Piękne nogi

3 kwietnia 2020

Właśnie skończyło się lato, a Ty nadal nie jesteś zadowolona ze swoich nóg? Może czas to zmienić? Jesień jest idealną porą, aby zacząć serię zabiegów i cieszyć się pięknymi nogami już na kolejny sezon wakacyjny. 

Piękne nogi bez zbędnego owłosienia

Każda kobieta chce, żeby jej nogi były idealne. W naszym Instytucie jesteśmy w stanie uporać się ze wszystkimi problemami. Zacznijmy od zbędnego owłosienia. Męczy Cię codzienne golenie nóg, masz problem z wrastającymi włoskami? Po każdej depilacji Twoja skóra jest podrażniona? Idealnym rozwiązaniem jest depilacja laserowa.

Krok, po kroku powiemy Ci jak się do tego przygotować. Po pierwsze, zdecydowanie najważniejsze, aby Twoja skóra 4 tygodnie przed zabiegiem i 4 tygodnie po zabiegu depilacji laserowej nie była wystawiana na działanie promieni UV. Dzięki temu zabieg będzie bezpieczny – bez ryzyka poparzeń i przebarwień.

Po drugie, przed zabiegiem oraz w trakcie trwania serii usuwaj włosy tylko za pomocą maszynki, nie wyrywaj włosków woskiem ani depilatorem. Faza wzrostu włosów na nogach przypada co 8 do 10 tygodni, w takich odstępach powinny odbywać się zabiegi. Zalecamy wykonanie minimum 5 zabiegów, aby osiągnąć najlepsze i trwałe efekty. Jest to kwestia bardzo indywidualna i zdarza się, że Pacjenci są zadowoleni już po 2-3 zabiegach depilacji laserowej.

Dla podtrzymania efektu warto wykonać raz na rok zabieg przypominający, ze względu na uśpione cebulki, które mogą się pojawić, ale oczywiście w znacznie mniejszej ilości niż przed serią zabiegów.

Piekne nogi

Instytut Aspazja posiada dwa najnowocześniejsze lasery na rynku: 

 1. Laser diodowy Vectus™ przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia, działa na długości fali 810 nm. Jest rewolucyjnym urządzeniem w dziedzinie depilacji laserowej – jako jedyny posiada czytnik poziomu melaniny Skintel™, który pozwala na dostosowanie parametrów zabiegowych do indywidualnych potrzeb. Mamy do wyboru dwa rodzaje głowic: małą do drobnych partii (np. wąsik) oraz dużą, która świetnie sprawdza się w przypadku większych obszarów takich jak nogi czy plecy. Dzięki większej powierzchni głowicy, zabieg jest zdecydowanie krótszy. Pacjent w trakcie zabiegu czuje się bardzo komfortowo, za sprawą specjalnego systemu chłodzenia znajdującego się bezpośrednio w głowicy.
 2. Laser aleksandrytowy Cynosure™ emituje fale o długości 755 nm – charakteryzuje się największą absorpcją w stosunku do melaniny włosa. Wiązka energii przenika w głąb skóry, następnie pochłaniana jest przez barwnik znajdujący się we włosie, a to prowadzi do usunięcia macierzy włosa. Laser ten posiada małe głowice oraz dodatkowy system chłodzenia w formie zimnego nawiewu powietrza. Dzięki czemu, świetnie sprawdza się w przypadku mniejszych partii ciała.

Miałaś już kiedyś wykonywaną depilację laserową i nie byłaś z niej zadowolona? Pierwsze urządzenia nie dawały takich efektów jak nowoczesne lasery. IPL nie jest laserem, choć często jest tak błędnie nazywany. W rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlania lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one fale o różnej długości (szerokie widmo zamiast precyzyjnego impulsu) i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez otoczenie. Fotodepilacja IPL nie działa więc wybiórczo na włos i jest zdecydowanie mniej efektywną metodą usuwania owłosienia niż zabiegi z wykorzystaniem laserów Cynosure™ i Vectus™.

