Niwelowanie przebarwień

Kuracja depigmentacyjna stosowana jest w przypadku rozjaśniania piegów, znamion barwnikowych, przebarwień posłonecznych i znamion starczych, daje znakomite rezultaty w leczeniu melasmy. Dodatkowo zabieg stymuluje odnowę kolagenu, działa wygładzająco, reguluje wydzielanie łoju i zwęża pory.

Do najskuteczniejszych metod depigmentacyjnych należy Dermamelan. Formuła została opracowane podczas kilkuletnich badań z zakresu hiperpigmentacji w laboratorium Mezoestetic.

Zabieg jest bezbolesny i wymaga czynnego udziału pacjenta. Polega na nałożeniu na skórę specjalnej maseczki, w której pacjent wraca do domu. W dalszych krokach pacjent zmywa preparat i stosuje odpowiedni krem, który pogłębia efekt działania maski i przyspiesza regenerację skóry. Mechanizm działania preparatu opiera się na hamowaniu enzymu odpowiedzialnego za zabarwienia skórne.

Efekty widoczne są już po tygodniu od przeprowadzenia zabiegu. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95% - pełen efekt jest widoczny po miesiącu.

Efekty
Działanie
Krok po kroku

Efekty widoczne są już po około tygodniu od zabiegu – w zależności od typu skóry różne jest tempo leczenia (skóra ciemna to 8-10 dni, jasna 8-21). Pełną skuteczność terapii można dostrzec po miesiącu – skóra pozbawiona jest przebarwień, dobrze nawilżona i odżywiona.

Nie należy przerywać kuracji, ponieważ jej częściowe efekty ulegną znacznemu osłabieniu. Zastosowanie zabiegu ma na celu przerwanie tendencji do hiperpigmentacji. Nie jest jednak w stanie wyeliminować jej na zawsze. Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, należy stosować się do wskazówek, przekazanych przez lekarza, dotyczących postępowania po zabiegu.

Na twarz nakładana jest maseczka, która zawiera wysokie stężenie aktywnych substancji odpowiedzialnych za hamowanie tyronazyny – kluczowego enzymu w procesie formacji melaniny oraz odwrócenie przemian metabolicznych w łańcuchu. Do czynników tych należą m.in.: kwas kojowy, kwas fitowy, arbutyna, palmitynian retionolu i kwas askorbowy. Następnie pacjent otrzymuje specjalne kremy, do stosowania w domu, o takim samym składzie chemicznym jak maska – jednak stężenie substancji aktywnych jest niższe.

Dermamelan zawiera o 25% wyższe stężenie substancji aktywnych niż Cosmelan i kwas salicylowy, dzięki którym wpływa pozytywnie także na regenerację skóry trądzikowej. Zaletą tej metody jest możliwość stosowania jej do każdego typu skóry. Kuracji można się poddać od jesieni do wiosny.

  1. Konsultacja z dermatologiem.
  2. Skóra zostaje oczyszczona i odtłuszczona.
  3. Zabieg składa się z dwóch etapów: pierwszy ma miejsce w gabinecie lekarskim, drugi dokonuje się w domu pacjenta.
  4. W gabinecie nakładana jest na twarz intensywna maska w kolorze musztardowym.
  5. Pacjent otrzymuje indywidualne wytyczne dotyczące dalszego sposobu postępowania.
  6. Po powrocie do domu w maseczce pacjent usuwa ją pod bieżącą wodą po ustalonym przez lekarza czasie.
  7. Przez kilka tygodni należy stosować otrzymany krem (według wskazówek lekarza).
  8. Po zabiegu dochodzi do drobnopłatowego złuszczania się naskórka, które można zniwelować przy użyciu kremów regenerujących, zaleconych przez lekarza.
  9. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających.
  10. Po zakończeniu kuracji należy stosować kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi (SPF 50), aby zmniejszyć ryzyko nawrotu przebarwień.
  11. Przez miesiąc po zabiegu zaleca się konsultacje lekarskie co ok. 7-10 dni (zawierają się one w cenie zabiegu).
  12. Przez kolejne 2 miesiące pacjent nie może się opalać.
Czas trwania zabiegu: -
20
min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Zabieg wykonywany jest pod okiem doświadczonego lekarza i jest bezpieczny dla zdrowia. Kremy, które otrzymuje pacjent mają optymalnie dobrane stężenie - nie powodują skutków ubocznych. Przez kilka dni może występować zaczerwienienie i obrzęk skóry.

  • ciąża,
  • epilacja laserowa (ok. 2 tygodni przerwy),
  • trądzik w fazie aktywnej,
  • słońce i ekspozycja na promieniowanie UV (np. solarium),
  • opryszczka w fazie aktywnej,
  • aktywne stany zapalne,
  • peelingi chemiczny (ok. tygodnia przerwy),
  • Roacutan (ok. 6 miesięcy przerwy),
  • pochodne witaminy A stosowane zewnętrznie (ok. 2 tygodni przerwy).

Peelingi chemiczne dermatologiczne - cennik

Nowy Dermamelan 2000
Płyn Jessnera (czynne zmiany trądzikowe) 300
TCA (zmiany potrądzikowe) 300

Zabieg wykonywany przez:

Dermamelan lek. med. Przemysław Trzeciak

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.