Z wiekiem zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej i następuje jej przemieszczenie ku dołowi, co sprawia, że twarz traci swoją objętość i owal, a nabiera ostrych rysów i wygląda starzej. Zabieg wolumetryczny polega na modelowaniu kształtu twarzy bez konieczności operacji.
W celu poprawienia rysów twarzy, pod skórę wstrzykiwany jest specjalny preparat wolumetryczny kwasu hialuronowego, który przywraca twarzy utracony kontur, a skórze jędrność i gładkość. Jego efekt modelujący najbardziej widoczny jest przy kościach policzkowych, fałdzie nosowo-wargowej, kącikach ust, okolicach żuchwy i podbródka i skroni. Wypełnia się również oczodoły i tzw. dolinę łez.
Efekty zabiegu wolumetrycznego utrzymują się nawet do 18 miesięcy i są widoczne tuż po jego wykonaniu. Należą do nich: poprawa objętości i owalu twarzy, delikatny lifting, poprawa napięcia i nadanie gładkości skórze, likwidacja zmarszczek i bruzd. Zabieg trwa od 15 do 30 minut przy znieczuleniu miejscowym.
Efekty widoczne są od razu po zabiegu i mogą utrzymywać się do 18 miesięcy. Następuje wyraźna poprawa objętości i owalu twarzy, zwiększenie napięcia i gładkości skóry, likwidacja zmarszczek.
Podczas zabiegu zostaje wprowadzony w wyznaczone miejsca preparat wolumetryczny kwasu hialuronowego, który odpowiednio wypełnia i modeluje twarz, a dodatkowo nawilża skórę.
- Podczas konsultacji lekarz określa wraz z pacjentem obszary na twarzy i szyi, które mają zostać poddane zabiegowi.
- Podpisanie zgody na wykonanie zabiegu.
- Oczyszczenie i odkażenie okolic zabiegowych.
- Wprowadzenie preparatu za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. Możliwe jest odczucie delikatnego rozpychania.
- W dniu zabiegu nie wolno spożywać alkoholu oraz przez kilka kolejnych dni wykonywać masażu powierzchni poddanych zabiegowi.
- Po zabiegu 3-4 kolejne noce zaleca się spanie na plecach.
- Zaleca się nie wywieranie nacisku oraz nie wykonywanie masażu w miejscu zastrzyku przez okres kilku pierwszych dni po zabiegu.
- Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości (nie dotykać).
- Przez 12 godzin po iniekcji nie należy nakładać makijażu.
- Przez 3 dni po zabiegu nie należy pływać ani podejmować forsownych ćwiczeń.
- Nie należy korzystać z sauny, łaźni parowych, solarium czy komór zimna przez 2 tygodnie po zabiegu.
- Przez przynajmniej 4 tyg. po zabiegu nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak laseroterapia w okolicach iniekcji wypełniacza.
Zabieg wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza jest w pełni bezpieczny. Stosowane preparaty bazują na substancjach naturalnie występujących w organizmie ludzkim. Technologia, jak i stosowane preparaty posiadają certyfikat FDA, czyli Agencji Żywności i Leków.
- choroby immunologiczne,
- łuszczyca,
- stan zapalny skóry w miejscu zabiegu,
- opryszczka,
- alergia,
- skłonność do występowania blizn przerostowych,
- ciąża i połóg.
Wolumetria kwasem hialuronowym 1ml | 950‑1000 | |
Wolumetria biostymulatorem (kwas L-polimlekowy) Galderma | 1800 |
Zabieg wykonywany przez:

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest autorką wielu prac i publikacji z dziedziny dermatologii. Wiele lat pracowała na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie w szczególności zajmowała się leczeniem chorób dermatologicznych takich jak łuszczyca, trądzik różowaty i pospolity oraz grzybice skóry. Aktualnie zajmuje się medycyną estetyczną, aktywnie uczestnicząc w kursach i szkoleniach z jej zakresu, stale podnosząc swoje kwalifikacje w wykonywaniu zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej oraz mezoterapii i terapii laserowej. Wolny czas spędza z rodziną, czyta kryminały i doskonali swoje zdolności kulinarne.

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marinkowskiego w Poznaniu. W 2014 roku zdała egzamin specjalizacyjny z dermatologii i wenerologii. Jest autorką i współautorką prac naukowych i rozdziałów podręczników. Doświadczenie zdobywała w Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, gdzie zajmowała się diagnostyką i leczeniem chorób takich jak łuszczyca, zakażenia skóry i błon śluzowych, choroby łojotokowe (trądzik pospolity, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry), choroby autoimmunologiczne, choroby skóry u dzieci oraz oceną dermatoskopową znamion. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, ciągle poszerza wiedzę z zakresu dermatologii klinicznej i doskonali umiejętności z zakresu dermatologii estetycznej biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i warsztatach.