Wypełniacze i botoks - złoty standard w medycynie estetycznej

19 marca 2019

Rynek medycyny estetycznej oferuje wiele zabiegów odmładzających, bazujących na ostrzykiwaniu twarzy różnorodnymi preparatami. Coraz większa dostępność i popularność zabiegów, sprawiła, że zabiegi z użyciem toksyny botulinowej czy kwasu hialuronowego są często mylone, a mity na ich temat wprowadzają w błąd i zniechęcają pacjentów do zabiegu. Jakie wypełniacze będą najskuteczniej rozwiązywać Twoje problemy, i co oferujemy w Instytucie Aspazja? Przeczytaj artykuł, by się dowiedzieć więcej.

Wypelniacze i botoks

Pozbądź się zmarszczek bez skalpela i długotrwałej rekonwalescencji

Mówiąc o wypełniaczach najczęściej wymienia się kwas hialuronowy, jednak współczesna medycyna estetyczna oferuje znacznie więcej. Wśród preparatów pomocnych w walce z oznakami starzenia i upływającym czasem do najskuteczniejszych zalicza się:
 

  • preparaty na bazie kwasu hialuronowego
  • preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia
  • preparaty na bazie kwasu polimlekowego

Powyższe preparaty różnią się działaniem, każdy z nich ma inne właściwości, dlatego dobór właściwej dla Ciebie substancji powinien być uzgodniony z lekarzem. Aby mieć pewność, że ostrzykiwanie wypełniaczem będzie wykonane profesjonalne i w pełni bezpiecznie, najlepiej zdecydować się na sprawdzony gabinet medycyny estetycznej.
W przypadku toksyny botulinowej sprawa jest prostsza. To zasadniczo jedna substancja, która może być podana w różnych dawkach i stężeniu. Warto pamiętać, że jest ona zarejestrowana jako lek, także używać jej może jedynie lekarz. Każda osoba, która nie jest lekarzem, robi to, w świetle prawa, nielegalnie – począwszy od nielegalnego zakupu, przez nielegalne konsultowanie i zalecanie użycia przez nielegalne wykonanie zabiegu z użyciem tego leku.
W Instytucie Aspazja Twoim wyglądem zajmie się doświadczony lekarz, posiadający wiedzę oraz niezbędne umiejętności, dzięki którym będziesz w pełni zadowolona z uzyskanych rezultatów. W naszej klinice urody pracujemy na najwyższej jakości, sprawdzonych preparatach, pochodzących od wiodących producentów, dzięki temu możesz mieć pewność, że zabieg będzie bezpieczny, a efekt będzie olśniewający.

Jakie są najpopularniejsze preparaty i jak wygląda zabieg?

Kluczową rolę odgrywa dobór właściwego preparatu, tę kwestię ustalasz wspólnie z lekarzem na konsultacji poprzedzającej zabieg. W zależności od oczekiwanych rezultatów, kondycji skóry oraz wieku, specjalista zaproponuje najlepszy preparat, odpowiadający na Twoje indywidualne potrzeby. Warto wspomnieć, że specyfiki możemy podzielić na te, które służą stricte do wypełniania ubytków w tkance i modelowania twarzy (np. kwas hialuronowy) oraz te, które dodatkowo stymulują tkankę do regeneracji (kwas L-polimlekowy i hydroksyapatyt wapnia). Te stymulatory cofają oznaki starzenia dzięki pobudzeniu tkanki do produkcji własnego kolagenu i elastyny.

Mimo zróżnicowanego działania, tym co łączy wszystkie preparaty jest sposób ich podania. Wszystkie wypełniacze wstrzykuje się za pomocą cienkiej igły bądź kaniuli w wybrany obszar twarzy. Zabieg z użyciem wypełniaczy nie zajmuje dużo czasu, samo ostrzykiwanie trwa około 5 minut i jest niemal bezbolesne. Procedura poprzedzona jest konsultacją, podczas której lekarz przeprowadza wywiad i wyklucza ewentualne przeciwwskazania. Zabieg wypełniania przeprowadzony w Instytucie Aspazja, jest w pełni bezpieczny, a stosowane przez nas wypełniacze są w pełni biodegradowalne i hipoalergiczne.

Toksyna botulinowa

Tak zwany botoks, to naturalnie występujące białko bakteryjne. Preparat podany za pomocą iniekcji w tkankę mięśniową blokuje impulsy nerwowe odpowiadające za powstawanie zmarszczek. Ta substancja, która chyba najbardziej obrosła w mity. Toksyna botulinowa często mylona jest z wypełniaczami. Nie da się niczego wypełnić botoksem. Wbrew obiegowej opinii botoksu nie używa się do powiększania ust.
Mimo swojej niezaprzeczalnej skuteczności botox często kojarzy się z „wyprasowaną” twarzą niezdolną do okazania emocji. Taki efekt jest wynikiem nadmiernego stosowania substancji lub błędu specjalisty. W Instytucie Aspazja za cel stawiamy naturalny wygląd, dlatego naszym pacjentom nie wykonamy zabiegu, który mógłby nadać karykaturalnego wyglądu. Doświadczony lekarz podaje optymalną dawkę preparatu, dostosowaną do kondycji skóry, dzięki czemu uzyskany efekt jest widoczny, ale naturalny, a twarz wygląda młodziej i promienniej. Botox lub Azzalure najczęściej wstrzykuje się w zmarszczki mimiczne górnej części twarzy, wokół oczu czy w tzw. bruzdy marionetkowe. Świetnie sprawdza się jako profilaktyka przeciwstarzeniowa, gdyż utrudnia powstawanie zmarszczek, jest więc polecany już osobom w wieku 25 lat. Efekt widoczny jest zazwyczaj już po 2-3 dniach (pełen po ok. 10-14) i utrzymuje się około pół roku, po czym zabieg można powtórzyć.

