Wysokoenergetyczne zabiegi w medycynie estetycznej

16 września 2022

Wraz z nadejściem jesieni możemy pomyśleć o zabiegach wysokoenergetycznych, których nie wykonuje się w czasie dużego nasłonecznienia. Z całą pewnością zaliczają się do nich zabiegi laserowe, ale nie tylko. Warto zatem już teraz zaplanować sobie harmonogram wizyt, by być przygotowanym w odpowiednim momencie i nie dać się zaskoczyć, a także po to, by nie przeoczyć najbardziej dogodnej dla nas chwili, kiedy będziemy w stanie przeznaczyć parę dni na regenerację pozabiegową. W okresie jesienno-zimowym polecamy skupić się zwłaszcza na okolicy twarzy, delikatnej okolicy oka, ale nie zapominajmy także o szyi, dekolcie czy dłoniach.

Wysokoenergetyczne zabiegi w medycynie estetycznej

Nowe spojrzenie – odmładzanie okolicy oka

Jeśli masz problem z opadającymi powiekami, ale nie chcesz ingerencji chirurgicznej polecamy Plazma D.A.S. Medical – nowoczesny zabieg dzięki wykorzystaniu kontrowanego łuku elektrycznego oraz jonizacji otaczających gazów wytwarza precyzyjną wiązkę plazmy. Sam zabieg jest stosunkowo krótki, mało inwazyjny, odbywa się po znieczuleniu kremem Emlą, a na koniec pacjent jest poddawany naświetlaniu lampą LED, której zadaniem jest przyspieszenie gojenia i wzmocnienie rezultatów zabiegu. Plusem jest krótki czas rekonwalescencji i widoczne efekty. Do zabiegu najlepiej przyjść bez makijażu oczu oraz ich okolicy, a po zabiegu należy pamiętać, że przez około tydzień nie wolno nam nakładać make-upu na poddane zabiegowi okolice. Tym urządzeniem możemy działać zarówno na powiece górnej, jak i dolnej. Dodatkowo do każdej z tych okolic wykonujemy Plazmą tak zwane „kurze łapki” podczas wizyty. Zwolennikami Plazmy są zarówno panie, jak i panowie, a terapię można bez przeszkód łączyć z innymi zabiegami, jeśli będziemy je wykonywać na innej części twarzy bądź ciała. Gdy zależy nam na kontynuacji pielęgnacji okolicy oka, tę samą procedurę możemy powtórzyć najwcześniej po miesiącu. Inne zabiegi w okolicy oczu (np. toksyna botulinowa, wypełnienie, mezoterapia koktajlami, polinukleotydy) są możliwe do wykonania od razu po zagojeniu.

Gruntowna rewitalizacja skóry 

Bardzo dobrym zabiegiem odmładzającym, napinającym i wygładzającym jest laser frakcyjny CO2, czyli autorska terapia łączona AgeStop+ 4w1. Najczęściej pacjenci wykonują go na twarzy, szyi i dekolcie. Sam laser CO2 powoduje kontrolowany uraz skóry, działa w naskórku, ale także i w głębszych warstwach skóry właściwej. Gdy dodamy do tego laser erbowy, którym opracowujemy wierzchnie warstwy skóry uzyskujemy jeszcze bardziej spektakularne efekty niż przy samym laserze CO2, dlatego warto wykonać terapię łączoną. Samo wykonanie procedury trwa w zależności od obszaru, który poddajemy zabiegowi ok. 10-20min. Zabieg przeprowadzamy w znieczuleniu kremem Emlą, a później pacjent poddawany jest zabiegowi osocza bogatopłytkowego oraz terapii naświetlania lampą LED, aby zabezpieczyć skórę po zabiegu i dodatkowo wzmocnić jego efekty. Planując wykonanie lasera frakcyjnego, należy mieć na uwadze, że przez około tydzień po zabiegu nie nakładamy makijażu na obszar pozabiegowy, jak również skóra może być zaczerwieniona i z lekkim obrzękiem. W tym czasie nie należy korzystać z sauny i basenu. Przychodząc na zabieg warto się wcześniej do niego przygotować, czyli zmyć makijaż i oczyścić skórę, a także zabrać ciekawą lekturę na czas znieczulenia (ok. 30 minut). Powtórzenie całego procesu jest możliwe po min. 6 tygodniach, dlatego jeśli potrzebujemy więcej zabiegów, to warto rozpocząć proces jesienią, aby do końca zimy wykonać ich odpowiednią ilość. Po laserze frakcyjnym na te same okolice możemy planować inne zabiegi po upływie minimum tygodnia w przypadku zabiegów iniekcyjnych oraz minimum 4-6 tygodni w przypadku innych zabiegów wysokoenergetycznych (m.in. lasery, radiofrekwencja).

