Powiększanie - modelowanie, wypełnianie, nawilżanie ust kwasem hialuronowym

Usta i oczy należą do najważniejszych elementów naszej twarzy, które potrafią zmienić jej charakter. Oczy zazwyczaj modelujemy poprzez wydłużanie rzęs oraz regulację brwi. W zakresie ust mamy nieco mniejsze możliwości – dobrze wykonany makijaż z wykorzystaniem pewnych trików oraz odpowiednią kolorystycznie szminką może dać świetny efekt, lecz krótkotrwały. Poza optycznym powiększeniem ust istnieją jeszcze dwie metody ich modelowania. Pierwsza z nich również należy do tych krótkotrwałych i polega na stosowaniu błyszczyków z dodatkiem substancji silnie podrażniających – powodują one nabrzmienie warg i ich powiększenie. Drugą opcją jest powiększenie ust przy użyciu wypełniaczy.

Podczas tego zabiegu pod skórę wprowadzany jest kwas hialuronowy – preparat pochodzenia naturalnego, którego zadaniem jest skorygowanie kształtu ust i ich powiększenie. Stosowane obecnie preparaty zawierają substancję znieczulającą. Dzięki temu zabieg jest praktycznie bezbolesny.

Jakie są sposoby na powiększenie ust?

Wśród domowych sposobów o krótkotrwałym działaniu i często silnym potencjalne drażniącym można wymienić błyszczyki z dodatkiem substancji rozgrzewających i zwiększających ukrwienie. Bezpieczniejszym i trwalszym rozwiązaniem jest wykonanie zabiegu z wykorzystaniem wypełniaczy z kwasem hialuronowym.

Jak działa błyszczyk powiększający usta?

Błyszczyk powiększający usta zawiera substancje silnie podrażniające, które powodują nabrzmienie warg i ich powiększenie. Jednak efekt jest krótkotrwały i utrzymuje się zazwyczaj tylko przez kilka godzin.

Jak działa wypełniacz z kwasem hialuronowym?

Wypełniacz z kwasem hialuronowym jest preparatem pochodzenia naturalnego, który wprowadzany jest precyzyjnie pod skórę ust. Kwas hialuronowy skoryguje kształt ust, je powiększy i nawilży. Wypełniacze zwykle zawierają substancję znieczulającą, co minimalizuje odczucie dyskomfortu.

Czy powiększanie ust jest bezpieczne?

Powiększanie ust z zastosowaniem wypełniaczy z kwasem hialuronowym jest bezpieczne, o ile jest przeprowadzone przez doświadczonego lekarza specjalistę z użyciem odpowiedniego, oryginalnego preparatu najwyższej jakości i czystości oraz z wszelkimi zasadami aseptyki. Przed zabiegiem należy odbyć konsultację z lekarzem w celu wykluczenia przeciwwskazań i ustalenia oczekiwań Pacjenta.

Jak długo utrzymuje się efekt powiększania ust z zastosowaniem wypełniaczy z kwasem hialuronowym?

Efekt powiększenia ust z zastosowaniem wypełniaczy z kwasem hialuronowym utrzymuje się zwykle od 4 miesięcy do 1 roku, w zależności od zastosowanego preparatu, techniki podania. Nie bez znaczenia są także indywidualne predyspozycje (m.in. ilość hialuronidazy) oraz styl życia (m.in. wystawienie na wysokie temperatury, palenie papierosów, spożywanie niewystarczającej ilości wody, przyjmowane leki i suplementy itd.). W przypadku pierwszych zabiegów często efekty zabiegowe są krótsze i nierzadko zalecane jest powtórzenie zabiegu po 1-3 miesiącach w celu ich utrwalenia.

Jakie są możliwe powikłania po zabiegu powiększania ust?

Możliwe powikłania po zabiegu powiększania ust to m.in. obrzęk, zasinienie, bolesność, infekcja lub uczulenie na preparat. Jednakże powikłania te występują rzadko i można je zminimalizować przestrzegając zaleceń po zabiegu.

Jak dbać o usta po zabiegu powiększania?

Po zabiegu powiększania ust należy unikać spożywania ostrej, kwaśnej i gorącej żywności oraz alkoholu przez pierwsze 24-48 godzin. Należy również unikać opalania i mocno wysuszenia ust. Lekarz może doradzić w sprawie dalszej pielęgnacji ust.

Efekty
Działanie
Krok po kroku

Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk, a skóra wokół ust może stać się zaczerwieniona. Po kilku godzinach opuchlizna znika, a efektem zabiegu są powiększone i wydatne usta, silnie nawilżone i wypielęgnowane. Efekt utrzymuje się do 8 miesięcy.

Kwas hialuronowy zostaje wstrzyknięty bezpośrednio w czerwień wargową, powodując efekt od nawilżenia nawet do znacznego powiększenia ust. Wstrzyknięcie kwasu w odpowiednio wybrane przez lekarza miejsca, pozwala na korekcję kształtu, jak i konturu ust.

 1. Konsultacja z lekarzem, wykluczenie przeciwwskazań.
 2. Określenie oczekiwań pacjenta i stopnia powiększenia.
 3. Podpisanie zgody na zabieg.
 4. Wstrzyknięcie preparatu pod skórę wraz ze znieczuleniem.
 5. Przekazanie zaleceń pielęgnacyjnych.
 6. Po zabiegu zaleca się spożywanie dużych ilości wody.
 7. Przez 24 godziny po zabiegu należy unikać dotykania, masowania miejsc iniekcji oraz spożywania gorących potraw.
 8. Należy powstrzymać się od całowania 24 godziny po zabiegu.
 9. Przez kilka dni po zabiegu przeciwwskazany jest intensywny wysiłek fizyczny, pływanie, korzystanie z sauny, solarium, kriokomory.
 10. Jeśli pacjent ma skłonność do występowania opryszczki zaleca się profilaktyczne zastosowanie Heviranu po zabiegu.
Czas trwania zabiegu: -
20
min
Bezpieczeństwo
Przeciwwskazania

Powiększanie ust przeprowadzane jest przez doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza, który dba o prawidłowy przebieg zabiegu. Wstrzykiwany kwas hialuronowy jest substancją naturalną, dlatego też nie powoduje reakcji alergicznej.

 • ciąża,
 • okres karmienia piersią,
 • opryszczka,
 • uszkodzenia skóry w obrębie ust.

Powiększanie ust - cennik

Korzystamy z wypełniaczy: Galderma Restylane, Croma Saypha.
Rozwiązanie dobieramy zawsze indywidualnie po konsultacji z lekarzem, dopasowując do potrzeb skóry pacjenta, kształtów jego twarzy i wizji.

Powiększanie ust 1ml 900‑1000

Zabieg wykonywany przez:

Powiekszanie ust lek. med. Przemysław Trzeciak

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

Powiekszanie ust Lek. Bartosz Nowak

lekarz i biotechnolog. Absolwent z wyróżnieniem Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Obecnie w trakcie międzynarodowego kursu z medycyny estetycznej. W trakcie studiów laureat wielu stypendiów naukowych w tym Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Stale poszerza swoją wiedzę biorąc udział w szkoleniach oraz sympozjach. Lubi łączyć procedury iniekcyjne i laserowe, aby uzyskiwać trwalsze i naturalniejsze efekty. Prywatnie miłośnik dobrego reportażu.