Zbędny włos nie ma szans

16 października 2018

Zabieg depilacji laserowej polecany jest szczególnie osobom, które źle reagują na tradycyjne metody usuwania owłosienia. Jeśli po korzystaniu z depilatora na Twojej skórze powstaje zapalenie mieszków włosowych, a po goleniu czy stosowaniu maści do depilacji skóra jest podrażniona lub masz problem z wrastającymi włoskami – laser jest najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie. Jak wygląda zabieg i jak przygotować się do depilacji laserowej? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

Zbedny wlos nie ma szans

Co wyróżnia depilację laserową w Instytucie Aspazja?

Wraz z popularyzacją zabiegów laserowych coraz więcej osób decyduje się na ten sposób depilacji. Jest to bezwzględnie najskuteczniejsza i najtrwalsza metoda pozbycia się zbędnego owłosienia. Skuteczność zależy jednak od typu lasera, jakim wykonywany jest zabieg. Na rynku istnieje wiele rozmaitych urządzeń, a salony piękności oferują promocyjne ceny zabiegów. Łatwo skusić się atrakcyjną ceną, aby jednak zabieg był skuteczny i dawał trwałe efekty – musi być wykonany na profesjonalnym sprzęcie oraz przez doświadczonego specjalistę. W Instytucie Aspazja depilacja wykonywana jest laserami Vectus i Cynosure. To sprawdzone, atestowane rozwiązania, które są nie tylko skuteczne, ale także w pełni bezpieczne dla użytkowników. Jeśli marzysz o gładkim ciele, sprawdź naszą ofertę i umów się na konsultację.

Lasery Vectus i Cynosure to nowoczesne urządzenia, korzystające z najnowszych technologii. Pozwalają na bieżące dopasowanie parametrów, takich jak moc i długość impulsu, dzięki czemu skuteczność zabiegu idzie w parze z bezpieczeństwem oraz minimalizuje ryzyko oparzenia. Największą zaletą lasera Vectus, odróżniającą go od innych urządzeń, jest opatentowany czetnik czytnik Skintel, który umożliwia zbadanie poziomu melaniny w skórze bezpośrednio przed zabiegiem. To właśnie na podstawie jej zawartości dobierana jest moc lasera. Urządzenie samo dostosowuje parametry ustawień, które są kluczowe dla skuteczności i bezpieczeństwa zabiegu.

Zabieg laserem diodowym Vectus nie jest bolesny, dzięki wyposażeniu w technologię Advanced Contact Cooling oraz głowicy pokrytej szkłem szafirowym, posiadającym właściwości chłodzące. Dzięki opatentowanej technologii Photon Recycling chłodzenie odbywa się już na etapie emisji impulsu, które wykorzystuje odbite wiązki światła.

Cynosure to laser aleksandrytowy, który emituje fale o długości 775nm, co pozwala na dotarcie wiązki lasera w samą macierz włosa i jej skuteczne zniszczenie. Laser ten, ze względu na małą głowicę, jest chętnie wykorzystywany przez kosmetologów do depilacji mniejszych obszarów, takich jak pachy czy bikini. Dzięki chłodzeniu zimnym powietrzem, gwarantuje większy komfort oraz bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Mimo wielu mitów, które narosły wokół depilacji laserowej, zabiegi wykonywane laserami Vectus i Cynosure są w pełni bezpieczne. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, których skuteczność bardzo się różni, stąd rozbieżne opinie na temat depilacji laserowej. Decydując się na zabieg w Instytucie Aspazja możesz mieć pewność, że depilacja będzie skuteczna oraz bezpieczna dla Twojej skóry. Światło lasera oddziałuje bezpośrednio na mieszek włosa, dzięki czemu nie narusza naskórka. Może więc być stosowany nawet w delikatnych miejscach, takich jak górna warga, okolice bikini czy pachy. Wiązka lasera wnika do umiejscowionych pod skórą mieszków włosowych i niszczy je ciepłem pochłanianym przez melaninę. Sprawia to, że raz usunięty włos już nigdy nie odrośnie.

