głębokości naczyń, dodatkowo każda tkanka reaguje inaczej na światło lasera. W większości przypadków po jednym zabiegu widoczna będzie już znacząca poprawa widoczności naczynek przy dużych naczyniach, a mniejsze mogą zostać wyeliminowane całkowicie. Laser jest w stanie zamknąć istniejące naczynka, jednak nie uchroni przed powstawaniem nowych, jeśli ktoś posiada skórę naczyniową. Osoby z predyspozycjami do pojawiania się nowych naczynek, dla idealnego efektu, powinny co jakiś czas powtórzyć zabieg w celu zamknięcia nowo powstałych naczynek.
Co z innymi metodami - IPL czy laser Nd-Yag?
Posiadamy również IPL i laser Nd-Yang, ale nie polecamy już tych zabiegów. Są to starsze technologie, a co za tym idzie boleśniejsze i mniej skuteczne.
Efektem zabiegów laserowych jest pozbycie się pękniętych naczynek krwionośnych. Zabieg można wykonać praktycznie na dowolnej części ciała.
Podczas działania laserem naczyniowym do skóry emitowane są fale o długości 532 nm (KTP) i 1064 nm (Nd:Yag ), które przenikają przez jej poszczególne warstwy i są pochłanianie przez hemoglobinę – czerwony barwnik krwi. Naczynko zostaje zamknięte.
Każdorazowo, po przeanalizowaniu indywidualnego przypadku, lekarz-dermatolog dobiera odpowiednie parametry zabiegu m.in. wielkość plamki, siłę wiązki i rodzaj wykorzystywanego światła. Procedura z wykorzystaniem lasera jest w stanie zagwarantować najlepsze efekty - działanie nawet do 3 razy skuteczniejsze, niż przy wykorzystaniu innych laserów.
- Konsultacja z lekarzem, wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.
- Podpisanie zgody na zabieg.
- Oczyszczenie i odkażenie miejsca poddawanego zabiegowi.
- Naświetlanie laserem naczyniowym.
- Przekazanie zaleceń pielęgnacyjnych.
- Ustalenie terminu kolejnej wizyty (jeśli jest konieczna). Zabieg można powtarzać po około 2-3 miesiącach.
- Przez 5 dni po zabiegu nie zaleca się intensywnej aktywności fizycznej oraz stosowania masażu,.
- Po zabiegu nie wolno opalać się przez półtora miesiąca.
- Kosmetyki można stosować dopiero po 24 godzinach po zabiegu, należy unikać preparatów na bazie alkoholu, stosować preparaty natłuszczające skórę.
- Przy zabiegach na twarzy, przez 4 tygodnie po zabiegu należy stosować kremy z wysokim filtrem (SPF 50).
Każdy zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonego lekarza-dermatologa, posiadającego odpowiednie kompetencje i doświadczenie. Stosowany sprzęt to najlepszy na świecie laser do zamykania naczyń krwionośnych, dlatego też gwarantuje on maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki specjalnej głowicy chłodzącej zabieg jest dużo lepiej tolerowany przez organizm, a procedura skuteczniejsza.
Przeprowadzana przed zabiegiem konsultacja lekarska pozwala wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i skutki uboczne.
- stany zapalne skóry,
- opryszczka,
- aktywne nowotwory skóry,
- terapia retinoidami,
- cukrzyca,
- bielactwo,
- ciąża,
- problemy z krzepliwością krwi,
- skłonność do powstawania bliznowców,
- fotodermatozy,
- leki i preparaty fotouczulające,
- stosowanie samoopalaczy,
- opalona skóra.
Twarz | 600‑800 | |
Szyja | 500‑800 | |
Dekolt | 600‑800 | |
Nogi | 1200‑1400 | |
Uda | 800 | |
Łydki | 800 | |
Kostka | 400‑600 | |
Leczenie rumienia i plam na dłoniach | 350‑600 | |
Pojedynczy pajączek | 300 | |
Małe naczyniaki (wiśniowe, jamiste, gwieździste) do 10 szt. | 300 |
Zabieg wykonywany przez:

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest autorką wielu prac i publikacji z dziedziny dermatologii. Wiele lat pracowała na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie w szczególności zajmowała się leczeniem chorób dermatologicznych takich jak łuszczyca, trądzik różowaty i pospolity oraz grzybice skóry. Aktualnie zajmuje się medycyną estetyczną, aktywnie uczestnicząc w kursach i szkoleniach z jej zakresu, stale podnosząc swoje kwalifikacje w wykonywaniu zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej oraz mezoterapii i terapii laserowej. Wolny czas spędza z rodziną, czyta kryminały i doskonali swoje zdolności kulinarne.

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marinkowskiego w Poznaniu. W 2014 roku zdała egzamin specjalizacyjny z dermatologii i wenerologii. Jest autorką i współautorką prac naukowych i rozdziałów podręczników. Doświadczenie zdobywała w Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, gdzie zajmowała się diagnostyką i leczeniem chorób takich jak łuszczyca, zakażenia skóry i błon śluzowych, choroby łojotokowe (trądzik pospolity, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry), choroby autoimmunologiczne, choroby skóry u dzieci oraz oceną dermatoskopową znamion. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, ciągle poszerza wiedzę z zakresu dermatologii klinicznej i doskonali umiejętności z zakresu dermatologii estetycznej biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i warsztatach.