Lancetron

Występowanie zmian skórnych jest stosunkowo częste – głównie są to tzw. pieprzyki, ale również włókniaki i kępki żółte. Występują one u każdego człowieka – zazwyczaj dorosła osoba posiada ich dwadzieścia i więcej. Zmiany te w większości przypadków okazują się łagodne i nie zagrażają bezpośrednio zdrowiu. Mimo to nie można od razu wykluczać ich złośliwości. Wszelkie zmiany skórne należy uważnie obserwować i w razie konieczności usuwać, mając na uwadze nie tylko względy estetyczne, ale również zdrowotne.

Zmiany skórne można usuwać na kilka sposobów – niegdyś na skalę masową stosowano metodę chirurgiczną, która wiązała się pozostawieniem widocznych blizn i koniecznością rekonwalescencji. Obecnie odchodzi się od tak silnie ingerujących w organizm zabiegów – najczęściej takie zmiany usuwa się przy pomocy urządzenia lancetron. Jest to zabieg elektrokoagulacji, polegający na ścinaniu białka za pomocą łuku elektrycznego bez nacinania skóry. Podczas tego zabiegu usuwa się łagodne zmiany skórne, które nie wymagają badania histopatologicznego – zazwyczaj są to włókniaki i brodawki zwykłe, a także kępki żółte. Podczas jednej sesji można pozbyć się nawet kilkunastu zmian skórnych. Miejsce po usuniętej zmianie należy traktować jak niewielką ranę oparzeniową – całkowite wygojenie trwa kilka dni – wskazane jest w tym czasie unikanie kąpieli słonecznych i niekorzystanie z basenu.

Efekty
Działanie
Krok po kroku

Usunięcie zmian skórnych metodą elektrokoagulacji przy zastosowaniu urządzenia lancetron daje natychmiastowe efekty – zmiany są całkowicie usuwane, a blizny pozostałe po wygojeniu skóry są praktycznie niewidoczne. Po zabiegu z użyciem lancetronu nie ma możliwości zrobienia badań histopatologicznych zmian. Natomiast przed badaniem wykonuje się badanie dermatoskopowe w celu weryfikacji, czy zmiana nie jest złośliwa.

Usunięcie zmian skórnych przy pomocy urządzenia lancetron przeprowadza się podczas pojedynczej sesji. Po przeprowadzeniu pojawia się mała rana. Ranki powstałe w wyniku zabiegu goją się od kilku do kilkunastu dni. Działanie urządzenia polega na ścięciu białka poprzez działanie prądem elektrycznym na skórę. Zabieg wykonywany jest elektrodą, przez którą przepływa prąd elektryczny o odpowiednich parametrach, niestanowiących dla pacjenta zagrożenia.

  1. Konsultacja dermatologiczna.
  2. Zaznajomienie pacjenta z procedurą zabiegu oraz wyrażenie pisemnej zgody na wykonanie.
  3. Wykonanie badania dermatoskopowego.
  4. Oczyszczenie i odkażenie okolicy zabiegowej.
  5. Podanie znieczulenia nasiękowego.
  6. Usunięcie zmian skórnych.
  7. Założenie opatrunku.
  8. Przekazanie instrukcji dotyczącej odpowiedniej pielęgnacji miejsca poddanego zabiegowi.
Czas trwania zabiegu: - min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania
Zabieg jest w pełni bezpieczny dla pacjenta – urządzenie jest obsługiwane przez doświadczonego lekarza, a zastosowane w nim rozwiązania zapewniają maksymalny komfort. Stale monitorowany jest poziom bezpieczeństwa kontaktu pomiędzy rozdzielną elektrodą bierną, a pacjentem. Specjalista wykonujący zabieg posiada certyfikat od producenta urządzenia, jest odpowiednio przeszkolony w kierunku korzystania z lancetronu.
  • choroba nowotworowa,
  • wszczepiony rozrusznik serca,
  • zmiany zapalne skóry na obszarach poddanych zabiegowi.

Zabieg wykonywany przez:

Lancetron lek. med. Przemysław Trzeciak

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.