Zabiegi po treningach

11 sierpnia 2020

Udało się! Nie było łatwo, ale regularne treningi stały się Twoją codziennością. Początkowo towarzyszyło Ci zmęczenie i zniechęcenie, ale teraz z przyjemnością rozpoczynasz kolejną serię ćwiczeń. Zauważasz też pierwsze zadowalające efekty: skóra okazuje się bardziej elastyczna i napięta, a tkanki tłuszczowej z każdym spojrzeniem w lustro, jest jakby mniej. Zastępowana jest przez mięśnie, które mobilizujesz do działania podczas biegania, jazdy na rowerze, fitnessu, siłowni lub innych rodzajów ćwiczeń. Gratulujemy motywacji oraz osiągniętych efektów, które przecież nie są ostateczne: cele zawsze można mnożyć. To odpowiedni moment, aby skupić się na pielęgnacji ciała, zwłaszcza po wykonanym treningu.
Mimo to wciąż możesz zmagać się z nieprzyjemnymi skutkami aktywności fizycznej, takimi jak zakwasy czy inne bóle mięśni. Ćwiczenia nie pozostają też dłużne skórze. Co prawda dostrzegasz, że jest ona znacznie bardziej elastyczna, ale mimo to mogły pojawić się na niej rozstępy – zwłaszcza, jeśli przy okazji treningów doszło do szybszej rozbudowy mięśni; lub zwiotczenia – jeśli obserwujesz szybki spadek masy ciała. Jedną z metod na rozluźnienie po treningu jest wybranie dodatkowego bodźca dla Twojego ciała w Klinice Urody. Sposobów istnieje przynajmniej kilka, a każdy z nich niesie za sobą dodatkowe efekty.

Zabiegi potreningowe rozluźniające

Zabiegi po treningach

Ciało wymaga rozluźnienia, szczególnie jeśli Twoje podejście do aktywności fizycznej jest dość ambitne. Wzmożone treningi mogą z czasem obniżyć, a nawet skutecznie odebrać motywację do regularnych ćwiczeń. Winą obarczyć należy za to przede wszystkim mikrouszkodzenia we włóknach mięśniowych i gromadzący się w ich okolicy kwas mlekowy, czyli potocznie zwane zakwasy. Ich regeneracja może trwać do kilku dni, a charakterystyczny dyskomfort towarzyszy przy wykonywaniu nawet najprostszych codziennych czynności.
W celu rozluźnienia ciała po treningu stosuje się endermologię – masaż próżniowy, będący alternatywą dla klasycznego masażu. Głowica z dwoma rolkami wędruje po skórze okrytej specjalnym delikatnym kombinezonem, po którym urządzenie może się swobodnie przesuwać. Zabieg może być wykonany zarówno przed, jak i po treningu, w celu rozluźnienia spiętych mięśni, a tym samym zminimalizowania bólu charakterystycznego dla zakwasów i szybszego powrotu do sprawności, także po kontuzjach sportowych.
Podobne efekty rozluźniające może przynieść inny zabieg bazujący na masażu podciśnieniowym – Icoone Laser połączony z działaniem lamp LED i zimnego lasera. Technologia ta wykorzystywana jest m.in. do redukowania napięcia mięśniowego oraz regeneracji tkanki mięśniowej. Z tego względu zabieg mikrostymulacji wykorzystujący podciśnienie, laser i lampy LED dedykowany jest także zawodowym sportowcom oraz osobom uprawiającym wzmożoną aktywność fizyczną.

Światło LED – stymulująca moc światła

Rozwiązaniem na przetrenowane mięśnie, zakwasy i drobne kontuzje będzie naświetlanie TriWings Body. Specjalny tryb ustawiający określone długości fal w specjalnej sekwencji ma właściwości tonizujące, regenerujące i zmniejszające obrzęki. Ciało szybciej wraca do formy i zdrowia.

Zabiegi po treningach dla aktywnych

Jednak tego typu zabiegi to nie jedyne propozycje dla aktywnych. Podczas wzmożonych treningów zmiany stylu życia zaczynają być widoczne także na skórze. Początkowo skóra może kiepsko reagować na treningi. Trzeba pamiętać, że trenując działasz na tkankę tłuszczową, mięśnie i powieź. Nie istnieją ćwiczenia dedykowane dla skóry, która jednak w przypadku dużej, nagłej aktywności fizycznej musi niejako „gonić” zmiany zachodzące w ciele poniżej. Stąd właśnie częste zwiotczenia (zbyt szybka utrata wagi) lub rozstępy (zbyt szybki rozrost masy mięśniowej). Specjalista Aspazji może zaproponować rozwiązania które zarówno uchronią Cię przed tymi niekorzystnymi efektami na skórze, jak i pomoże je zminimalizować, jeśli już wystąpiły. Pomocny okazać się może opisany wyżej masaż próżniowy – Endermologie LPG lub Icoone Laser. Działanie kwasów zawartych w peelingach chemicznych polega na pobudzeniu produkcji elastyny i kolagenu w głębszych warstwach skóry, które z czasem wygładzają ją i zmniejszają widoczność rozstępów.

Widoczne rozstępy lub zwiotczenia

Jeśli walczysz z widocznym problemem rozwiązaniem dla Ciebie będzie któryś z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej:

  • Infini RF – zagęszcza, napina, ujędrnia osłabioną skórę twarzy i ciała. Działa liftingująco i walczy ze zwiotczeniami
  • AgeStop+ – wyrównuje powierzchnię skóry, wygładza rozstępy i przywraca jej młodszy, zdrowszy wygląd
  • Karboksyterapia – stymuluje skórę do regeneracji przeciwdziałając rozstępom i zwiotczeniom

Trądzik i potówki

Osoby zaczynające swoją przygodę ze sportem mogą zdziwić się pojawieniem się niedoskonałości na skórze. Trądzik aktyny, zaskórniki, grudki czy potówki to tylko część z wykwitów, które mogą pojawić się na Twojej skórze przez zapocenie, zabrudzenie skóry czy zmianę diety, choćby na wysokobiałkową. Jeśli zauważasz takie zmiany np. na twarzy czy plecach to zgłoś się do naszych specjalistów. Pomogą poradzić sobie z nagłym powrotem trądziku dzięki peelingom, oczyszczaniu czy, jeśli zajdzie taka potrzeba, także terapii dermatologicznej przepisanej przez lekarza.

Zabiegi dla sportowców

Jak widzisz, w Aspazji przygotowaliśmy dla Ciebie szereg zabiegów, które pomogą Ci po treningu. Część z nich uspokoi nadwyrężone mięśnie, przyspieszy regenerację i zwiększy możliwości treningowe. Inne będą idealną bronią w walce z rozstępami, zwiotczeniami czy trądzikiem powstałymi w wyniku nagłego, intensywnego wysiłku fizycznego. Zaufaj profesjonalistom i umów się na konsultację.

Zabiegi po treningach
Specjalista
Aspazji