Depilacja laserowa - trwałe usuwanie owłosienia

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?
Depilacja laserowa laserami Vectus i Cynosure jest bezpieczna. To sprawdzone, atestowane rozwiązania, które gwarantują najwyższą jakość dostępną na rynku. Oba wyposażone są w systemy, które zmniejszają nagrzewanie się skóry, a co za tym idzie zapewniają jeszcze większe bezpieczeństwo zabiegu.

Ile zabiegów muszę wykonać?
Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg laserowego usuwania owłosienia jest cykl wzrostu włosa. Każdy włos w ciągu swojego życia przechodzi tzw. 3 fazy wzrostu. Wiąże się to z wykonaniem minimum 3, a najczęściej około 5 zabiegów laserowych, w wyznaczonych odstępach czasowych.

Co jaki czas należy wykonać zabieg?
Każda część ciała charakteryzuje się innym cyklem zabiegowym. Pamiętaj o tym przy planowaniu całego cyklu. W przypadku pach zabiegi powinny być wykonywane co 4 tygodni. Coraz popularniejsze zabiegi laserowego usuwani owłosienia z okolic bikini wymagają odstępów od 4 do 6 tygodni. Z kolei zabiegi na plecy i nogi muszą zostać wykonane co 8 do 10 tygodni. Po zakończonej serii wystarczy 1 zabieg na rok, aby podtrzymać efekt.

Ile trwa 1 zabieg?
Czas trwania zabiegu wynosi od 10 minut do godziny, w zależności od obszaru, na który się zdecydujesz oraz Twoich indywidualnych odczuć.

Zabiegi przy pomocy lasera Vectus są szybsze, ponieważ ma on większą głowicę. Przy dużych powierzchniach depilacji (na przykład plecy czy nogi) wyraźnie skraca się czas zabiegu, co wpływa na Twoje większe poczucie komfortu.

W salonach dostępnych jest wiele urządzeń. Jaki laser będzie najlepszy?
Naszym zdaniem najlepsze będą lasery Vectus i Cynosure. Te dwie technologie możemy polecić z całą odpowiedzialnością.

Dlaczego Vectus?
Laser Vectus to światowy lider w depilacji laserowej. Jest to laser diodowy przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia. Działa na długości fali 810nm, a dzięki temu precyzyjnie trafia w barwnik zawarty we włosie, aby usunąć zbędne owłosienie. Vectus jest rewolucyjnym urządzeniem w dziedzinie depilacji laserowej – jako jedyny posiada czytnik poziomu melaniny Skintel, który pozwala na dostosowanie parametrów zabiegowych do Twoich indywidualnych potrzeb. Zapewnia więc Tobie większe bezpieczeństwo przy jednoczesnym osiągnięciu lepszych i szybszych efektów.

Vectus posiada kilka wielkości głowic, aby zabiegi na mniejszych obszarach były maksymalnie precyzyjne, a przy większych powierzchniach skrócić czas zabiegu działając dużą głowicą. W zależności od wybranego obszaru ciała, kosmetolog ma możliwość doboru odpowiedniej wielkości głowicy i paramentów. Wiązka światła emitowana przez laser jest jednolicie rozłożona po całej głowicy, a ponadto korzysta z technologii Photon Recycling, która pozwala na odzyskiwanie światła odbitego od skóry, aby wzmocnić działanie zabiegu nie nagrzewając skóry.

Dlaczego Cynosure?
Laser aleksandrytowy Cynosure to laser najchętniej wybierany przez specjalistów. Emituje fale o długości 755nm, aby energia lasera była w największym stopniu absorbowana przez melaninę włosa. Wiązka energii przenikając w głąb skóry trafia w największym stopniu do włosa, gdzie niszczy jego macierz. Dzięki temu raz usunięty włos już nie odrośnie.

Cynosure posiada bardzo precyzyjną głowicę, która świetnie sprawdzi się na mniejszych obszarach oraz w okolicy zgięć np. pachy. Podczas zabiegu okolica podana zabiegowi laserowego usuwania owłosienia jest chłodzona zimnym powietrzem, aby zagwarantować Tobie większe poczucie komfortu i maksymalne bezpieczeństwo zabiegu.

Dlaczego laser Vectus i laser Cynosure są lepsze niż IPL i LightSheer?
IPL to starsza technologia, która nie jest laserem o wybiórczym działaniu, a lampą, której światło jest pochłaniane w dużym stopniu także przez skórę. Przez to niepotrzebnie ją nagrzewa, a mniej energii pochłaniane jest przez melaninę. Zabieg jest więc mniej przyjemny, słabszy i musi zostać wykonany więcej razy.