Naczynkom mówimy nie

Popękane naczynka krwionośne to zmora wielu osób, nie ukrywajmy – w przeważającej większości dotyczy ona kobiet. Jeśli ten problem dotyczy Ciebie, to warto zainteresować się, jak wyeliminować go z Twojego codziennego życia. Najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest oczywiście laser i tutaj przełomowy okazuje się Cutera Excel V+. Jest to najlepszy na świecie laser do zamykania naczynek opierający się na najnowszej technologii naczyniowej. Nadaje się on na każdą powierzchnię ciała. Potrafi zamknąć pojedyncze naczynka, jak również całe ich skupiska. Jeśli zabieg wykonujemy na twarzy, dla komfortu sugerujemy przyjechanie już bez makijażu. Na miejscu skóra zostanie oczyszczona i odkażona. Bezwzględnie do zabiegu skóra nie może być opalona. Po również nie wolno wystawiać się na słońce przez około 6 tygodni. Po wykonaniu zabiegu może wystąpić lekki obrzęk i zaczerwienienie, nie zaleca się stosowania kosmetyków przez dobę od zakończenia terapii laserowej. W gabinecie spędzamy przeważnie od 15 minut do godziny w zależności od wielkości obszaru, na którym wykonujemy proces naświetlania laserem naczynek. Jeśli chodzi o makijaż, to dozwolone jest jego nałożenie następnego dnia pod warunkiem, że upłynęła co najmniej doba. Jeśli chcemy wykonać inne zabiegi na tę samą okolicę należy odczekać minimum tydzień od lasera Cutera Excel V+ w przypadku delikatniejszych zabiegów, a w kontekście zabiegów inwazyjnych należy dopytać lekarza w Instytucie Aspazja, choć należy przygotować się na dłuższy odstęp pomiędzy nimi.

Ujędrnianie i napinanie skóry bez męczącego gojenia

Jeśli przegapiłeś moment jesienno-zimowy na odmłodzenie i ujędrnienie swojej skóry, to nic straconego. Z pomocą przychodzi termolifting Infini RF, który jest bezpieczny nawet latem. Co zyskasz? Skóra się zagęści, ujędrni, widocznie odmłodzi i zrewitalizuje, a to i tak tylko niektóre korzyści, jakie możemy uzyskać dzięki termoliftingowi radiofrekwencją. Przygotowanie do zabiegu polega na demakijażu oraz dokładnym odkażeniu miejsca zabiegowego, po czym przechodzimy do nałożenia znieczulenia kremem Emla. Tu również warto przygotować sobie ciekawą książkę na czas 45-60 minutowego relaksu. W międzyczasie lekarz wykona pobranie krwi, aby na koniec nałożyć osocze bogatopłytkowe. Procedura zabiegu przebiega sprawnie, a po wszystkim pacjent poddawany jest naświetlaniu lampą LED. Pierwsze efekty są widocznie po około 4-6 tygodniach, natomiast na pełen efekt będzie trzeba poczekać ok. 6 miesięcy. Musimy mieć na uwadze, że skóra, aby się przebudować potrzebuje czasu, dlatego rezultaty termoliftingu Infini będą stale w tym okresie narastające. Drugie spotkanie na zabieg zalecamy w odstępie około 1,5 miesiąca. Co ważne dla kobiet – na drugi dzień od zabiegu możemy nałożyć makijaż. Jeśli oprócz termoliftingu będziemy chcieli wykonać inne zabiegi, to najlepiej odczekać minimum tydzień w przypadku zabiegów delikatnych i nieinwazyjnych oraz ok 4-6 tygodni w przypadku zabiegów wysokoenergetycznych (laser, radiofrekwencja).

Warto dokładnie zaplanować zabiegi nie tylko na okres jesień/zima, ale pamiętajmy, że jest to sprzyjający i jedyny czas, kiedy możemy wykonać dużą ilość z nich. O ile mezoterapię czy toksynę możemy robić cały rok, o tyle zabiegi laserowe, przy których dochodzi do czasowego fotouwrażliwienia, tylko przez około pół roku. Umów się na konsultację z lekarzem i wspólnie zaplanujcie harmonogram Twoich zabiegów na najbliższy okres.
 

Wysokoenergetyczne zabiegi w medycynie estetycznej
Specjalista
Aspazji

Laser frakcyjny CO2 - cennik

AgeStop i AgeStop+ to zdecydowanie więcej niż zabieg laserem frakcyjnym CO2. W zaawansowanych procedurach odmładzających wykorzystujemy też osocze bogatopłytkowe i naświetlanie lampami LED. A w AgeStop+  dodatkowo także laser erbowy.

AgeStop+ twarz, szyja, dekolt 3000
AgeStop+ twarz, szyja 2300
AgeStop+ twarz 1700
AgeStop twarz, szyja, dekolt 2800
AgeStop twarz, szyja 2100
AgeStop twarz 1600