Powiększanie ust na płasko

5 kwietnia 2022

Powiększanie ust to jeden z tych zabiegów, który – wykonany przez specjalistów, przy użyciu właściwego preparatu w odpowiedniej ilości – może przynieść naprawdę zniewalający rezultat w postaci wypełnionych, jędrnych i nawilżonych ust. Z tego powodu jest tak chętnie wybierany przez Pacjentów, którzy szukają różnych metod, wspierających troskę o kondycję i wygląd twarzy. Jak w każdej dziedzinie, tak i w medycynie estetycznej obecne są trendy zabiegowe. W kontekście procedur skierowanych na usta ostatnimi czasy popularnością cieszą się metody powiększania na płasko, a więc polegające na bardzo precyzyjnym modelowaniu warg, zwłaszcza górnej, bez efektu uwypuklenia. Powiększanie ust kwasem hialuronowym na płasko ma na celu osiągnięcie efektu Octopus Lips, Baby Doll Lips lub Russian Lips.

Powiekszanie ust na plasko

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

W powszechnej opinii panuje pogląd, że za dostrzegalny efekt znacznie powiększonych ust odpowiada botoks. Jest to jednak błędne przeświadczenie, bowiem toksyna botulinowa nie wykazuje właściwości wypełniających, modelujących i podnoszących (odpowiadających za efekt wolumetryczny) ani nawilżających. Botoks stosuje się wyłącznie w celu korekcji drobnych zmarszczek, bowiem wygładza skórę. Jego zastosowanie w medycynie estetycznej jest naprawdę szerokie, jednak z pewnością nie należy kojarzyć go z wypełniaczem ust. Doskonale nadającą się do tego celu substancją i najczęściej stosowaną jest kwas hialuronowy. Dawki dobrane przez specjalistę z uwzględnieniem kształtu i rozmiarów twarzy, aplikowane w adekwatnym odstępie czasowym to aspekty odpowiadające za profesjonalne i zadowalające powiększanie ust.

Powiększanie ust na płasko

Jak zostało wspomniane, metoda powiększania ust na płasko zakłada wstrzykiwanie kwasu hialuronowego z możliwie największą precyzją w celu starannego wymodelowania warg bez ich uniesienia i uwypuklenia – efektu oczekiwanego przy tradycyjnej metodzie powiększania. Ta technika służy uzyskaniu pożądanego przez Pacjenta kształtu. Do najpopularniejszych należą: Baby Doll Lips, Octopus Lips i Russian Lips. Czym się charakteryzują i czemu zawdzięczają swoją popularność, dzięki której metoda powiększania na płasko stała się światowym trendem?

Octopus Lips

Octopus Lips to trend powiększania i modelowania na płasko, który polega na nadawaniu wargom kształtu przypominającego ośmiornicę. Efekt ten uzyskuje się dzięki aplikowaniu kwasu hialuronowego, a następnie rozprowadzaniu go po powierzchni ust w taki sposób, aby utworzyły się charakterystyczne fale, wychodzące poza naturalną linię warg. Efekt powiększania ust w ten sposób jest spektakularny i bardzo widoczny (wręcz karykaturalny), a więc odwrotny od tego, na którym zależy wielu osobom, decydującym się na uwypuklenie warg. Nie jest to bowiem propozycja, dzięki której można uzyskać efekt naturalnie wyglądających, delikatnie uwypuklonych ust.

Baby Doll Lips

Powiększanie ust kwasem hialuronowym stwarza również możliwość uzyskania efektu Baby Doll Lips, który wyróżnia się znacznym uwydatnieniem centralnej części ust, przy jednoczesnym wywinięciu dolnej wargi. Niniejsza procedura ma na celu nadanie wargom dziewczęcego wyglądu, którego podstawą jest silne zaznaczenie łuku kupidyna.

Russian Lips

Głównym celem wykonywania Russian Lips jest przywrócenie czerwieni wargowej, która została utracona w wyniku naturalnych procesów starzenia się skóry, które przyczyniają się do niedostatecznego nawodnienia i ukrwienia naczyń krwionośnych. Te aspekty są odpowiedzialne za nasycony kolor zewnętrznej warstwy ust. Aby go przywrócić, podczas omawianego zabiegu wykonuje się wiele nakłuć horyzontalnych i wertykalnych, wprowadzając znikome ilości kwasu hialuronowego.

Naturalny, zmysłowy efekt ponad wszystko

Powyżej opisaliśmy najnowsze trendy, mocno lansowane na Tiktoku oraz Instagramie. Nie są to naszym zdaniem najlepsze praktyki powiększania ust. Efekty są często mniej naturalne, a przebieg zabiegu nierzadko agresywniejszy i bez poszanowania tkanek. Uważamy, że piękne usta to te zadbane, nawilżone, delikatnie skorygowane, ale nie przerysowane. Aby osiągnąć takie efekty dobieramy indywidualnie „miks” technik dopasowanych do kształtu twarzy, wyjściowej wielkości ust oraz wymarzonego efektu końcowego. Czasami wolimy nawet stopniowo, z poszanowaniem tkanek i fizjologii, uzupełniać objętość z zabiegu na zabieg dając czas także na przyzwyczajenie się do zmian i pracując spokojnie nad idealnym efektem finalnym.

Powiększanie ust – ile się utrzymuje?

Wiele osób, rozważających powiększenie ust na płasko, zastanawia się, ile utrzyma się uzyskany efekt. Zazwyczaj powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z tych zabiegów, których trwałością można cieszyć się przez 4-6 miesięcy, a niekiedy nawet przez 9, zanim organizm całkowicie zmetabolizuje podaną substancję. Warto jednak pamiętać, że czas utrzymywania się efektu każdego zabiegu jest kwestią indywidualną, dlatego zazwyczaj podawane są przedziały czasowe trwałości procedury. Każdy organizm reaguje bowiem na substancje w inny sposób i metabolizuje je w innym tempie. Wyłącznie od tego zależy więc, jak długo będzie można cieszyć się dostrzegalnym rezultatem.

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Powiekszanie ust na plasko
Specjalista
Aspazji

Powiększanie ust - cennik

Korzystamy z wypełniaczy: Galderma Restylane, Croma Saypha.
Rozwiązanie dobieramy zawsze indywidualnie po konsultacji z lekarzem, dopasowując do potrzeb skóry pacjenta, kształtów jego twarzy i wizji.

Powiększanie ust 1ml 900‑1000