Zabiegi medycyny estetycznej na zimę

31 grudnia 2019

Zima sprzyja zabiegom medycyny estetycznej

Miesiące zimowe to najlepszy czas na poprawę wyglądu i odświeżenie skóry twarzy. To dobry moment na rozpoczęcie przygotowań do sezonu letniego, by na wiosnę wyglądać kwitnąco. Latem ze względu na mocne promieniowanie słoneczne, nie wykonuje się niektórych zabiegów medycyny estetycznej, szczególnie tych z użyciem lasera. W Instytucie Aspazja kładziemy nacisk na bezpieczeństwo Pacjenta oraz naturalny efekt zabiegu. Dlatego do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie, dobierając konkretne procedury, które przyniosą najlepszy efekt.

Zabiegi medycyny estetycznej na zime

Jakie zabiegi wykonywać zimą?

Oczywiście wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Dobór odpowiednich procedur uwarunkowany jest kondycją skóry Pacjenta. Jednak zima to doskonały czas na intensywne zabiegi odmładzające. Blefaroplastyka, czyli plastyka powiek górnych to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej. W Instytucie Aspazja blefaroplastyka wykonywana jest przez chirurga z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki temu możesz mieć pewność, że jesteś w rękach najlepszych specjalistów, którzy kompleksowo zajmą się Twoim wyglądem. Plastyka powiek górnych, wymaga czasu na rekonwalescencję, sam zabieg nie jest skomplikowany, trwa około godziny i polega na wycięciu nadmiaru tkanki na górnej powiece. Jednak szwy zostają usunięte po tygodniu, a po około 10 dniach, w zależności od indywidualnych  uwarunkowań Pacjent może wrócić do obowiązków zawodowych. Zabieg ten nie tylko odświeża spojrzenie, ale też wygładza zmarszczki na czole, przez co cała twarz prezentuje się młodziej i nabiera pogodniejszego wyrazu.
Innym polecanym zabiegiem, dającym świetne efekty przy opadającej powiece jest Plasma D.A.S. To doskonały zabieg dla osób, które boją się zabiegu chirurgicznego, a pragną odmłodzić spojrzenie. Plasma D.A.S. to nowoczesna technologia, wykorzystująca efekt jonizacji w postaci wytworzenia iskry plazmy. Energia docierająca do skóry, podnosi temperaturę tkanki i powoduje skrócenie włókien kolagenowych, co obserwujesz jako obkurczenie skóry w precyzyjnie wybranym miejscu. Dzięki temu cała okolica oka staje się jędrniejsza, bardziej napięta i wygląda młodziej zdobiąc twarz. 

Laser? Tylko zimą!

Zima to  także doskonały czas na zabiegi laserowe, takie jak AgeStop+ czy Cutera Excel V. Pierwszy to terapia łączona, procedura bazuje na wykorzystaniu siły aż dwóch laserów frakcyjnego CO2 i frakcyjnego erbowego, a także osocza bogatopłytkowego oraz lamp LED TriWings Body. Efektem jest totalna przebudowa skóry, AgeStop+ jest jedną najsilniejszych terapii w medycynie estetycznej, dzięki czemu daje imponujące efekty.
Kolejnym zabiegiem laserowym, polecanym w okresie zimowym jest Cutera Excel V+, to przełomowe rozwiązanie, które wykorzystuje się do leczenia popękanych naczynek krwionośnych. Laser posiada możliwość dopasowania indywidualnych parametrów dla każdego Pacjenta, co sprawia, że Cutera Excel V+ jest wyjątkowo skuteczny. Sama procedura jest bezbolesna, a efekty widoczne są często już po jednym zabiegu.

Regeneracja i nawilżanie w Instytucie Aspazja

Miesiące zimowe, to czas kiedy skóra jest mocno przesuszona i poszarzała.  Niesprzyjające warunki na dworze, ogrzewanie i suche powietrze wewnątrz sprawiają, że traci ona blask i brakuje jej witalności. Dlatego przełom stycznia i lutego to najlepszy okres na zabiegi mezoterapii z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Występujący naturalnie w organizmie kwas hialuronowy, stanowi środowisko dla fibroblastów produkujących elastynę i kolagen. Podany pod skórę w procedurze mezoterapii wygładza drobne zmarszczki, a także stymuluje ją do regeneracji. Wygładzenie skóry widoczne jest natychmiast po zabiegu, a wraz z regeneracją tkanki efekty narastają w ciągu kolejnych dni.
Odmładzająco na skórę działają także inne szybkie zabiegi, np. na bazie toksyny botulinowej, czyli popularnego botoksu, preparaty na bazie kwasu polimlekowego lub hydroksyapatytu wapnia. Umów się do Instytutu Aspazja i na konsultację dermatologiczną, podczas której lekarz najlepiej doradzi, jaki zabieg iniekcyjny przyniesie u Ciebie optymalne rezultaty.

Zadbaj o siebie zimą

Intensywne temperatury oraz mocne promieniowanie słoneczne nie sprzyjają wykonywaniu zabiegów medycyny estetycznej. Skóra po inwazyjnych procedurach wymaga czasu na regenerację, a ekspozycja na promienie UV nie sprzyja gojeniu, wręcz przeciwnie powoduje dodatkowe podrażnienie tkanki. Dlatego też jako doświadczeni specjaliści sugerujemy wykonywanie tego typu zabiegów właśnie teraz. Odwiedź nasz Instytut i spraw sobie prezent, który spowoduje, że podejmiesz kolejne wyzwania w nowym roku.

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Zabiegi medycyny estetycznej na zime
Specjalista
Aspazji