Podstawą młodego i naturalnego wyglądu twarzy jest wyraźnie napięta skóra, odznaczająca się zdrowym blaskiem i znacznym nawilżeniem, a także brak zmarszczek. Taki efekt jest niezwykle trudno uzyskać, ponieważ już po 20 roku życia zaczynamy tracić substancje z organizmu odpowiedzialne za elastyczność skóry – kolagen i elastynę. Kosmetyki nie są w stanie zatrzymać upływu czasu, mogą jedynie go spowolnić. Natomiast rewelacyjne efekty daje lifting twarzy. Jak każdy zabieg chirurgiczny związany jest z ingerowaniem w organizm oraz długim czasem rekonwalescencji. W przypadku, kiedy chcemy tego uniknąć, dobrze jest pomyśleć o wypełnieniu zmarszczek przy użyciu preparatu Sculptra.
Sculptra to substancja zawierająca kwas L-polimlekowy stosowany niegdyś do rozpuszczania szwów. Z czasem odkryto jego rewelacyjny wpływ na skórę. Podany pod skórą stopniowo zwiększa objętość tkanek miękkich, modelując kształt twarzy oraz wypełniając głębokie bruzdy i zmarszczki. Stymuluje również produkcję kolagenu i elastyny, przywracając skórze odpowiedni poziom napięcia.
Tuż po zabiegu skóra jest delikatnie wygładzona. Po około trzech miesiącach zmarszczki ulegają likwidacji lub znacznej redukcji, zostaje przywrócona utracona objętość twarzy. Efekty mogą utrzymywać się nawet kilka lat.
Sculptra jest preparatem medycznym opartym na kwasie L-polimlekowym, który wnikając pod skórę wygładza głębokie bruzdy i zmarszczki, a także zwiększa objętość tkanek miękkich, przywracając twarzy utracony kształt. Kwas polimlekowy wpływa również dodatnio na produkcję kolagenu i elastyny, składników odpowiedzialnych za sprężystość skóry.
- Konsultacja z lekarzem, wykluczenie przeciwwskazań.
- Określenie oczekiwań klienta, wybór miejsc nakłuć.
- Podpisanie zgody na zabieg.
- Oczyszczenie i odkażenie skóry.
- Podanie preparatu pod skórę.
- Masaż twarzy w celu równomiernego rozmieszczenia preparatu.
- Przekazanie zaleceń dotyczących pielęgnacji skóry.
- Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (nie dotykać).
- Należy samodzielnie masować leczone okolice 2 razy dziennie po 2 minuty przez 2 tygodnie po zabiegu.
- Wskazane jest unikanie promieniowania słonecznego i lamp UV (solarium) przez kilka dni po zabiegu w przypadku wystąpienia siniaczków. Warto stosować przez kilka dni po zabiegu kremy z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50 (UVA + UVB).
- Po upływie kilku dni od podania preparatu twarz może wyglądać tak, jak przed zabiegiem. Jest to zjawisko całkowicie normalne i przejściowe. Efekty pojawiają się stopniowo po ok. 3 miesiącach od wykonania zabiegu.
Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza, który na podstawie indywidualnej konsultacji określa zakres i przebieg zabiegu, by zminimalizować ewentualne powikłania. Iniekcje nie mają wpływu na funkcjonowanie organizmu. Tuż po zabiegu pojawia się delikatnie zaczerwienienie skóry, które po kilku godzinach znika.
- ciąża,
- okres karmienia piersią,
- zmiany zapalne skóry,
- skłonność do tworzenia się blizn przerostowych,
- choroby tarczycy (konieczna konsultacja z lekarzem).
Zabieg wykonywany przez:

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest autorką wielu prac i publikacji z dziedziny dermatologii. Wiele lat pracowała na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie w szczególności zajmowała się leczeniem chorób dermatologicznych takich jak łuszczyca, trądzik różowaty i pospolity oraz grzybice skóry. Aktualnie zajmuje się medycyną estetyczną, aktywnie uczestnicząc w kursach i szkoleniach z jej zakresu, stale podnosząc swoje kwalifikacje w wykonywaniu zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej oraz mezoterapii i terapii laserowej. Wolny czas spędza z rodziną, czyta kryminały i doskonali swoje zdolności kulinarne.