LighSheer to również starsza technologia o ograniczonych możliwościach. Nie dysponuje tak zaawansowanymi rozwiązaniami jak Skintel (czytnik poziomu melaniny) czy inne rozwiązania gwarantujące mniejszą liczbę zabiegów, większe bezpieczeństwo i zredukowanie nieprzyjemnych doznań.

ZADZWOŃ POD NUMER 8 407 488 LUB 518 594 270
I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!

Aby dowiedzieć się więcej, obejrzyj film:

Efekty
Działanie
Krok po kroku

Raz usunięty włos już nigdy nie odrośnie. Po wykonaniu zabiegu laserowej depilacji ciało pozostaje gładkie na długi czas. W ten sposób można pozbyć się także wrastających włosków na przykład po bolesnej depilacji woskiem czy depilatorem. Z efektów laserowego usuwania owłosienia zadowolone są szczególnie osoby, u których po depilacji woskiem występowały podrażnienia skóry, wrastające włosy oraz zapalenie okołomieszkowe.

Wiązka lasera dociera do umiejscowionych pod skórą mieszków włosowych i usuwa je pod wpływem ciepła pochłanianego przez melaninę. Proces trwać może od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od wielkości depilowanego obszaru. Mieszek włosowy ulega całkowitemu zniszczeniu. Jest to zabieg, który należy powtórzyć co najmniej 3, a najczęściej około 5 razy dla osiągnięcia trwałych efektów.

 1. Przed wykonaniem zabiegu należy ogolić włosy maszynką w okolicach zabiegowych i nie kremować skóry.
 2. Cztery tygodnie przed planowanym zabiegiem całkowicie zabronione są kąpiele słoneczne. Natomiast nakładanie samoopalaczy wykluczone jest na dwa tygodnie przed.
 3. Cztery tygodnie przed i w trakcie trwania całej serii zabiegów nie należy wyrywać ani depilować włosków, należy je golić mechanicznie.
 4. Nie stosować antybiotyków, leków światłouczulających, ziół (m.in. dziurawiec, nagietek) oraz terapii doustnej retinoidami.
 5. Nie należy stosować kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminy C itp. min 2 tygodnie przed zabiegiem.
 6. Nie należy drażnić skóry w okolicy zabiegu, nie używać antyperspirantów, nawilżać.
 7. Do dwóch dni po zabiegu nie korzystać z sauny i basenu.
 8. Po rozpoczęciu zabiegu wiązka lasera dociera do umiejscowionych pod skórą mieszków włosowych i niszczy je pod wpływem ciepła.
 9. Każda skóra w indywidualny sposób może reagować na wykonany zabieg laserowy. Możliwy jest rumień lub obrzęk okołomieszkowy, który ustępuje po kilku godzinach.
 10. Po zabiegu depilowany obszar powinno się myć żelem bezmydłowym i delikatnie osuszać, należy również stosować kosmetyki łagodzące podrażnienia i kremy z filtrem.
 11. Dla pełnej skuteczności zabiegu konieczne jest wykonanie serii zabiegów, którą indywidualnie dobiera kosmetolog.
Czas trwania zabiegu: -
60
min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Urządzenia do laserowego usuwania owłosienia są w pełni bezpieczne. Nie wywierają ujemnego oddziaływania na organizm człowieka. Światło lasera oddziałuje jedynie na powierzchnię skóry, nie uszkadza jej głębszych warstw. Instytut Aspazja posiada urządzenie chłodzące, które zwiększa komfort zabiegu. Zabieg odbywa się w klimatyzowanym pomieszczeniu, co wpływa znacząco na Twój komfort. Wykonują go odpowiednio przeszkoleni kosmetolodzy z doświadczeniem. Skuteczność działania lasera Vectus oraz Cynosure została potwierdzona certyfikatem FDA (Agencja Żywności i Leków).

 • opalenizna,
 • samoopalacz,
 • cukrzyca,
 • choroby skóry, których przyczyną jest nietolerowanie promieni UV,
 • trądzik różowaty,
 • bielactwo,
 • zmiany alergiczne,
 • aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze,
 • ciąża i laktacja,
 • rozrusznik serca,
 • zaburzenia gojenia się skóry,
 • otwarte zmiany skórne,
 • stosowanie kremów z retinolem (należy zaprzestać kremu na 3 tygodnie przed zabiegiem),
 • przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
 • nowotwory,
 • chemioterapia,
 • nie należy używać depilatora, pęsety, ani woskować miejsc poddanych zabiegowi miesiąc przed zabiegiem i w trakcie serii.

