Koniec z naczynkami!

22 stycznia 2019

Zima nie jest porą sprzyjającą skórze naczynkowej, – huśtawka temperatur, wiatr i mróz to warunki, w których cera szybko się czerwieni i łatwo o nowe uszkodzenia. Naczynia krwionośne znajdujące się w skórze właściwej kurczą się i rozszerzają pod wpływem czynników zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Jeśli warunki są niekorzystne naczynka ulegają uszkodzeniu, pozostawiając na skórze widoczne ślady.

Sposoby na popekane naczynka

Jakie są przyczyny pękających naczynek ?

Wpływ na powstanie teleangiektazji, czyli trwale rozszerzonych naczyń włosowatych, widocznych przez naskórek pod postacią sieci czerwonych żyłek, ma wiele czynników.  Do zewnętrznych możemy zaliczyć zarówno za wysoką, jak i za niską temperaturę, źle dobrane kosmetyki lub niewłaściwą pielęgnację, a także nadużywanie alkoholu, i papierosów i niewłaściwa dieta. Wśród czynników wewnętrznych najczęściej wymienia się stres oraz inne negatywne emocje. Na skłonność do powstawania pajączków ma także wpływ niska elastyczność ścianek naczyń krwionośnych oraz typ, grubość oraz stopień nawilżenia cery.

Niestety pajączki powstawać mogą niezależnie od czynników zewnętrznych, niektóre osoby mają wrodzoną skłonność do pękających naczynek, mówimy wówczas o teleangiektazji pierwotnej (samoistnej). Kiedy są wynikiem schorzeń skóry, chorób, powikłań po leczeniu lub działania czynników zewnętrznych mamy do czynienia z teleangiektazją wtórną (nabytą). Szczególną odmianą teleangiektazji, jest wenektazja, która występuje na kończynach dolnych i dotyczy rozszerzeń żylakowatych.

Sposoby na popękane naczynka

Oczywiście najlepiej zapobiegać niż leczyć, w związku z tym warto stosować profilaktykę w pielęgnacji cery naczynkowej, używać kosmetyków dopasowanych do typu skóry, unikać ekspozycji na promienie słoneczne oraz solarium, sauny oraz gorących kąpieli. Osobom z cerą naczynkową nie poleca się używania peelingów ziarnistych, a w diecie warto uwzględniać produkty bogate w witaminę C, K oraz PP (B3), które zwiększają na odporność naczyń włosowatych na uszkodzenia. Jeśli jednak nie mamy  pękających naczynek, które stały się dokuczliwym problemem, najlepiej sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. W Instytucie Aspazja znajdziesz doświadczonych lekarzy medycyny, którzy specjalizują się w usuwaniu defektów  oraz profesjonalnych zabiegach pielęgnacyjnych. Podczas pierwszej konsultacji specjalista wybierze najlepsze dla Ciebie rozwiązanie i kompleksowo zajmie się Twoją potrzebą.

Cutera Excel V+ – najlepszy na świecie laser do zamykania naczynek

Laser Cutera Excel V+ jest przełomowym rozwiązaniem w leczeniu zmian naczyniowych. Oparty na najnowszej technologii sprzęt, pozwala na skuteczne rozwiązanie tematu pękających naczynek. Tym, co wyróżnia laser Cutera Excel V+ jest system chłodzenia, który łagodzi skórę po każdym impulsie laserowym, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny, a uczucie komfortu ograniczone do minimum. Kolejną niezaprzeczalną zaletą urządzenia jest możliwość regulacji parametrów, tak by odpowiadały na indywidualne potrzeby pacjentów. W zależności od zakresu zmian, typu oraz ogólnej kondycji cery, dopasowujemy terapie do konkretnych wymagań skóry. Laser Cutera Excel V+ posiada zwiększoną moc, co sprawia, że jest trzykrotnie bardziej skuteczny od innych dostępnych na rynku rozwiązań.

Jak działa zabieg Cutera Excel V+?

Procedura zaczyna się od oczyszczenia obszaru poddawanego zabiegowi, następnie lekarz przystępuje do naświetlania laserem Cutera Excel V+ wybranego miejsca. Laser emituje fale od długości 532 nm (KTP) i 1064 nm (Nd:Yag), które przenikają przez poszczególne warstwy skóry i są pochłaniane przez hemoglobinę, w wyniku czego następuje zamknięcie naczynka.

Po zabiegu pacjenci powinni unikać aktywności fizycznej przez pięć dni, opalania przez minimum półtora miesiąca, poddawania się masażom oraz zrezygnować z kosmetyków na bazie alkoholu, zaleca się także stosowanie kremu z wysokim filtrem. W zależności od obszaru, zabieg trwa od 5 do 60 minut i można go powtórzyć po 2 miesiącach, dla uzyskania lepszych rezultatów.

Skleroterapia – czyli piękne nogi bez pajączków

Zabieg ten dedykowany jest osobom zmagającym się z popękanymi naczynkami na nogach. W przeciwieństwie do zabiegów laserowych, które można stosować praktycznie na całym ciele, skleroterapia wykonywana jest na nogach. Procedura polega na podaniu substancji leczniczej w naczynka, która efektywnie zamyka je. Po zabiegu zaleca się unikania intensywnych ćwiczeń fizycznych, długiego stania czy kucania.

Skleroterapia w Instytucie Aspazja wykonywana jest przez wykwalifikowanych lekarzy medycyny, którzy czuwają nad bezpieczeństwem pacjenta i prawidłowym przebiegiem zabiegu.

 

ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ
ZADZWOŃ POD: 618407488

 

Koniec z pajączkami!

Osoby z predyspozycjami do powstawania pękających naczynek, wiedzą, że dolegliwość ta bywa męcząca. Pajączki wyglądają nieestetycznie i są częstą przyczyną kompleksów. Zamiast maskować latem nogi pod długimi spodniami, a twarz ukrywać pod grubą warstwą makijażu, umów się na wizytę do Instytutu Aspazja. Doświadczony Zespół najlepiej doradzi jaki zabieg sprawdzi się w przypadku Twoich potrzeb. Pod okiem wykwalifikowanych specjalistów szybko i skutecznie pozbędziesz się krępujących defektów  i będziesz mogła cieszyć się pięknymi nogami bez pajączków oraz gładką twarzą. Nie czekaj! Zima to najlepszy okres, aby poddać się zabiegom laserowym!

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Sposoby na popekane naczynka
Specjalista
Aspazji

Cutera Excel V+ - cennik

Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych.

Twarz 600‑800
Szyja 500‑800
Dekolt 600‑800
Nogi 1200‑1400
Uda 800
Łydki 800
Kostka 400‑600
Leczenie rumienia i plam na dłoniach 350‑600
Pojedynczy pajączek 300
Małe naczyniaki (wiśniowe, jamiste, gwieździste) do 10 szt. 300