Powiedz nam o swojej potrzebie, a my znajdziemy rozwiązanie

Opadające powieki, lwia zmarszczka, płaskie usta, kurze łapki czy bruzdy wargowo-nosowe – niezależnie od Twoich potrzeb nasi specjaliści zajmą się Tobą kompleksowo, używając w tym celu odpowiednich preparatów. Wypełniacze stosuje się do wypełniania ust, policzków, bruzd i zmarszczek, a także modeluje się nim owal twarzy. Jakie zabiegi proponujemy w Instytucie Aspazja?
 

  • Kwas hialuronowy i preparaty na jego bazie

Ta substancja, naturalnie występująca w skórze, jest odpowiedzialna za jej nawilżenie oraz wypełnienie tkanki. Ze względu na swoje wszechstronne właściwości, należy do jednych z najczęściej stosowanych substancji w medycynie estetycznej. Do preparatów opartych na kwasie hialuronowym zaliczamy m.in. Restylane, Teosyal, Neauvia,  czy Saypha. Wszystkie dostępne w Instytucie Aspazja. Zabiegi polecane są w przypadku zmarszczek głębokich i utrwalonych. Dzięki iniekcji uzyskuje się natychmiastowy efekt wypełnienia, dlatego zabiegi stosuje się do powiększania i modelowania ust, korygowania konturu twarzy, unoszenia kącików ust oraz wypełniania zmarszczek i bruzd. Efekty ostrzykiwania preparatami na bazie kwasu hialuronowego widoczne są natychmiast po zabiegu, a utrzymują się od ok. pół roku do 12 miesięcy w zależności od stylu życia i czynników środowiskowych.
 

  • Hydroksyapatyt wapnia

Również występuje naturalnie w ludzkim organizmie, jest składnikiem kości i zębów, tworzy ich rusztowanie. Cząsteczki hydroksyapatytu wapnia pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu, dlatego preparat zalicza się do stymulatorów. Jego iniekcja zapewnia nie tylko wypełnienie, ale także mobilizuje skórę do rewitalizacji. Zabieg Crystalys (preparat na bazie hydroksyapatytu) działa więc długofalowo, przez kilka miesięcy stymulując organizm do produkcji kolagenu. Zabieg polecany jest osobom, które pragną zmniejszyć bruzdy nosowo-wargowe, spłycić zmarszczki czy uwypuklić zapadające się policzki – efekt utrzymuje się przez około rok.
 

  • Preparaty na bazie kwasu polimlekowego

Sculptra to substancja zawierająca kwas L-polimlekowy, który ma rewelacyjny wpływ na skórę. Kwas występuje naturalnie w ludzkim organizmie, dlatego podany pod postacią iniekcji, stopniowo zwiększa objętość tkanek miękkich, modelując kształt twarzy oraz wypełniając głębokie bruzdy i zmarszczki. Prepatat zaliczany do stymulatorów, doskonale odtwarza tkankę tłuszczową, dzięki czemu cera po zabiegu jest pogrubiona i ujędrniona. Dodatkowo preparat stymuluje produkcję elastyny i kolagenu, więc przywraca odpowiedni poziom napięcia skóry. Najczęściej wykorzystuje się go do redukcji zmarszczek nosowo-wargowych, bruzd w kącikach ust oraz okolicy żuchwy i skroni. Jego największą zaletą jest długość utrzymywania się – efekty widoczne są nawet dwa lata po zabiegu.
 

ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ
ZADZWOŃ POD: 618407488

 

Odśwież swój wizerunek na wiosnę

Coraz więcej kobiet oraz mężczyzn decyduje się na zabiegi wygładzające bez użycia skalpela. Powszechne wypełniacze pozwalają na szybkie cofnięcie skutków starzenia się skóry, a także wymodelowanie twarzy. Jeśli czujesz, że potrzebujesz zmiany na wiosnę i pragniesz odmłodzić swój wizerunek – umów się na wizytę do naszego Instytutu. Pamiętaj, że profilaktyka przeciwstarzeniowa jest najważniejsza, a toksynę botulinową i wypełniacze mogą stosować osoby, które zauważają już pierwsze objawy starzenia się skóry, a nie tylko pacjenci, którzy mają skórę dojrzałą. Aby najskuteczniej spowolnić objawy upływającego czasu, najlepiej odwiedzić Instytut Aspazja w momencie pojawienia się pierwszych, delikatnych zmarszczek. W naszym gabinecie czekają na Ciebie doświadczeni lekarze medycyny estetycznej.  Naszym pacjentom gwarantujemy naturalny efekt i optymalny rezultat zabiegów, do każdego problemu podchodzimy indywidualnie, proponując rozwiązania najbardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Wybierz zabieg w Instytucie Aspazja i daj się zaskoczyć natychmiastowym efektem.

Wypelniacze i botoks
Specjalista
Aspazji