Zabieg powinno wykonywać się w miesiącach jesienno-zimowych, w czasie kiedy skóra nie jest tak narażona na działanie promieni słonecznych, ponieważ jest on fotouczulający.

Depilacja laserowa - cennik

* Zabiegi wykonywane na sprzęcie: EpilMe & Cynosure

Palce u stóp 180
Grzbiet stóp (bez palców) 180
Stopy 360
Łydki 350
Uda 350
Pośladki 350
Szpara pośladkowa 200
Bikini całościowe 350
Bikini głębokie 300
Bikini klasyczne 250
Brzuch cały 350
Brzuch fragment 180
Plecy męskie 600
Plecy damskie 450
Klatka piersiowa 350
Pachy 300
Dłonie 180
Ręce męskie 350
Ręce damskie 250
Barki 300
Kark 250
Szyja męska 350
Szyja damska 300
Wąsik 180
Broda 180
Baczki 300
Policzki 270
Brwi 100
Cała twarz 550

Zabieg wykonywany przez:

Depilacja laserowa mgr Karolina Jędraszak

studentka Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji. Ciągle poszerza wiedzę i kwalifikacje na licznych kursach oraz sympozjach naukowych. Posiada umiejętności poświadczone certyfikatem z zabiegów modelujących sylwetkę oraz obsługi lasera Vectus. Wolny czas spędza relaksując się przy dobrej książce.

Depilacja laserowa mgr Monika Kawala

kosmetolog, ukończyła Wyższą Szkołę Zdrowia Urody i Edukacji w Poznaniu. Natomiast tytuł magistra osiągnęła na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Kosmetologią zainteresowała się, kiedy sama borykała się z niedoskonałościami cery. Jest miłośniczką kotów. Wolny czas spędza na zajęciach fitness, z przyjaciółmi i rodziną.

Depilacja laserowa mgr Ewa Nowak

kosmetolog, dietetyk. Dietetykę ukończyła na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, natomiast kosmetologię na Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie. Dietetykiem została, aby w walce o szczupłą sylwetkę w pierwszej kolejności pomóc sobie. Dziś zdrowym stylem życia zaraża swoje otoczenie. Posiada kilkuletnie doświadczenie jako kosmetolog. Wykonuje szereg profesjonalnych zabiegów m.in. makijaż permanentny, terapie wyszczuplające sylwetkę czy kompleksowe zabiegi pielęgnujące twarz, szyję i dekolt. Nie wyobraża sobie pracy w innych zawodach. Wolny czas spędza na czytaniu książek z zakresu dietetyki. Od niedawna odkryła magiczną moc biegania i aktywności fizycznej.

Depilacja laserowa mgr Alicja Rychter

kosmetolog; ukończyła studia licencjackie z kosmetologii oraz magisterskie z pedagogiki edukacji prozdrowotnej w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji w Poznaniu. Specjalizuje się w zabiegach pielęgnacyjnych i odmładzających na twarz i ciało. Indywidualnie podchodzi do każdego przypadku dobierając optymalną terapię. Praca jest jej pasją. W wolnym czasie lubi obejrzeć dobry film oraz spędzać czas na świeżym powietrzu.

Depilacja laserowa lic. Joanna Trzeciak

kosmetolog; ukończyła studia w Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Jest osobą radosną uwielbiającą kontakt z drugą osobą. Chętnie podejmuje nowe wyzwania. Ciągle się kształci, żeby jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby swoich pacjentów. Posiada szkolenia umożliwiające kształtowanie sylwetki, takie jak Icoone, Cellactor, Endermologie LPG i Maximus. Potrafi dobrać indywidualny zabieg prężnie rozwijającej się marki Dermalogica. Najchętniej wykonuje zabieg PQ-Age, ponieważ widzi jak zbawiennie wpływa na skórę twarzy oraz laserowe usuwanie zbędnego owłosienia. W wolnym czasie chodzi do restauracji ciesząc się nowymi smakami.

Depilacja laserowa Joanna Osik

specjalista pielęgnacji skóry. Ukończyła studium kosmetyczne, jak również liczne kursy i szkolenia w zakresie kosmetologii. Cały czas poszerza swoją wiedzę. Specjalizuje się w zabiegach na ciało, w szczególności w masażach. Pasjonatka zdrowego stylu życia i biegania. Wolny czas spędza aktywnie z rodziną.