Zabiegi na blizny potrądzikowe

12 listopada 2019

Każda blizna jest inna, ma różny rozmiar, głębokość, wiek i unikalny wygląd. Dlatego u różnych pacjentów sprawdzą się różne podejścia. W Instytucie Aspazja oferujemy kilka sposobów usuwania blizn, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Czym są blizny i kiedy powstają?

Zabiegi na blizny potradzikowe

Blizny powstają w wyniku uszkodzenia skóry, są to więc ubytki skóry właściwej, zastąpione tkanką łączną włóknistą. Tworzenie się blizn jest naturalnym procesem gojenia się ciała, a rodzaj blizny zależny jest od stopnia uszkodzenia skóry, ale także przebiegu gojenia się rany. Wszelkie powikłania wpływają na tempo gojenia się rany oraz widoczność blizny. Blizny mogą mieć różny charakter:

  • przerostowy – wypukła blizna, która powstaje kiedy ilość tkanki łącznej jest większa niż ilość uszkodzonej tkanki,
  • zanikowy – wklęsła, podczas gojenia powstaje zbyt mała ilość tkanki łącznej.

Blizny od prawidłowej, zdrowej skóry odróżniają się kolorem (bywają jaśniejsze lub ciemniejsze) a także konsystencją i strukturą powierzchni. Zazwyczaj są one twardsze od skóry, choć zdarzają się także blizny bardziej miękkie. Oddzielną grupę stanowią keloidy, czyli bliznowce.

Nie każda rana pozostawia ślad. Gdy uraz jest mały, a rana szybko się goi istnieje duża szansa, że blizna nie powstanie lub będzie minimalna. Niestety przy większym urazie blizna powstaje zawsze. Jej tworzenie się zajmuje stosunkowo dużo czasu, od kilku do nawet kilku miesięcy, na proces jej tworzenia wpływa wiele czynników, takich jak tryb życia, predyspozycje genetyczne czy nałogi ale także pielęgnacja.

Zapomnij o szpecącym problemie!

Nieestetycznie zagojone rany to problem, który wielu osobom utrudnia codzienne funkcjonowanie. Widoczne blizny na twarzy czy ciele są przyczyną kompleksów, wycofania społecznego a nawet obniżonej samooceny. Kobiety starają się ukryć je pod makijażem, jednak mężczyźni, posiadający wyraźne blizny, nie mają ich jak zamaskować. Dlatego naszą ofertę kierujemy zarówno do pań, jak i panów.

Coraz więcej młodych osób zmaga się z bliznami. U nich przyczyną powstawania zmian jest najczęściej intensywny trądzik. Tego typu choroby skórne mogą zostawić szpecące blizny na twarzy, które są trudne do usunięcia. Jednak w naszej klinice stawiamy na trwałe i widoczne efekty. Wybierając Instytut Aspazja możesz mieć pewność, że znajdziemy najlepszy sposób na korekcję niedoskonałości.

Leczenie blizn w Instytucie Aspazja

Zmagasz się z bliznami potrądzikowymi, pooperacyjnymi lub pourazowymi? Odwiedź Instytut Aspazja! W naszej klinice znajdziesz najlepszych specjalistów, którzy pomogą uporać się z niedoskonałościami. Podczas pierwszej konsultacji dowiesz się, jaka terapia przyniesie u Ciebie najlepsze efekty i pozwoli skutecznie usunąć lub zminimalizować widoczność Twojej blizny. Specjalista oceni rodzaj blizny oraz zaplanuje leczenie oraz jego długość. Przy płytkich i delikatnych bliznach efekty można zaobserwować już po 1-3 zabiegach. Niestety, jeśli zmagasz się z widocznymi, „starymi” bliznami proces leczenia będzie trwał dłużej, a całkowite pozbycie się blizn może zająć nawet kilka lat. W naszym Instytucie proponujemy kilka skutecznych metod dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb, dzięki którym zredukujesz widoczność i głębokość blizn! Przekonaj się o ich skuteczności.

