Wenerologia zajmuje się przede wszystkim diagnozowaniem i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową. Ze względu na fakt, że należy do tej samej specjalności, co dermatologia, konsultacja wenerologiczna może obejmować również takie kwestie, jak: zakażenia skóry i tkanki podskórnej, choroby grudkowo-złuszczające, choroby przydatków skórnych, pokrzywkę oraz rumień. Wszelkie dolegliwości, które nas dotykają mają podłoże bakteryjne, wirusowe, grzybicze lub pasożytnicze.
Świadomość na temat chorób przenoszonych drogą płciową jest niestety niewielka, dlatego częstokroć może mieć miejsce sytuacja, gdy mimo braku wyraźnych objawów, nasz organizm jest nosicielem pewnych schorzeń. Zadaniem wenerologa jest określenie stanu naszego zdrowia, stwierdzenie wpływu ewentualnej choroby na codzienne funkcjonowanie, a także zalecenie stosownej terapii.
Konsultacja wenerologiczna może wydawać się niepotrzebna, lecz warto uświadomić sobie, że troska o zdrowie nie może kończyć się tylko na odpowiedniej pielęgnacji ciała. Wiele chorób nie daje wyraźnych dolegliwości, a może mieć wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Poza tym kontrolowanie stanu swojego zdrowia co pewien czas jest zdrowym nawykiem.
Czym zajmuje się wenerologia?
Wenerologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem chorób przenoszonych drogą płciową, takich jak np. HIV, rzeżączka, chlamydia, kiła czy choroby weneryczne wywołane wirusem HPV.
Dlaczego warto skonsultować się z wenerologiem?
Warto skonsultować się z wenerologiem, ponieważ wiele chorób przenoszonych drogą płciową nie daje wyraźnych objawów, a mimo to może mieć wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie i zdrowie organizmu. Wenerolog może określić stan naszego zdrowia, stwierdzić wpływ ewentualnej choroby na codzienne funkcjonowanie i zalecić badania i terapię.
Czy konsultacja wenerologiczna jest konieczna tylko w przypadku dolegliwości?
Nie, konsultacja wenerologiczna nie jest konieczna tylko w przypadku dolegliwości. Warto pamiętać, że wiele chorób nie daje wyraźnych objawów, a kontrolowanie stanu swojego zdrowia co pewien czas jest zdrowym nawykiem.
Czy konsultacja wenerologiczna jest tylko dla kobiet?
Nie, konsultacja wenerologiczna nie jest tylko dla kobiet. Wenerologia dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
Czy konsultacja wenerologiczna jest dyskretna?
Tak, konsultacja wenerologiczna jest w pełni dyskretna i chroniona przez tajemnicę lekarską. Wszelkie informacje przekazane podczas wizyty są poufne i nie są ujawniane osobom trzecim bez zgody pacjenta.
Dzięki konsultacji wenerologicznej pacjent ma możliwość sprawdzenia stanu swojego zdrowia, wykluczeniu chorób wenerycznych, a także wyjaśnienia pochodzenia ewentualnych zmian skórnych.
Konsultacja wenerologiczna ma na celu zbadanie stanu zdrowia pacjenta przy zachowaniu najwyższych standardów medycznych. W razie konieczności lekarz przeprowadza badanie lekarskie oraz wyznacza rodzaj terapii.
- Wywiad lekarski.
- Określenie zmian budzących niepokój pacjenta.
- Wykonanie odpowiednich badań.
- Analiza i interpretacja wyników.
- W razie konieczności zastosowanie terapii leczniczej.
Konsultacja jest w pełni bezpieczna, lekarz dba o komfort i dyskrecję pacjenta.
Brak przeciwwskazań.
Konsultacja wenerologiczna | 250 |
Zabieg wykonywany przez:

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest autorką wielu prac i publikacji z dziedziny dermatologii. Wiele lat pracowała na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie w szczególności zajmowała się leczeniem chorób dermatologicznych takich jak łuszczyca, trądzik różowaty i pospolity oraz grzybice skóry. Aktualnie zajmuje się medycyną estetyczną, aktywnie uczestnicząc w kursach i szkoleniach z jej zakresu, stale podnosząc swoje kwalifikacje w wykonywaniu zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej oraz mezoterapii i terapii laserowej. Wolny czas spędza z rodziną, czyta kryminały i doskonali swoje zdolności kulinarne.

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marinkowskiego w Poznaniu. W 2014 roku zdała egzamin specjalizacyjny z dermatologii i wenerologii. Jest autorką i współautorką prac naukowych i rozdziałów podręczników. Doświadczenie zdobywała w Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, gdzie zajmowała się diagnostyką i leczeniem chorób takich jak łuszczyca, zakażenia skóry i błon śluzowych, choroby łojotokowe (trądzik pospolity, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry), choroby autoimmunologiczne, choroby skóry u dzieci oraz oceną dermatoskopową znamion. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, ciągle poszerza wiedzę z zakresu dermatologii klinicznej i doskonali umiejętności z zakresu dermatologii estetycznej biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i warsztatach.