Ostatni moment na walkę z przebarwieniami

18 lutego 2020

Zmiany kolorystyczne i nieestetyczne plamy na twarzy i ciele, to często spotykany problem. Niezależnie od przyczyn powstania przebarwień, zmiany te szpecą, bywają przyczyną kompleksów i obniżonej samooceny. Końcówka zimy to ostatni moment na skuteczne pozbycie się przebarwień! Najmocniejszym zabiegiem, jaki oferuje medycyna estetyczna na przebarwienia jest terapia Dermamelanem. To kuracja depigmentacyjna, którą stosuje się w przypadku rozjaśniania przebarwień słonecznych, piegów czy znamion barwnikowych, a także przy leczeniu melasmy.

Ostatni moment na walke z przebarwieniami

Na czym polega terapia depigmentacyjna Dermamelanem?

Leczenie przebarwień przy pomocy Dermamelanu trwa miesiąc. Zawarte w Dermamelanie stężenie głównych substancji aktywnych jest o 25% wyższe niż w Cosmelanie, a jego skład został opracowany, na podstawie wieloletnich badań z zakresu hiperpigmentacji w laboratorium Mezoestetic.

Kuracja rozpoczyna się w gabinecie, podczas wizyty lekarz nakłada na twarz specjalną maskę w kolorze musztardowym, o wysokim stężeniu aktywnych substancji odpowiedzialnych za hamowanie tyronazyny. Enzym ten jest kluczowy w procesie formacji melaniny oraz odwrócenia przemian metabolicznych. Maska powinna pozostać na twarzy kilka godzin, więc dalszy etap kuracji przeprowadzany jest już w domu pacjenta. Po upływie zaleconego przez lekarza czasu, możesz zmyć maskę i nałożyć otrzymane od lekarza krem, które zaleca się stosować przez kolejny miesiąc. Krem do domowej pielęgnacji mają taki sam skład chemiczny jak maska, jednak stężenie substancji aktywnych jest niższe. Domowa pielęgnacja pogłębia działanie maski i przyspiesza regenerację skóry, jest także kluczowa dla uzyskania optymalnych efektów, a przerwanie kuracji sprawi, ze uzyskane rezultaty ulegną osłabieniu.

Zima to najlepszy okres na leczenie przebarwień

Zaletą terapii Dermamelanem, poza wysoką skutecznością, jest możliwość stosowania jej do każdego typu cery. Zabieg, oprócz niwelowania przebarwień, stymuluje także odnowę kolagenu, wygładza skórę oraz zwęża pory. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku dniach od zabiegu. Optymalny rezultat zauważalny jest po miesiącu, czyli po ukończeniu terapii. Skóra jest widocznie odżywiona, nawilżona, a przede wszystkim pozbawiona przebarwień. W zależności od koloru skóry tempo leczenia jest różne, na ciemnych karnacjach pierwsze efekty widoczne są po 8-10 dniach, natomiast na jasnej poprawa zauważalna jest po 8 -21 dniach.
W Instytucie Aspazja kurację Dermamelanem wykonujemy od jesieni do wiosny. To najlepszy czas na tego typu zabiegi, ponieważ skóra po terapii jest wrażliwa na fotouczulenie. Oznacza to, że przez cztery tygodnie od zakończenia terapii (czyli około dwa miesiące od pierwszej wizyty, kiedy nakładana jest maska), skóra powinna być chroniona przed promieniowaniem słonecznym. Nie chodzi tylko o unikanie opalania czy wizyt na solarium, ale ograniczenie ekspozycji na słońce do minimum. W trakcie i po terapii zaleca się nakładanie kremów z filtrem SPF 50+, a podczas przebywania na dworze ochranianie twarzy kapeluszem lub czapką z daszkiem.

Zrozum potrzeby swojej skóry i odpowiedz na nie razem ze specjalistami Instytutu Aspazja

W naszej Klinice Urody, kładziemy nacisk nie tylko na uzyskanie doskonałych efektów leczenia, ale także edukację naszych pacjentów. Podczas spotkania z jednym z naszych specjalistów, dowiesz się czego potrzebuje Twoja skóra, jak zadbać o jej dobrą kondycję, a także czego unikać, by cieszyć się piękną cerą. Terapia Dermamelanem w 99% przypadków zmniejsza intensywność zabarwienia plam o 95%, a jej celem jest przerwanie tendencji do hiperpigmentacji. Niestety leczenie nie jest w stanie jej wyeliminować, dlatego aby efekt był trwały, należy stosować się do wskazówek pozabiegowych, przekazanych przez lekarza.
Wykorzystaj tę zimę do zadbania o swoją skórę! Umów się na wizytę do naszego specjalisty i przekonaj się, jak łatwo i bezboleśnie możesz pozbyć się przebarwień.

Ostatni moment na walke z przebarwieniami
Specjalista
Aspazji