Nucleofill - stymulator tkankowy bez kwasu hialuronowego

17 listopada 2020

O gładkiej, pozbawionej zmarszczek cerze marzy większość kobiet, równie wiele szuka sposobu, który pozwoli opóźnić starzenie i zachować młody wygląd na dłużej. Rozwój medycyny estetycznej sprawia, że pojawia się coraz więcej innowacyjnych zabiegów mogących zniwelować, a nawet opóźnić pierwsze oznaki starzenia.
Nucleofill to zabieg, który ma na celu bioregenerację skóry. Jego działanie, polega na stymulowaniu tkanek bez użycia kwasu hialuronowego, a dzięki nowoczesnym polinukleotydom. To zupełnie nowe podejście do odmładzania. Zabieg Nucleofill przeznaczony jest dla osób, które chcą odmłodzić skórę oraz przywrócić jej napięcie i dawny blask, utracony na skutek negatywnego działania promieni UV palenia papierosów czy złej diety.

Mezoterapia bez kwasu hialuronowego – jak wygląda taki zabieg?

Nucleofill stymulator tkankowy bez kwasu hialuronowego

Nukleofill to preparat, przy pomocy którego możliwa jest odnowa skóry. Jego działanie jest trzypoziomowe i opiera się na:

  1. Liftingu: zastosowanie produktu sprawia, że pobudzone do działania zostają receptory fibroblastów. Następnie, dochodzi do wytwarzania nowego kolagenu typu I oraz elastyny, których efektem jest dużo lepiej zagęszczona i ujędrniona skóra.
  2. Antyoksydacji: na tym etapie polinukeotydy znajdujące się w środowisku pozakomórkowym pomagają w usuwaniu wolnych rodników, a co za tym idzie, skutecznie redukują poziom stresu oksydacyjnego w skórze.
  3. Nawilżeniu: czyli ostatnim etapie, podczas którego po raz kolejny ważną rolę pełnią polinukeotydy znajdujące się w macierzy pozakomórkowej (ECM). Ich zadaniem jest wiązanie wody, a więc zapewnienie widocznego nawodnienia skóry.

Nucleofill – efekty zabiegu

Jak widać, mezoterapia bez kwasu hialuronowego to zabieg, podczas którego wiele się dzieje. Skóra zostaje dogłębnie nawilżona i zastymulowana do regeneracji, a wolne rodniki usunięte, dzięki czemu odzyskujesz utracony blask i jędrność skóry. Natomiast, dzięki temu, że działanie Nukcleofillu ma miejsce na poziomie komórkowym efekt jest naturalny i trwały.
Wolne rodniki niosą wiele negatywnych skutków dla skóry, ponieważ naruszają jej barierę ochronną, a co za tym idzie, sprawiają, że cera staje się bardziej podatna na podrażnienia oraz wysuszona. Jednak to nie wszystko, wolne rodniki niszczą także włókna kolagenowe sprawiając, że cera traci elastyczność i staje się bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Dlatego tak ważne jest ich skuteczne usuwanie.

Mezoterapia bez kwasu hialuronowego – przebieg

Zabieg Nucleofill działa stymulująco na tkanki, nie zawiera kwasu hialuronowego, a jedynie polinukleotydy w specjalnej, neutralnej zawiesinie. Jego przebieg jest zbliżony do mezoterapii – lekarz również wykonuje nakłucia na twarzy – po pięć na każdą stronę, czyli o wiele mniej niż w przypadku tradycyjnej mezoterapii. Dodatkowo zabieg można wykonać również na szyi oraz dekolcie. Neucleofill nie uczula i nie podrażnia, a aby uzyskać pełen efekt zaleca się wykonanie czterech zabiegów. Należy również zachować odpowiedni odstęp czasu pomiędzy zabiegami, najlepiej przeprowadzać go co 2-4 tygodnie.

Nucleofill – wskazania

Zabieg ten, może być wykonywany niezależnie od rodzaju skóry oraz wieku. Należy jednak pamiętać, że przeznaczony jest dla osób, które chcą spowolnić proces starzenia i sprawić, że cera stanie się jędrna, napięta i odzyska dawny blask. Mezoterapia bez kwasu hialuronowego skutecznie regeneruje skórę, nawilża, ale także ją rewitalizuje i ma działanie przeciwstarzeniowe. Pacjenci zauważają również poprawę owalu twarzy oraz redukcję drobnych zmarszczek.

Nucleofill – przeciwwskazania

Mimo tego, że jest on praktycznie nieinwazyjny, nie może być wykonywany u osób chorujących na choroby nowotworowe, cierpiących na zaburzenia krzepnięcia krwi, a także mających skłonność do powstawania blizn przerostowych. Mezoterapia bez kwasu hialuronowego (Nucleofill) nie może być wykonywana także u kobiet w ciąży i karmiących, a także mających stany zapalne skóry w obrębie obszaru zabiegowego. Przed wykonaniem tego zabiegu, konieczna jest konsultacja, podczas której lekarz przeprowadza szczegółowy wywiad. Dopiero na jego podstawie pacjent zostaje zakwalifikowany do zabiegu.

Nucleofill – o czym warto pamiętać?

Dla uzyskania widocznych efektów bardzo ważne jest regularne przeprowadzanie zabiegu Nucleofill, czyli stymulatora tkankowego w formie mezoterapii bez kwasu hialuronowego. Skóra poddana zabiegom zaczyna się stopniowo regenerować, a efekty zaczynają być widoczne wraz z upływem czasu.

Nucleofill stymulator tkankowy bez kwasu hialuronowego
Specjalista
Aspazji

Nucleofill - stymulator tkankowy - cennik

NOWOŚĆ!

Pakiet 4 zabiegów 4 000 3800
Zabieg 2ml - okolica oczu 1200
Zabieg 1,5ml - twarz / szyja / włosy 1000