Piekne nogi

Piękne nogi bez naczynek

Kolejnym problemem mogą być naczynka na nogach tzw. pajączki naczyniowe, a nawet żylaki. Pajączki są efektem poszerzonych, rozgałęzionych (do średnicy 1 mm) naczyń włosowatych w skórze. Mają zabarwienie brunatnoczerwone lub niebieskosine. Zazwyczaj nie powodują dolegliwości i są jedynie defektem estetycznym.
Niestety następstwem nieleczonych pajączków mogą stać się żylaki, które są już objawem początkowej niewydolności żylnej. To trwałe, odcinkowe rozszerzenia żył układu powierzchniowego. Na skórze nóg widoczne są kręte, sinawoniebieskie poszerzone żyłki, z czasem może dojść do powstania w nich zakrzepów i zapalenia.

Istnieją dwa główne powody powstawania poszerzonych naczynek na nogach. Pierwszy to uwarunkowania genetyczne, odziedziczone po rodzicach. Drugim jest szeroko pojęty styl życia, na który składa się otyłość, siedząca praca, ciąża, niektóre schorzenia oraz leki. Nie wiadomo czemu skłonność do poszerzania się żył u niektórych pojawia się we wczesnej młodości, a u innych później lub wcale. Wiadomo natomiast, że w ścianach żył osób obciążonych dziedzicznie pajączkami i żylakami jest mniej włókien sprężystych, a więcej włókien kolagenowych. Te drugie są włóknami nieelastycznymi, a więc łatwo ulegają rozciągnięciu. W miejscach, gdzie żyły się poszerzyły, tworzą się miniżylaki nazywane pajączkami.

Zauważasz na swoim ciele naczynka? W Instytucie Zdrowia i Urody Aspazja mamy do dyspozycji najnowszy i najskuteczniejszy laser – Cutera Excel V+™, który jest laserem dualnym. Oznacza to, że ma możliwość emisji dwóch długości fali: 532 nm oraz 1064 nm. Dzięki temu możemy z jego pomocą usuwać zarówno teleangiektazje, czyli pajączki naczyniowe, jak i siateczkowate żyły kończyn dolnych czy nawet drobne żylaki. Laser wyposażony jest w specjalną rączkę CoolView™ zawierająca szafirowe okno umożliwiające chłodzenie skóry pacjenta podczas zabiegu, aby zapewnić maksymalny komfort. W trakcie zabiegu pacjent oraz lekarz zakładają specjalne okulary chroniące oczy przed działaniem lasera.

Zabiegi z użyciem lasera Excel V+™ są bardzo bezpieczne, należy jednak pamiętać, że skóra przed zabiegiem nie może być opalona, ani podrażniona. Przed wykonaniem zabiegu lekarz zapyta także o stosowane leki oraz przebyte choroby, dokładnie oceni stan skóry i naczynek, które mają być poddane działaniu lasera. Po wykonanym zabiegu należy unikać słońca przez około 6 tygodni.

W zależności od nasilenia zmian wymagane jest czasami kilkukrotne powtarzanie zabiegu w odstępie co 1,5 – 2 miesiące, jednak poprawa widoczna jest już po pierwszym zabiegu. W przypadku drobnych, pojedynczych naczynek zazwyczaj wystarcza 1 zabieg.

Jeśli już z naszą pomocą pozbyłaś się niechcianych naczynek na nogach, podpowiemy co zrobić, aby zminimalizować ryzyko ich nawrotu. 

8 zasad codziennej prewencji:

 1. unikaj długiego stania i siedzenia,
 2. odpoczywaj z nogami do góry,
 3. nie pal papierosów,
 4. unikaj przegrzewania nóg,
 5. noś wygodne buty, unikaj wysokich obcasów,
 6. uprawiaj sport,
 7. nie dźwigaj,
 8. zmień dietę na niskokaloryczną i wysokobłonnikową.

