Wolumetria twarzy

Z wiekiem zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej i następuje jej przemieszczenie ku dołowi, co sprawia, że twarz traci swoją objętość i owal, a nabiera ostrych rysów i wygląda starzej. Zabieg wolumetryczny polega na modelowaniu kształtu twarzy bez konieczności operacji. 

W celu poprawienia rysów twarzy, pod skórę wstrzykiwany jest specjalny preparat wolumetryczny kwasu hialuronowego, który przywraca twarzy utracony kontur, a skórze jędrność i gładkość. Jego efekt modelujący najbardziej widoczny jest przy kościach policzkowych, fałdzie nosowo-wargowej, kącikach ust, okolicach żuchwy i podbródka i skroni. Wypełnia się również oczodoły i tzw. dolinę łez.

Efekty zabiegu wolumetrycznego utrzymują się nawet do 18 miesięcy i są widoczne tuż po jego wykonaniu. Należą do nich: poprawa objętości i owalu twarzy, delikatny lifting, poprawa napięcia i nadanie gładkości skórze, likwidacja zmarszczek i bruzd. Zabieg trwa od 15 do 30 minut przy znieczuleniu miejscowym.

Efekty
Działanie
Krok po kroku

Efekty widoczne są od razu po zabiegu i mogą utrzymywać się do 18 miesięcy. Następuje wyraźna poprawa objętości i owalu twarzy, zwiększenie napięcia i gładkości skóry, likwidacja zmarszczek.

Podczas zabiegu zostaje wprowadzony w wyznaczone miejsca preparat wolumetryczny kwasu hialuronowego, który odpowiednio wypełnia i modeluje twarz, a dodatkowo nawilża skórę.

 1. Podczas konsultacji lekarz określa wraz z pacjentem obszary na twarzy i szyi, które mają zostać poddane zabiegowi.
 2. Podpisanie zgody na wykonanie zabiegu.
 3. Oczyszczenie i odkażenie okolic zabiegowych.
 4. Wprowadzenie preparatu za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Możliwe jest odczucie delikatnego rozpychania.
 5. W dniu zabiegu nie wolno spożywać alkoholu oraz przez kilka kolejnych dni wykonywać masażu powierzchni poddanych zabiegowi.
 6. Po zabiegu 3-4 kolejne noce zaleca się spanie na plecach.
 7. Zaleca się nie wywieranie nacisku oraz nie wykonywanie masażu w miejscu zastrzyku przez okres kilku pierwszych dni po zabiegu.
 8. Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (nie dotykać).
 9. Przez 12 godzin po iniekcji nie należy nakładać makijażu.
 10. Przez 3 dni po zabiegu nie należy pływać ani podejmować forsownych ćwiczeń.
 11. Nie należy korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna przez 2 tygodnie po zabiegu.
 12. Przez przynajmniej 4 tyg. po zabiegu nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak laseroterapia w okolicach iniekcji wypełniacza.
Czas trwania zabiegu: -
30
min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Zabieg wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza jest w pełni bezpieczny. Stosowane preparaty bazują na substancjach naturalnie występujących w organizmie ludzkim. Technologia, jak i stosowane preparaty posiadają certyfikat FDA, czyli Agencji Żywności i Leków.

 • choroby immunologiczne,
 • łuszczyca,
 • stan zapalny skóry w miejscu zabiegu,
 • opryszczka,
 • alergia,
 • skłonność do występowania blizn przerostowych,
 • ciąża i połóg.

Wolumetria twarzy - cennik

Korzystamy z wolumetrii: Galderma, Croma Saypha.
Rozwiązanie dobieramy zawsze indywidualnie po konsultacji z lekarzem, dopasowując do potrzeb skóry pacjenta, kształtów jego twarzy i wizji.

Wolumetria kwasem hialuronowym 1ml 950‑1000
Wolumetria biostymulatorem (kwas L-polimlekowy) Galderma 1800

Zabieg wykonywany przez:

Wolumetria twarzy lek. med. Przemysław Trzeciak

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.