Konsultacja wenerologiczna

Wenerologia zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową. Ze względu na fakt, że należy do tej samej specjalności, co dermatologia, konsultacja wenerologiczna może obejmować również takie kwestie, jak: zakażenia skóry i tkanki podskórnej, choroby grudkowo-złuszczające, choroby przydatków skórnych, pokrzywkę oraz rumień. Wszelkie dolegliwości, które nas dotykają mają podłoże bakteryjne, wirusowe, grzybicze lub pasożytnicze.

Świadomość na temat chorób przenoszonych drogą płciową jest niestety niewielka, dlatego częstokroć może mieć miejsce sytuacja, gdy mimo braku wyraźnych objawów, nasz organizm jest nosicielem pewnych schorzeń. Zadaniem wenerologa jest określenie stanu naszego zdrowia, stwierdzenie wpływu ewentualnej choroby na codzienne funkcjonowanie, a także zalecenie stosownej terapii.

Konsultacja wenerologiczna może wydawać się niepotrzebna, lecz warto uświadomić sobie, że troska o zdrowie nie może kończyć się tylko na odpowiedniej pielęgnacji ciała. Wiele chorób nie daje wyraźnych dolegliwości, a może mieć wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Poza tym kontrolowanie stanu swojego zdrowia co pewien czas jest zdrowym nawykiem.

Czym zajmuje się wenerologia?

Wenerologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak np. HIV, rzeżączka, chlamydia, kiła czy choroby weneryczne wywołane wirusem HPV.

Dlaczego warto skonsultować się z wenerologiem?

Warto skonsultować się z wenerologiem, ponieważ wiele chorób przenoszonych drogą płciową nie daje wyraźnych objawów, a mimo to może mieć wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie i zdrowie organizmu. Wenerolog może określić stan naszego zdrowia, stwierdzić wpływ ewentualnej choroby na codzienne funkcjonowanie i zalecić badania i terapię.

Czy konsultacja wenerologiczna jest konieczna tylko w przypadku dolegliwości?

Nie, konsultacja wenerologiczna nie jest konieczna tylko w przypadku dolegliwości. Warto pamiętać, że wiele chorób nie daje wyraźnych objawów, a kontrolowanie stanu swojego zdrowia co pewien czas jest zdrowym nawykiem.

Czy konsultacja wenerologiczna jest tylko dla kobiet?

Nie, konsultacja wenerologiczna nie jest tylko dla kobiet. Wenerologia dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Czy konsultacja wenerologiczna jest dyskretna?

Tak, konsultacja wenerologiczna jest w pełni dyskretna i chroniona przez tajemnicę lekarską. Wszelkie informacje przekazane podczas wizyty są poufne i nie są ujawniane osobom trzecim bez zgody pacjenta.

Efekty
Działanie
Krok po kroku

Dzięki konsultacji wenerologicznej pacjent ma możliwość sprawdzenia stanu swojego zdrowia, wykluczeniu chorób wenerycznych, a także wyjaśnienia pochodzenia ewentualnych zmian skórnych.

Konsultacja wenerologiczna ma na celu zbadanie stanu zdrowia pacjenta przy zachowaniu najwyższych standardów medycznych. W razie konieczności lekarz przeprowadza badanie lekarskie oraz wyznacza rodzaj terapii.

  1. Wywiad lekarski.
  2. Określenie zmian budzących niepokój pacjenta.
  3. Wykonanie odpowiednich badań.
  4. Analiza i interpretacja wyników.
  5. W razie konieczności zastosowanie terapii leczniczej.
Czas trwania zabiegu: - min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Konsultacja jest w pełni bezpieczna, lekarz dba o komfort i dyskrecję pacjenta.

Brak przeciwwskazań.

Konsultacja wenerologiczna - cennik

Konsultacja wenerologiczna 250

Zabieg wykonywany przez:

Konsultacja wenerologiczna lek. med. Przemysław Trzeciak

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

Konsultacja wenerologiczna lek. Maciej Spałek

lekarz w trakcie specjalizacji z dermatologii-wenerologii oraz uzyskiwania doktoratu. Absolwent z wyróżnieniem UMP. Od początku studiów zafascynowany medycyną estetyczną, w której obecnie skupia się na działaniach przeciwstarzeniowych i uzyskaniu naturalnych efektów zabiegów. Jest zdania, że lekarz musi dokształcać się całe życie, więc nieustannie bierze udział w szkoleniach i kongresach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Uważa, że styl życia jest nieodzownym elementem medycyny anti-aging, co zawsze podkreśla podczas konsultacji z Pacjentami. Do jego pasji należą podróże oraz wizyty w restauracjach i odkrywanie nowych smaków. W wolnym czasie gra w tenisa, saunuje i spaceruje.