Odprężenie i regeneracja

16 lipca 2016

Masaż jest jedną z najbardziej skutecznych technik rozluźniania naszego ciała oraz usprawniania jego pracy. Znosi wszelkiego rodzaju napięcia oraz poprawia krążenie krwi, a także przepływ limfy – dzięki temu tkanki i mięśnie są odpowiednio odżywione i dotlenione, co z kolei poprawia pracę całego organizmu. Działania te wpływają także na sprawniejsze usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Masaż bardzo pozytywnie wpływa na naszą skórę. Podczas tarcia z łatwością usuwane są obumarłe komórki naskórka, a w efekcie daje nam to gładką i elastyczną skórę

Odprezenie i regeneracja

Poprawa ukrwienia natomiast będzie zapewniała skórze zdrowy koloryt. Masaż znacznie usprawnia też czynności wydalnicze gruczołów potowych i łojowych. Wymienione wyżej efekty masażu przeciwdziałają powstawaniu cellulitu oraz zapewniają skórze sprężystość. Z masażu dużo czerpie także układ mięśniowy, ponieważ jest lepiej zaopatrywany w składniki odżywcze, a także zwiększa się jego dotlenienie. W trakcie masażu włókna mięśniowe są pobudzane do skurczu – dzięki temu masując zapobiegamy zanikom mięśni.

Istnieje wiele odmian masażu

W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać dobieramy odpowiednią technikę. W przypadku, kiedy naszym celem jest zniesienie napięcia mięśniowego wykorzystamy masaż relaksacyjny lub masaż gorącymi kamieniami. Kiedy sytuacja jest odwrotna i zależy nam na głębokiej stymulacji i zwiększeniu napięcia mięśni możemy zastosować masaż próżniowy w postaci zabiegu Endermologie. Skutkiem każdego masażu jest rozszerzenie naczyń krwionośnych, co daje szybsze krążenie krwi. Sprawia także, że krew żylna ma ułatwiony odpływ. Poprzez masaż wpływamy na lepszą pracę serca, ponieważ zmniejsza się opór krwi tętniczej. Dzięki usprawnieniu wydalania zbędnych produktów przemiany materii wpływa on na zmniejszenie obrzęków i zastoin. Masaż oddziałuje też na obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy. Wysyła bodźce do mięśni, narządów oraz gruczołów wewnątrzwydzielniczych. Wpływa na lepsze ukrwienie, dotlenienie oraz odżywienie układu nerwowego. Dzięki temu, że znacznie poprawia zaopatrzenie krwi w tlen, usprawnia pracę układu oddechowego. Ważną kwestia jest także usprawnienie filtracji nerek, co również jest związane z krążeniem, a mianowicie z większym przepływem krwi przez nerki.

Odprezenie i regeneracja

Chwila tylko dla Ciebie

Masaż relaksacyjny całego ciała wykonujemy przy użyciu olejku. Zabieg ten jest skierowany głównie do osób, które potrzebują odprężenia po ciężkim dniu i chwili tylko dla siebie przy spokojnej, wyciszającej muzyce oraz klimatycznym wnętrzu muśniętym światłem świec. Dla osób, które marzą o relaksie, ale i o tym, aby odżywić i zregenerować skórę szczególnie polecamy masaż całego ciała świecą. Jest to głęboko wyciszająca technika wykonywana na ciepłym oleju kokosowym oraz wosku pszczelim w połączeniu z fitoolejkami. Masaż jest bardzo powolny i rytmiczny, pielęgnuje naszą skórę na długo dając jej intensywne nawilżenie oraz pobudzając wszystkie zmysły.

Osoby, które są zwolennikami wysokich temperatur z pewnością polubią masaż z wykorzystaniem gorących kamieni. Jego działanie daje nam głębokie uspokojenie i relaks oraz niwelację stresu. Ciepło emitowane przez kamienie w kontakcie z ciałem pobudza procesy regeneracyjne – w szczególności po dużym wysiłku fizycznym, ale również po trudach dnia codziennego.

Odprezenie i regeneracja

Poza masażem całego ciała często wykonywane są opracowania częściowe, tj. masaż klasyczny pleców, drenaż kończyn dolnych szczególnie pomocny przy terapii cellulitu, czy też niesamowicie skuteczny masaż twarzy. W Instytucie Aspazja stosujemy europejski masaż twarzy, drenaż limfatyczny twarzy oraz japoński cosmolifting twarzy.

Cosmolifting prosto z Japonii

Japoński cosmolifting twarzy to metoda polegająca na stymulacji 21 punktów akupresurowych połączona z technikami drenażu limfatycznego oraz masażu liftingująco-napinającego. Ma na celu poprawę ogólnej kondycji skóry, jej napięcia, jędrności, dotlenienia i odżywienia a co za tym idzie także jej kolorytu. Japoński cosmolifting przeciwdziała utracie kolagenu i elastyny wpływając wówczas na zwiększenie nawilżenia.  Wykorzystane w nim ruchy drenażu limfatycznego znacznie poprawiają stan skóry z obrzękami, opuchnięciami, zasinieniami i cieniami pod oczami. Działa tonizująco i odtoksyczniająco. Poza bardzo silnym efektem kosmetyczno-­wizualnym masaż ten wyjątkowo silnie stymuluje cały organizm do samoregulacji procesów w nim zachodzących. Wpływa pozytywnie na samopoczucie psychofizyczne. Przynosi odprężenie, a także znosi wszelkiego rodzaju napięcia.

Odprezenie i regeneracja

Do masażu jest wykorzystywany olejek z dzikiej róży – szczególnie bogaty w antyoksydacyjną witaminę C. Ta technika jest przeznaczona dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku.

Jest doskonałą profilaktyką przeciwstarzeniową. Może być alternatywą dla  osób, które stronią od silnych i agresywnych zabiegów w obrębie twarzy. Zaleca się wykonanie zabiegu w serii np. 5-­7 masaży co 10 dni. Doskonale sprawdza się też jako zabieg bankietowy przed ważnym wyjściem.

Japoński cosmolifting twarzy krok po kroku:

  • w pierwszym etapie odbywa się głęboka stymulacja punktów akupresurowych,
  • drugi etap to również stymulacja, ale już w połączeniu z drenażem limfatycznym,
  • trzeci ostatni etap to intensywny masaż liftingujący dyskami z soli górskiej oraz zakończenie delikatnym masowaniem kulami również z soli górskiej, która wykazuje silne działanie antybakteryjne.

Japoński cosmolifting twarzy - cennik

Relaks&odnowa. Oszczędzasz od 75 do nawet 300zł!
1 zabieg 250
Pakiet 3 zabiegów 675
Pakiet 6 zabiegów 1200