Cellulit na udach

Uda to te partie ciała, na których najczęściej zlokalizowany jest cellulit. Może się pojawiać również na pośladkach, brzuchu oraz ramionach. Tego typu problem z reguły dotyka kobiet w różnym wieku. Nie ma związku z masą ciała – z cellulitem na udach borykają się zarówno panie, których waga jest w normie, jak i te z nadwagą czy niedowagą. Czasami tego typu zmiany widoczne są gołym okiem, a niekiedy dopiero w momencie ucisku skóry.

Cellulit na udach – jak powstaje?

Proces nieprawidłowego rozmieszczania się tkanki tłuszczowej, znany jako cellulit, może być następstwem jednego lub wielu czynników. Oprócz zaburzeń w obrębie gospodarki hormonalnej organizmu, problemów z metabolizmem tłuszczów czy nieprawidłowego przepływu krwi w tkance podskórnej, zmagania z cellulitem na udach i tym zlokalizowanym w innych partiach ciała często związane są z trybem życia i dietą. Podstawą odżywiania wielu osób jest bowiem wysoko przetworzona żywność. Szybkie tempo życia w siedzącym trybie i natłok obowiązków nie sprzyjają regularnej aktywności fizycznej. Wspomniane czynniki w konsekwencji prowadzą do nadmiernego włóknienia tkanki łącznej. Skumulowane w organizmie grudki tłuszczu rozkładają się niesymetrycznie, tworząc zgrubienia o charakterystycznej strukturze, ze względu na którą cellulit na udach często nazywany jest potocznie skórką pomarańczową.

Usuwanie cellulitu na udach

Te zmiany tkanki podskórnej, które często postrzegane są jako nieestetyczne, bywają źródłem psychicznego dyskomfortu, który skłania Pacjentów do skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej. Konkretne procedury dobierane przez Specjalistów mają na celu zwiększenie elastyczności skóry i zainicjowanie procesów jej odbudowy, przy jednoczesnej korekcji defektu w postaci cellulitu na udach. Zabiegi dobierane są z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb Pacjenta, jego stanu zdrowia oraz oczekiwań. Tego typu starania warto wspierać zmianą trybu życia i sposobu odżywiania. Szczegółowe, spersonalizowane wytyczne w tym zakresie wydaje Specjalista.