Przygotowanie sportowe ciała

4 sierpnia 2020

Postanowione: zaczynasz ćwiczyć! Wertujesz Internet w poszukiwanie efektywnych treningów, dzięki którym szybko zrzucisz zbędne kilogramy oraz osiągniesz sprawność sprzed lat. Liczysz na to, że ciało będzie "gotowe" już za jakiś czas, może miesiąc, może dwa – cel wydaje się być tak blisko... zatrzymaj się na moment.
Doceniamy Twoje przygotowania i wiemy, jak bardzo zależy Ci na jak najszybszych efektach. Nie zdobędziesz jednak swojego szczytu, jeśli rozpoczniesz walkę z własnymi ograniczeniami od ostrych treningów, ponieważ Twoje ciało może temu nie podołać: i to pod wieloma względami. Czy liczysz się z kontuzjami oraz pojawieniem się rozstępów lub zwiotczeń? Wyobrażasz sobie zakwasy, które będą towarzyszyć Ci każdego dnia? Zastanawiasz się, jak po treningach zmieni się Twoje ciało?

Przygotowanie sportowe ciala

Nie chcemy ostudzić Twoich motywacji, wręcz przeciwnie! Gorąco zachęcamy do tego, aby zrobić krok ku zmianie, dzięki której poczujesz się świetnie w swoim ciele. Pamiętaj, że także dla niego będzie to ogromna rewolucja. Zanim więc przystąpisz do ćwiczeń dowiedz się, jak przygotować się do treningu i choć trochę uchronić je nie tylko przed kontuzjami oraz zakwasami, ale także innymi czekającymi je przeobrażeniami.

Jak przygotować ciało do cięższych treningów?

Masz ochotę powiedzieć: "chwila... co ma przygotowanie skóry do ćwiczeń?" Słuszna uwaga. Nie mówimy o ćwiczeniach na skórę, które sprawią, że będzie ona jędrna i elastyczna – niestety takie nie istnieją. Wszelkie czynności zmuszające ciało do wysiłku kierowane są w stronę mięśni, tkanki tłuszczowej oraz powięzi. Jednak to właśnie na skórze widać pierwsze zmiany wynikające ze zwiększenia aktywności fizycznej. Należy dbać o nią przy użyciu kosmetyków nawilżających oraz ujędrniających – pielęgnacja domowa ma w tym przypadku istotne znaczenie zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Tak, drodzy panowie: wklepywanie kremów w ciało nie powinno być wyłącznie domeną pań. Skóra wymaga odpowiedniego przygotowania tak przed, jak i po ćwiczeniach. Nie tylko żeby była pięknie nawilżona, ale w tym przypadku głównie po to, aby za spraw intensywnych treningów nie nabawić się nieestetycznych rozstępów (zbyt szybki przyrost masy mięśniowej) czy zwiotczeń (zbyt szybka utrata tkanki tłuszczowej).
Przygotowanie ciała do treningów może przybrać przeróżne formy – w zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń czy indywidualnych preferencji. Mentalne nastawienie, dobór stroju, zbilansowana dieta, nawodnienie organizmu to tylko niektóre z nich. Do tego można dołączyć jeszcze jeden element: zabiegi przedtreningowe z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej.

Zabiegi przedtreningowe przygotowujące do ćwiczeń

W ramach przygotowań ciała do cięższych ćwiczeń stosuje się Endermologię (masaż próżniowy) oraz Icoone Laser wraz z naświetlaniem LED i laserem zimnym w specjalnym trybie sportowym. Oba rodzaje zabiegów mają na celu przystosowanie skóry do zmian wynikających ze wzmożonych treningów. Bez względu na to, czy decydujesz się na poranny jogging, pilates czy regularne odwiedzanie siłowni, Twoja skóra może potrzebować dodatkowego wsparcia w postaci zabiegów, aby uchronić nie tylko ją, ale także mięśnie, przed skutkami powrotu do aktywności fizycznej:

Endermologia (masaż próżniowy) – zabieg modelujący sylwetkę, który przeznaczony jest do zwalczania cellulitu oraz ujędrniania skóry. Wykorzystuje działania masażu próżniowego wykonywanego przy użyciu głowicy z rolkami, która stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a dodatkowo rozbija złogi tłuszczu. Zabieg może działać także łagodząco na bóle mięśniowe oraz pobudzać skórę przed treningiem, aby nie doszło do rozstępów lub zwiotczeń.

Icoone + naświetlanie LED + zimny laser – zabieg na ciało przeznaczony dla osób aktywnych, uprawiających sport oraz zmagających się z lekką nadwagą. Wykorzystuje działanie masażu podciśnieniowego wspomaganego zarówno laserem, jak i światłem LED. Celem zabiegu jest ujędrnienie skóry, redukcja rozstępów oraz cellulitu, a także pobudzenie układu limfatycznego. Zabieg działa stymulująco na skórę przeciwdziałając powstawaniu zwiotczeń i rozstępów.

TriWings Body LED - terapia światłem

Łóżko LED TriWings Body jest w stanie naświetlać całe ciało podczas jednego, krótkiego zabiegu i stymulować w tym czasie skórę całego ciała. W arsenale rozwiązań tego urządzenia znajduje się ciekawa opcja typowo dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę ze sportem – naświetlanie przygotowujące do aktywności fizycznej. Pobudza ono całe ciało do przyszłego wysiłku ładując energią Twoje małe fabryki w komórkach Twojego ciała – mitochondria. To właśnie dzięki nim ATP przekształcane jest na energię, a Twoja skóra pracuje lepiej i zostaje zastymulowana do regeneracji.

Podczas przygotowań nie zapominaj o kosmetykach

Zabiegi przedtreningowe to jedno: w staraniach o wysportowaną sylwetkę warto wspierać także skórę za sprawą nawilżających i uelastyczniających kosmetyków do pielęgnacji ciała. Ma to na celu zarówno jej wygładzenie, jak i ochronę przed wystąpieniem rozstępów – charakterystycznych w przypadku nagłego przyrostu masy mięśniowej; oraz widocznego zwiotczenia skóry towarzyszącego szybkiej utracie wagi. Przygotowana skóra, nawilżona i wstępnie pobudzona do szybszej regeneracji , łatwiej poradzi sobie z wyciskiem i zmianami jakie dla niej szykujesz.

Przygotowanie sportowe ciala
Specjalista
Aspazji

Icoone Laser 2 - cennik

Ceny pakietów zawierają zabiegi: 20' baza + 10' focus na wybrany obszar.
Przy pojedynczych zabiegach należy dokupić oryginalny strój Icoone.
W celu dobrania i wyceny odpowiedniego pakietu (ilość zabiegów oraz focusów) prosimy o kontakt. 

Pakiet 15 zabiegów (GRATIS: strój + analizator TANITA przed i po + 3ci i 4ty fokus [przy zakupie 2giego]) 2900‑3575
Pakiet 10 zabiegów (GRATIS: strój + analizator TANITA przed i po + 4ty fokus [przy zakupie 2giego i 3ciego]) 2100‑3000
Pakiet 5 zabiegów (GRATIS: strój) 1200‑1875
Dodatkowy fokus do zabiegu w pakiecie 45
1 zabieg 30 min (baza + 1 fokus) 250
Dodatkowy fokus do pojedynczego zabiegu 75
Strój 80