Odbudowa włosów za pomocą komórek macierzystych

30 kwietnia 2019

Na ludzkiej głowie znajduje się od 100 do 150 tysięcy włosów, które rosną w tempie około 0,3 milimetrów na dobę. Mimo iż nie pełnią one istotnej funkcji fizjologicznej, to bujna czupryna jest marzeniem wielu osób. Gęste i błyszczące włosy są ważnym elementem wizerunku, a ich nadmierne wypadanie jest przyczyną kompleksów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Odbudowa wlosow za pomoca komorek macierzystych

Jeszcze kilka lat temu osoby zmagające się z łysieniem miały marne szanse na poprawę kondycji włosów, jednak nowoczesne narzędzia, które oferuje medycyna estetyczna, pozwalają zapanować nad problemem i skutecznie walczyć z wypadaniem włosów. Odbudowa włosów jest możliwa za pomocą komórek macierzystych.

Komórki macierzyste – remedium na łysienie

Przyczyna problemu związanego z wzmożonym wypadaniem tkwi na poziomie komórkowym. Zmniejszona aktywność komórek macierzystych włosa prowadzi do jego osłabienia, a w efekcie wypadnięcia. Aby zatrzymać ten proces, naukowcy wynaleźli metodę leczenia schorzeń związanych z łysieniem przy pomocy autologicznych komórek macierzystych. To niewyspecjalizowane, niedojrzałe komórki organizmu ludzkiego, które mają zdolność do samoodnowy, podziału oraz różnicowania. Dzięki ich zastosowaniu do skóry głowy dochodzi do odbudowy lub powstania nowego mieszka włosowego. Dodatkowo następuje regeneracja naczyń krwionośnych, poprawia się także dotlenienie mieszków włosowych, co likwiduje stany zapalne upośledzające odżywianie komórek.

Jak wygląda procedura przy użyciu komórek macierzystych?

Źródłem komórek macierzystych jest tkanka tłuszczowa, pozyskiwana od pacjenta metodą liposukcji. Po pobraniu tkanki tłuszczowej, medycznie oczyszcza się ją i separuje komórki macierzyste, które następnie podawane są przy pomocy igły bezpośrednio w obszar wymagający leczenia. Zabieg, wykonany przez wyspecjalizowanego lekarza jest w pełni bezpieczny, oraz nie wywołuje reakcji uczuleniowych czy podrażnień.

 

ABY UMÓWIĆ SIĘ NA WIZYTĘ
ZADZWOŃ POD: 618407488

 

Terapia komórkami macierzystymi w Aspazji

Zabieg odbudowy włosów za pomocą komórek macierzystych polecany jest osobom z każdym typem łysienia. Co ważne, wystarczy jedna sesja, by zauważyć efekt wzmocnienia istniejących włosów oraz pojawienia się nowych tzw. "baby hair". Efekt narasta stopniowo i widoczny jest w pełni po ok. 6-9 miesiącach. W Instytucie Aspazja posiadamy doświadczony Zespół lekarzy, którzy kompleksowo zajmą się Twoimi potrzebami i skutecznie pomogą wyeliminować problem wypadających włosów.

Odbudowa wlosow za pomoca komorek macierzystych
Specjalista
Aspazji

Konsultacja chirurgiczna - cennik

Konsultacja chirurgiczna 200