Startujemy z zabiegami laserowymi!

8 września 2020

W tym roku lato było przyjemnie ciepłe i bardzo słoneczne. Wiązało się to z koniecznością zrezygnowania z wielu zabiegów, które w połączeniu z ekspozycją skóry na promieniowanie słoneczne, mogły skończyć się nie tylko silnymi podrażnieniami, ale też przebarwieniami. Teraz możesz do nich wrócić! Lato już za nami, słońce jest zdecydowanie słabsze i nie zażywany już długich kąpieli słonecznych. A to oznacza, że możesz bez obaw umówić się na dowolne zabiegi laserowe.

Dlaczego latem warto zrezygnować z zabiegów laserowych?

Startujemy z zabiegami laserowymi

Latem chętnie odsłaniamy ciało, wystawiając je tym samym na działanie promieniowania UV. Często też się opalamy, by uzyskać ciemniejszy odcień skóry. Należy jednak pamiętać, że opalenizna nie jest do końca zdrowym zjawiskiem – jest to forma obrony skóry przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Wystawianie ciała na słońce nigdy nie pozostaje bez wpływu na Twoją skórę, która staje się bardziej wrażliwa i podatna na podrażnienia. Dlatego latem zaleca się zrezygnowanie z niektórych zabiegów, w szczególności laserowych. Mogą one bowiem prowadzić do tymczasowego uwrażliwienia skóry na promieniowanie słoneczne, a tym samym zwiększyć ryzyko powstania przebarwień i podrażnień.

Zabiegi laserowe w gabinecie Aspazja w Poznaniu

Choć z żalem żegnamy lato i długie, ciepłe dni oraz wieczory, to jest i dobra strona nadchodzącego okresu jesienno-zimowego. Otóż, ruszamy z zabiegami laserowymi w gabinecie Aspazja! Oczywiście, należy pamiętać, że promieniowanie słoneczne nie jest jedynym przeciwwskazaniem do ich przeprowadzenia. Istnieją również inne czynniki (np. stan zapalny czy zakażenie bakteryjne, wirusowe czy grzybicze w obrębie obszaru, który ma zostać poddany zabiegowi), które uniemożliwiają przeprowadzenie konkretnego zabiegu u danego pacjenta. Dlatego w pierwszej kolejności zapraszamy na konsultację, podczas której zapoznajemy się z potrzebami i oczekiwaniami pacjenta oraz przeprowadzamy szczegółowy wywiad medyczny celem wykluczenia istnienia przeciwwskazań.

1. Laser frakcyjny CO2

Zabieg ten polega na kontrolowanym uszkodzeniu małych obszarów skóry celem pobudzenia komórek do regeneracji oraz walki ze skutkami starzenia. Dlatego zalecany jest osobom borykającym się z takimi problemami jak:

  • drobne zmarszczki
  • widoczne, powiększone pory
  • blizny i blizny potrądzikowe
  • przebarwienia i nierówności w kolorycie skóry
  • utrata napięcia skóry

Nasza autorska procedura AgeStop+ (dostępna tylko w Instytucie Aspazja) to nasz najsilniejszy zabieg odmładzający zawierający laser CO2 + laser erbowy + osocze bogatopłytkowe + naświetlanie LED TriWings Body. Dzięki tak dobranej procedurze skóra dostaje maksymalną ilość bodźców do odmładza i regeneracji z jednoczesnym poszanowaniem jej zdrowia i bezpieczeństwa.

2. Zamykanie naczynek - Cutera Excel V+™

Polega na usuwaniu zmian naczyniowych. Cutera Excel V+ emituje fale, które po wniknięciu w głębsze warstwy skóry zostają pochłonięte przez hemoglobinę, a dzięki temu naczynko zostaje zamknięte. Zabieg polecamy w szczególności osobom ze skórą naczynkową, rumieniem (także napadowym) i może być wykonana praktycznie na każdej części ciała. Dzięki zastosowaniu najnowszej wersji lasera z większym obszarem chłodzącym zabieg jest jeszcze szybszy i jeszcze bardziej komfortowy.

3. Depilacja laserowa – Vectus & Cynosure

Zarówno laser depilacyjny Vectus, jak i Cynosure emitują wiązki, które docierają do mieszków włosowych oraz powodują ich trwałe zniszczenie. W zależności od indywidualnych czynników oraz obszaru zabiegowego pełne efekty zabiegowe możesz obserwować już po kilku zabiegach (zazwyczaj 4-6 spotkań). Depilacja laserowa zalecana jest każdemu, komu zależy na gładkim ciele przez długi czas, a w szczególności tym osobom, które borykają się z podrażnieniami skóry, zapaleniem okołomieszkowym czy też innymi dolegliwościami po tradycyjnej depilacji zarówno za pomocą maszynki, czy wosku, jak i depilatora.

4. Plazma D.A.S. Medical

Pomimo, że plazma to nie laser, a osobna kategoria zabiegów, to zasadniczo jej zasady bezpieczeństwa pokrywają się ze wskazaniami laserowymi. Plazmy nie wykonuje się w okresach letnich, a po zabiegu lekarz zaleca unikanie słońca przez minimum miesiąc. Z tego też powodu jesień i zima to idealny czas na ten zabieg.
Plazma to świetne i bardzo bezpieczne rozwiązanie dla osób, które chcą ujędrnić i zrewitalizować okolicę oczu – powieki górne i dolne oraz zmarszczki w tej okolicy tzw. kurze łapki. Większość zabiegów omija ten newralgiczny obszar twarzy, który zaniedbany może Cię bardzo postarzać. Plazma to dedykowany odmładzaniu okolicy oczu zabieg.

Przypominamy, że rodzaj zabiegów oraz częstotliwość ich wykonywania dobieramy zawsze indywidualnie do każdego pacjenta. Dlatego każde spotkanie rozpoczynamy od konsultacji ze specjalistą.

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Startujemy z zabiegami laserowymi
Specjalista
Aspazji

Laser frakcyjny CO2 - cennik

AgeStop i AgeStop+ to procedury łączone.
AgeSto (3w1) to laser CO2 + osocze bogatopłytkowe + naświetlanie lampami LED.
AgeStop+  (4w1) to dodatkowo laser erbowy

AgeStop+ twarz, szyja, dekolt 3000
AgeStop+ twarz, szyja 2300
AgeStop+ twarz 1700
AgeStop twarz, szyja, dekolt 2800
AgeStop twarz, szyja 2100
AgeStop twarz 1600