Usta i oczy należą do najważniejszych elementów naszej twarzy, które potrafią zmienić jej charakter. Oczy zazwyczaj modelujemy poprzez wydłużanie rzęs oraz regulację brwi. W zakresie ust mamy nieco mniejsze możliwości – dobrze wykonany makijaż z wykorzystaniem pewnych trików oraz odpowiednią kolorystycznie szminką może dać świetny efekt, lecz krótkotrwały. Poza optycznym powiększeniem ust istnieją jeszcze dwie metody ich modelowania. Pierwsza z nich również należy do tych krótkotrwałych i polega na stosowaniu błyszczyków z dodatkiem substancji silnie podrażniających – powodują one nabrzmienie warg i ich powiększenie. Drugą opcją jest powiększenie ust przy użyciu wypełniaczy.
Podczas tego zabiegu pod skórę wprowadzany jest kwas hialuronowy – preparat pochodzenia naturalnego, którego zadaniem jest skorygowanie kształtu ust i ich powiększenie. Stosowane obecnie preparaty zawierają substancję znieczulającą. Dzięki temu zabieg jest praktycznie bezbolesny.
Bezpośrednio po zabiegu może pojawić się obrzęk, a skóra wokół ust może stać się zaczerwieniona. Po kilku godzinach opuchlizna znika, a efektem zabiegu są powiększone i wydatne usta, silnie nawilżone i wypielęgnowane. Efekt utrzymuje się do 8 miesięcy.
Kwas hialuronowy zostaje wstrzyknięty bezpośrednio w czerwień wargową, powodując efekt od nawilżenia nawet do znacznego powiększenia ust. Wstrzyknięcie kwasu w odpowiednio wybrane przez lekarza miejsca, pozwala na korekcję kształtu, jak i konturu ust.
- Konsultacja z lekarzem, wykluczenie przeciwwskazań.
- Określenie oczekiwań pacjenta i stopnia powiększenia.
- Podpisanie zgody na zabieg.
- Wstrzyknięcie preparatu pod skórę wraz ze znieczuleniem.
- Przekazanie zaleceń pielęgnacyjnych.
- Po zabiegu zaleca się spożywanie dużych ilości wody.
- Przez 24 godziny po zabiegu należy unikać dotykania, masowania miejsc iniekcji oraz spożywania gorących potraw.
- Należy powstrzymać się od całowania 24 godziny po zabiegu.
- Przez kilka dni po zabiegu przeciwwskazany jest intensywny wysiłek fizyczny, pływanie, korzystanie z sauny, solarium, kriokomory.
- Jeśli pacjent ma skłonność do występowania opryszczki zaleca się profilaktyczne zastosowanie Heviranu po zabiegu.
Powiększanie ust przeprowadzane jest przez doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza, który dba o prawidłowy przebieg zabiegu. Wstrzykiwany kwas hialuronowy jest substancją naturalną, dlatego też nie powoduje reakcji alergicznej.
- ciąża,
- okres karmienia piersią,
- opryszczka,
- uszkodzenia skóry w obrębie ust.
Restylane Refyne 1ml | 850 | |
Restylane Kysse 1ml | 950 |
Zabieg wykonywany przez:

dyrektor ds. medycznych, współzałożyciel Instytutu Zdrowia i Urody Aspazja, dermatolog-wenerolog z wieloletnią praktyką; absolwent WAM-u w Łodzi. Od ponad 15 lat zajmuje się medycyną estetyczną, szczególnie skupiając się na naturalnej poprawie wyglądu swoich pacjentek. Regularnie uczestniczy w sympozjach i szkoleniach z zakresu medycyny anti-aging, aby wciąż poszerzać swoją wiedzę. Jest członkiem Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych oraz Towarzystwa Medycyny Prewencyjnej i Przeciwstarzeniowej. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów laserowych. W wolnym czasie lata na szybowcach, podróżuje po świecie i majsterkuje.

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jest autorką wielu prac i publikacji z dziedziny dermatologii. Wiele lat pracowała na Oddziale Chorób Skóry w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu, gdzie w szczególności zajmowała się leczeniem chorób dermatologicznych takich jak łuszczyca, trądzik różowaty i pospolity oraz grzybice skóry. Aktualnie zajmuje się medycyną estetyczną, aktywnie uczestnicząc w kursach i szkoleniach z jej zakresu, stale podnosząc swoje kwalifikacje w wykonywaniu zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej oraz mezoterapii i terapii laserowej. Wolny czas spędza z rodziną, czyta kryminały i doskonali swoje zdolności kulinarne.

dermatolog i wenerolog, absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marinkowskiego w Poznaniu. W 2014 roku zdała egzamin specjalizacyjny z dermatologii i wenerologii. Jest autorką i współautorką prac naukowych i rozdziałów podręczników. Doświadczenie zdobywała w Oddziale Chorób Skóry Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, gdzie zajmowała się diagnostyką i leczeniem chorób takich jak łuszczyca, zakażenia skóry i błon śluzowych, choroby łojotokowe (trądzik pospolity, trądzik różowaty, łojotokowe zapalenie skóry), choroby autoimmunologiczne, choroby skóry u dzieci oraz oceną dermatoskopową znamion. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego, ciągle poszerza wiedzę z zakresu dermatologii klinicznej i doskonali umiejętności z zakresu dermatologii estetycznej biorąc udział w konferencjach, szkoleniach i warsztatach.