Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego pod skórę jest jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Zazwyczaj daje natychmiastowy efekt i nie wymaga, w przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, długiej rekonwalescencji.
Wypełniacze zmarszczek to specjalne preparatu oparte na kwasie hialuronowym, których zadaniem jest wypełnienie zmarszczek oraz fałd nosowo-wargowych. Efekt może utrzymywać się nawet do dwóch lat w zależności od preparatu. Szeroki wybór preparatów Restylane jest stosowany do wygładzania obszaru twarzy, szyi i dekoltu. Natomiast jeśli naszym głównym zmartwieniem są cienie pod oczami, to należy wybrać Teosyal oraz Redensity II. Lekarz podczas konsultacji dobierze preparat indywidualnie do potrzeb Twojej skóry.
Co to jest wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym?
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg estetyczny, w którym pod skórę podaje się preparat oparty na kwasie hialuronowym, który ma za zadanie uzupełnić ubytki, wypełnić zmarszczki oraz bruzdy nosowo-wargowe.
Jakie są korzyści z wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?
Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym daje natychmiastowy efekt, a także nie wymaga długiej rekonwalescencji, jak w przypadku zabiegów chirurgicznych. Efekt utrzymuje się zwykle od 6 miesięcy do nawet 2 lat, w zależności od wykorzystanego preparatu oraz techniki zabiegowej i miejsca poddanego zabiegowi.
Jakie obszary twarzy można poddać wypełnianiu kwasem hialuronowym?
Wypełnić kwasem hialuronowym można zmarszczki poprzeczne czoła, lwią zmarszczkę, okolice cieni pod oczami oraz kurzych łapek, bruzdy nosowo-wargowe, policzki, a także usta, brodę, nos czy kąty żuchwy. Zabiegi są dopasowywane bardzo indywidualnie do potrzeb skóry, rysów twarzy oraz motywacji Pacjenta. Wykorzystujemy w tym celu różne techniki zabiegowe oraz preparaty m.in. marki Croma Saypha, Galderma Restylane oraz Teoxane Teosyal i Redensity.
Jak przebiega zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?
Zabieg polega na aplikacji preparatu pod skórę za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Zabieg jest przeprowadzany w warunkach ambulatoryjnych, czyli jest szybki (10-20min) oraz nie wymaga rekonwalescencji czy pozostawania w Klinice po zabiegu. Często mówi się o tych zabiegach "lunchowe" właśnie ze względu na ich szybkość, wygodę i efektywność.
Czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bolesne?
Zabieg jest bardzo szybki i zazwyczaj komfortowy. Część osób może odczuwać jednak ból związany z wkłuciem i rozpieraniem preparatu.
Jak długo trwa rekonwalescencja po zabiegu?
Rekonwalescencja po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym jest zwykle krótka. Pacjent może wrócić do normalnej aktywności zaraz po zabiegu, ale przez kilka dni należy unikać sauny, gorącej kąpieli oraz zwiększonego wysiłku fizycznego.
Jak długo utrzymuje się efekt po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym?
Efekt po wypełnianiu zmarszczek kwasem hialuronowym zwykle utrzymuje się od 6 miesięcy do nawet 2 lat, w zależności od preparatu oraz techniki i miejsca podania.
Efekty widoczne są tuż po zabiegu: skóra jest napięta i odżywiona, zwiększa się jej poziom nawilżenia. Po kilkunastu godzinach można dostrzec proces wygładzania zmarszczek i fałd. Przez około kolejne dwa tygodnie mogą zachodzić jeszcze zmiany związane z zawiązywaniem się wypełniacza. Efekty utrzymują się 6-12 miesięcy w zależności od indywidualnych uwarunkowań, jak również użytego preparatu.
Wszystkie preparaty stosowane podczas zabiegu zostały stworzone na bazie kwasu hialuronowego, który jest substancją naturalnie występującą w organizmie. Po wstrzyknięciu ich pod skórę, przy pomocy igły lub kaniuli, tworzą rusztowanie, które wygładza zmarszczki i poprawia owal twarzy, a także zwiększa napięcie skóry. Kwas hialuronowy nawilża skórę i stymuluje produkcję kolagenu oraz elastyny.
- Konsultacja z lekarzem.
- Określenie obszaru poddawanego zabiegowi oraz dobór odpowiedniego preparatu.
- Podpisanie zgody na zabieg.
- Oczyszczenie i odkażenie skóry.
- Podanie pod skórę preparatu.
- Przekazanie zaleceń dotyczących pielęgnacji.
- W razie potrzeby ustalenie daty konsultacji.
Zabieg jest wykonywany przez wykwalifikowanego i doświadczonego lekarza przy użyciu sterylnego sprzętu. Przeprowadzana konsultacja ma na celu wykluczenie przeciwwskazań oraz dobranie odpowiedniego preparatu do potrzeb pacjenta. Stosowane wypełniacze są w pełni biodegradowalne i hipoalergiczne.
- ciąża, karmienie piersią,
- choroby o podłożu autoimmunologicznym,
- skłonność do powstawania blizn przerostowych, bliznowców,
- stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),
- nadwrażliwość na kwas hialuronowy.
Wypełniacz 1 ml | 850‑1000 |
Zabieg wykonywany przez:

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest autorką wielu prac i publikacji z dziedziny dermatologii. Wiele lat pracowała na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie w szczególności zajmowała się leczeniem chorób dermatologicznych takich jak łuszczyca, trądzik różowaty i pospolity oraz grzybice skóry. Aktualnie zajmuje się medycyną estetyczną, aktywnie uczestnicząc w kursach i szkoleniach z jej zakresu, stale podnosząc swoje kwalifikacje w wykonywaniu zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej oraz mezoterapii i terapii laserowej. Wolny czas spędza z rodziną, czyta kryminały i doskonali swoje zdolności kulinarne.

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marinkowskiego w Poznaniu. W 2014 roku zdała egzamin specjalizacyjny z dermatologii i wenerologii. Jest autorką i współautorką prac naukowych i rozdziałów podręczników. Doświadczenie zdobywała w Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, gdzie zajmowała się diagnostyką i leczeniem chorób takich jak łuszczyca, zakażenia skóry i błon śluzowych, choroby łojotokowe (trądzik pospolity, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry), choroby autoimmunologiczne, choroby skóry u dzieci oraz oceną dermatoskopową znamion. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, ciągle poszerza wiedzę z zakresu dermatologii klinicznej i doskonali umiejętności z zakresu dermatologii estetycznej biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i warsztatach.