Bikini brazylijskie

Jednym z rodzajów depilacji wykonywanej w okolicach intymnych jest tak zwane bikini brazylijskie. Swoją nazwę zawdzięcza pochodzeniu prekursorek metody i zakłada całkowite pozbywanie się włosów łonowych we wszystkich partiach – zarówno zewnętrznych, jak i głębokich.

Bikini brazylijskie – co to jest?

Tą metodą obejmuje nie tylko zewnętrzne partie bikini – okolice pachwin czy łona, ale także strefy głębokie. Szczególnie chętnie wykonywana jest w okresie letnim, który sprzyja zakładaniu nieco bardziej wyciętych ubrań oraz strojów kąpielowych. Zabieg gwarantuje pełną depilację, która wyklucza pozostanie jakiegokolwiek owłosienia w obrębie bikini. Niniejsza metoda depilacji określana jest jako trwała, bowiem jej efekty w postaci gładkiej i wolnej od włosków skóry utrzymują się nawet do 3 tygodni. Trwałość efektu depilacji w każdym przypadku będzie inny – na szybkość odrastania owłosienia wpływ ma wiele czynników, w tym metoda, którą zostało wykonane, a także w dużym stopniu równowaga hormonalna wpływająca na wzrost włosa. Należy ją wybierać z uwzględnieniem swoich preferencji, zwłaszcza uczucia komfortu i zadowolenia z efektów.

Bikini brazylijskie – metody wykonania

Bikini brazylijskie nie jest metodą usuwania włosów, ale efektem, który można osiągnąć za pomocą wielu technik depilacji. Do pozbycia się niechcianego owłosienia z okolic pachwin, wzgórka łonowego oraz przestrzeni warg sromowych czy okolicy międzypośladkowej wykorzystuje się zarówno klasyczne golenie, wosk, jak i laser. Metoda dobierana jest zgodnie z indywidualnymi preferencjami, jednak wiele kobiet za przynoszące najtrwalsze rezultaty procedury zabiegowe uważa depilację laserową. Znajduje to swoje uzasadnienie, bowiem pozbywanie się owłosienia klasyczną maszynką pozwala jedynie na zgolenie włosów znajdujących się nad powierzchnią skóry, natomiast laser niszczy włoski w każdej fazie wzrostu działając długofalowo i zdecydowanie bardziej efektywnie. Wosk jako metoda depilacji plasuje się pomiędzy – nie jest tak skuteczny jak trwałe laserowe usuwanie owłosienia, ale efekt utrzymuje się dłużej niż przy klasycznym goleniu. Z kolei golenie maszynką uznawane jest za nieco miej bolesne i prostsze niż cukrem / woskiem, dlatego jest to metoda często wykorzystywana w domowym zaciszu.