Ostatni moment na depilację odkrytych obszarów

25 lutego 2020

Usuwanie niechcianego owłosienia należy do najnieprzyjemniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie latem, kiedy odsłaniamy najwięcej ciała. Mechaniczne usuwanie włosków nie tylko wymaga regularności, ale często wiąże się z bólem lub podrażnieniami. A gdyby tak pozbyć się włosków na zawsze? Końcówka zimy to najlepszy okres na depilację laserową odkrytych obszarów.

Ostatni moment na depilacje odkrytych obszarow

Gładkie, pozbawione włosków ciało to ideał, do którego dążono już w starożytności. Egipcjanie wykorzystywali w tym celu ostrza z brązu, a Grecy i Rzymianie preparaty na bazie miodu, żywicy czy cukru. Niezależnie od metody, celem było uzyskanie idealnie gładkiego ciała, które było wyznacznikiem wysokiego statusu społecznego. Współcześnie depilacja jest zabiegiem powszechnie stosowanym, a usuwanie zbędnego owłosienia wynika z powodów estetycznych i praktycznych. Zmieniły się także sposoby na depilację. Obecnie najskuteczniejszą i najefektywniejszą metodą jest depilacja laserowa!

Przygotuj się na lato. Rozpocznij depilację laserową

Usuwanie owłosienia za pomocą lasera to proces, który wymaga czasu. Do całkowitego pozbycia się włosków potrzeba od 3 do 6 (lub więcej, w zależności od zagęszczenia i koloru) zabiegów, ponieważ podczas jednej sesji usuwane są tylko włoski będące w fazie wzrostu. Mieszki włosowe w fazie przejściowej lub w fazie spoczynku nie są niszczone, usuwa się je podczas kolejnych sesji.
Ilość zabiegów ustalana jest podczas konsultacji z kosmetologiem, który wyklucza także przeciwwskazania do zabiegu. Jednym z podstawowych czynników eliminujących z zabiegu jest opalenizna. Laserowa depilacja nie może być wykonywana na opalonej skórze, dlatego zabiegów na obszarach odkrytych nie wykonujemy latem. Zabiegi te wykonuje się w odstępie około 4-6 tygodni, więc na całą serię potrzeba od 3 do 4 miesięcy. Warto zatem zgłosić się do naszego Instytutu już dziś, by zaplanować serię zabiegów.

Dlaczego zabiegów laserowej depilacji nie wykonuje się latem?

Skóra poddana działaniu lasera jest bardzo wrażliwa na promieniowanie słoneczne i podatna na fotouczulenie. Wystawiając się na promienie UV narażamy ją na powstanie przebarwień lub blizn. Działanie lasera polega na kontrolowanym uszkadzaniu skóry, podobnie działa słońce, przed którym latem ciężko się uchronić. Nawet jeśli nie będziemy celowo się opalać, to promienie słoneczne mogą Cię „złapać” w trakcie wyjścia do sklepu, czy po drodze do pracy. Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych pacjentów, w okresie letnim nie wykonujemy zabiegów laserowych na obszarach odkrytych. Oznacza to, że jeśli chcesz pozbyć się owłosienia z twarzy, nóg czy rąk końcówka zimy to ostatni moment na depilację laserową.

Zacznij depilację już teraz, aby zdążyć przez pierwszym wiosennym słońcem!

Jeśli masz już dosyć mechanicznego usuwania włosków, Twoja golarka rdzewieje w łazience, a wrastające włoski skutecznie zniechęcają Cię do wosku czy kremów do depilacji – wybierz depilację laserową w Instytucie Aspazja. W naszej Klinice Medycyny Estetycznej znajdziesz doświadczonych kosmetologów, którzy dopasują odpowiednią ilość zabiegów w serii, a także zaplanują odpowiedni termin terapii. Nasi kosmetolodzy pracują na najnowocześniejszym sprzęcie laserach Vectus i Cynosure, które opierają się na zaawansowanych technologiach. Posiadają między innymi czytnik poziomu melaniny Skintel oraz nowatorskie, chłodzące głowice.
Gładka skóra to najlepszy prezent, jaki możesz sobie sprawić na wiosnę. Dołącz do zadowolonych pacjentów Instytutu Aspazja i rozpocznij serię zabiegów depilacji laserowej, by na zawsze zapomnieć o zbędnym owłosieniu.

Ostatni moment na depilacje odkrytych obszarow
Specjalista
Aspazji