Teraz, kiedy Twoje nogi są już gładkie, bez zbędnego owłosienia i naczynek, ostatnimi niedoskonałościami mogą być cellulit, rozstępy lub zbyt duże obwody. Zapraszamy na konsultacje do naszych specjalistów, którzy chętnie doradzą jaki zabieg będzie najlepszy dla Ciebie. 
Dysponujemy najskuteczniejszymi urządzeniami takimi jak: Karboksyterapia, Maximus TriLipo, Cellactor SC1 ULTRA Storz Medical oraz Endermologie LPG.

Piekne nogi

Jak to wygląda w praktyce? Historia naszej pacjentki

Pani Ola ma 40 lat i chciałaby się pozbyć naczynek oraz zbędnego owłosienia z nóg. Ma stosunkowo jasną cerę 
i niezbyt ciemne włosy oraz widoczne, ale pojedyncze naczynka. Zgłosiła się do specjalistów Aspazji, aby zadbać 
o wygląd swoich nóg. Lekarz zaproponował zabiegi z wykorzystaniem lasera Cutera Excel V+™, a kosmetolog zabiegi laserowego usuwania owłosienia laserem Vectus™. Po kuracji zbędne owłosienie zmniejszyło się o ok. 95% i pozostały jedynie cieńsze, jaśniejsze włoski, których nie widać na pierwszy rzut oka. Widoczność naczynek została również znacząco obniżona i główne, najmniej estetyczne naczynka zostały całkowicie zamknięte.
Pani Ola została uprzedzona, że po pewnym czasie jej włosy stopniowo zaczną odrastać i zdecydowała się na zabieg przypominający po roku od ostatniego. Pacjentka ma skórę naczynkową. Jest świadoma, że po jakimś czasie nowe naczynka pojawią się na jej nogach. Planuje za około półtora roku przyjść na kolejny zabieg laserem Cutera™, aby zamknąć nowe naczynka i dalej móc cieszyć się gładkimi nogami.

Harmonogram zabiegów Pani Oli

 1. Laserowe zamykanie naczynek Excel V+™
  • miesięczna przerwa
 2. Laserowe usuwanie owłosienia Vectus™
  • dwumiesięczna przerwa
 3. Laserowe usuwanie owłosienia Vectus™
  • dwumiesięczna przerwa
 4. Laserowe usuwanie owłosienia Vectus™
  • dwumiesięczna przerwa
 5. Laserowe usuwanie owłosienia Vectus™
  • miesięczna przerwa
 6. Laserowe zamykanie naczynek Excel V+™
   

Indywidualne podejście do pięknych nóg

Każdy przypadek jest innych, dlatego podchodzimy do potrzeb naszych pacjentów indywidualnie. Zgłoś się na konsultację przedzabiegową, aby ustalić z naszym specjalistą. W zależności od potrzeb Twojej skóry dobierzemy zabiegi, które dadzą najlpszy i najbezpieczniejszy efekt. 

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Piekne nogi
Specjalista
Aspazji
Piekne nogi
Specjalista
Aspazji

Depilacja laserowa - cennik

* Zabiegi wykonywane na sprzęcie: EpilMe & Cynosure

Palce u stóp 180
Grzbiet stóp (bez palców) 180
Stopy 360
Łydki 350
Uda 350
Pośladki 350
Szpara pośladkowa 200
Bikini całościowe 350
Bikini głębokie 300
Bikini klasyczne 250
Brzuch cały 350
Brzuch fragment 180
Plecy męskie 600
Plecy damskie 450
Klatka piersiowa 350
Pachy 300
Dłonie 180
Ręce męskie 350
Ręce damskie 250
Barki 300
Kark 250
Szyja męska 350
Szyja damska 300
Wąsik 180
Broda 180
Baczki 300
Policzki 270
Brwi 100
Cała twarz 550