Zabieg depilacji laserowej trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od wybranego obszaru. Ze względu na różne tempo wzrostu poszczególnych włosków, dla uzyskania optymalnych efektów, zaleca się wykonanie minimum trzech do sześciu zabiegów, w zależności od cech indywidualnych takich jak np. kolor i grubość włosów oraz miejsce wykonywania procedury. W trakcie jednej sesji niszczone są włosy, które są w trakcie wzrostu (tzw. anagenu). Te już nigdy nie odrosną. Włoski, które znajdują się wówczas w fazie przejściowej lub w czasie spoczynku nie są niszczone, dlatego potrzebne są kolejne zabiegi, aby się ich pozbyć. Bezpośrednio przed zabiegiem skórę mającą być poddaną działaniu lasera należy ogolić, a miesiąc przed oraz w trakcie trwania całej serii zabiegów nie należy wyrywać ani depilować włosków.

Gładkie ciało i twarz

Depilacja laserowa jest dedykowana zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy zmagają się z nadmiernym, niechcianym owłosieniem. Do najczęściej wybieranych przez kobiety okolic depilacji należą nogi, pachy czy bikini, natomiast mężczyźni zazwyczaj decydują się na depilację pleców, szyi lub karku. Jednak zabieg można zastosować w dowolnie wybranym miejscu, także na twarzy. Większość pacjentów określa zabieg depilacji laserowej jako bezbolesny, choć niektórzy mogą odczuwać dyskomfort. Próg bólu to kwestia indywidualna, jednak lasery, z których korzystamy w Instytucie Aspazja wyposażone w systemy chłodzące, mają za zadanie zminimalizować dyskomfort podczas zabiegu.

Jak już zostało wspomniane, zabieg depilacji laserowej jest w pełni bezpieczny. Istnieją jednak sytuacje, w których specjalista może odradzić wykonania zabiegu. Wśród przeciwwskazań wymienia się najczęściej choroby skóry w miejscu zabiegu (np. trądzik różowaty, bielactwo, zmiany wirusowe, bakteryjne lub alergiczne), okres ciąży i laktacji, nieuregulowaną cukrzycę oraz nowotwory. Najważniejszym przeciwwskazaniem jest jednak opalona skóra – depilację laserową można wykonać najwcześniej miesiąc po opalaniu danego obszaru. By upewnić się, czy kwalifikujesz się na zabieg, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji kosmetologicznej w Instytucie Aspazja. 

 

ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ
ZADZWOŃ POD: 618407488

 

Pozbądź się problemu. Na zawsze!

Jesień to najlepszy czas na rozpoczęcie serii zabiegów, ponieważ skóra poddawana laserowej depilacji nie powinna być opalana ani wystawiana na działanie promieni słonecznych. Zabiegi można wykonywać przez cały rok, jednak ważne jest zachowanie czterotygodniowej przerwy od ostatniego opalania. Dlatego, jeśli pragniesz przyszły sezon bikini spędzić beztrosko, nie martwiąc się o nieestetyczne włoski, rozpocznij zabiegi już teraz.

Wyobraź sobie, że po zabiegach depilacji laserowej już nigdy nie będziesz musiała kupować maszynki, znosić bólu podczas wyrywania włosków za pomocą wosku czy depilatora. Brzmi świetnie? Dzięki laserowemu usuwaniu owłosienia te marzenia mogą stać się Twoją rzeczywistością. Podczas wakacji, na wyjazdach, gdziekolwiek będziesz – włoski to już nie Twój problem. Po wykonaniu zabiegu ciało pozostaje gładkie, a Ty możesz zapomnieć o regularnym usuwaniu włosków. Sprawdź naszą ofertę oraz Oferty Specjalne na zabiegi depilacji laserowej i dołącz do zadowolonego grona naszych pacjentów.

Zbedny wlos nie ma szans
Specjalista
Aspazji

Trwała depilacja laserowa Vectus & Cynosure - cennik

Po 3. zabiegu na daną okolicę koszt kolejnego -50% (do roku od zabiegu). Przy 5 zabiegach oszczędzasz od 180 do nawet 700zł!

Palce u stóp 180
Grzbiet stóp (bez palców) 180
Stopy 360
Łydki 350
Uda 350
Pośladki 350
Szpara pośladkowa 200
Bikini całościowe 350
Bikini głębokie 300
Bikini klasyczne 250
Brzuch cały 350
Brzuch fragment 180
Plecy męskie 600
Plecy damskie 450
Klatka piersiowa 350
Pachy 300
Dłonie 180
Ręce męskie 350
Ręce damskie 250
Barki 300
Kark 250
Szyja męska 350
Szyja damska 300
Wąsik 180
Broda 180
Baczki 300‑350
Policzki 270
Brwi 100
Cała twarz 550