Skuteczne metody usuwania blizn

Zależnie od rodzaju i pochodzenia blizn, zaproponujemy Tobie dedykowaną terapię, której intensywność i skuteczność będzie dopasowana do Twoich potrzeb. Celem terapii jest stworzenie nowej tkanki oraz pobudzenie skóry (szczególnie fibroblastów) do produkcji nowego, zdrowego kolagenu i elastyny. Jakie zabiegi oferujemy w Instytucie Aspazja?

  • AgeStop+ to najsilniejsza terapia, dedykowana osobom, które zmagają się z widocznymi i głębokimi bliznami. To procedura, która wykorzystuje siłę aż dwóch laserów, co pozwala działać na całej głębokości skóry. Procedura rozpoczyna się od wykorzystania lasera CO2, działającego na najgłębszych warstwach skóry. Następnie skóra traktowana jest laserem erbowym, który działa powierzchniowo na naskórku. Użycie lasera pobudza ją do odnowy, a powstałe w cerze mikrokanaliki przygotowują ją do kolejnego etapu, jakim jest nałożenie osocza bogatopłytkowego – naturalnego stymulatora tkankowego odpowiedzialnego za szybsze gojenie oraz lesze efekty laserów. Terapia kończy się naświetlaniem lampami LED TriWings Body, które przyspieszają gojenie, dodatkowo stymulują skórę do odnowy oraz potęgują efekty zabiegu.
  • Mikronakłucia (potocznie dermapen) z osoczem bogatopłytkowym to procedura, która polega na nałożeniu osocza bogatopłytkowego, a następnie „dziurkowaniu” skóry przy użyciu igieł dermapena. Innowacyjna technika pozwala wprowadzić substancję w głąb skóry i szybką indukcję zmian w jej budowie. Prostota zabiegu, a jednocześnie jego skuteczność pozwala efektywnie uporać się z niedoskonałościami skóry.
  • Peelingi Purles to doskonały sposób na pozbycie się płytkich i mało widocznych blizn. Złuszczanie skóry peelingami na bazie kwasów staje się coraz bardziej popularne, ze względu na doskonałe efekty zabiegów. Procedura peelingami Purles opiera się na indywidualnym dobraniu różnych, indywidualnie dopasowanych kwasów, dzięki czemu przenikają one do głębokich warstw skóry i stymulują skórę do złuszczenia i odnowy. W rezultacie otrzymujemy zupełnie nową tkankę, która po serii zabiegów prezentuje się zdecydowanie lepiej.

 

ABY UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ
ZADZWOŃ POD: 618407488

 

Zapomnij o szpecących bliznach!

Jeśli czujesz, że blizny na twarzy lub ciele (rozstępy także traktowane są jako blizny) utrudniają Ci codzienne funkcjonowanie i są przyczyną obniżonej samooceny – umów się na wizytę do Instytutu Aspazja! Podstawą skutecznej terapii usuwania blizn jest wnikliwa ocena jej stanu. Procedura usuwania niedoskonałości zależna jest od tego, jaki charakter ma Twoja blizna. W naszej klinice zajmie się Tobą doświadczony specjalista, który dobierze efektywną metodę usuwania blizn dopasowaną do Twoich potrzeb. Nie czekaj, pozbądź się blizn i ciesz się gładką skórą!

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Zabiegi na blizny potradzikowe
Specjalista
Aspazji

Laser frakcyjny CO2 - cennik

AgeStop i AgeStop+ to procedury łączone.
AgeSto (3w1) to laser CO2 + osocze bogatopłytkowe + naświetlanie lampami LED.
AgeStop+  (4w1) to dodatkowo laser erbowy

AgeStop+ twarz, szyja, dekolt 3000
AgeStop+ twarz, szyja 2300
AgeStop+ twarz 1700
AgeStop twarz, szyja, dekolt 2800
AgeStop twarz, szyja 2100
AgeStop twarz 1600