NOWOŚĆ - laserowy peeling węglowy w Aspazji

7 grudnia 2021

Peeling to metoda kosmetycznego złuszczania naskórka, która od lat cieszy się nieprzerwaną popularnością. Jego rodzajów dostępnych na rynku jest całe mnóstwo. Nic dziwnego, bowiem jest nieinwazyjnym i skutecznym sposobem, pozwalającym z łatwością pozbyć się często zanieczyszczonej i zniszczonej zewnętrznej warstwy naskórka. Chcemy zapewnić naszym Pacjentom najskuteczniejsze metody profesjonalnej pielęgnacji, dlatego też wykorzystujemy w codziennej pracy nowoczesne rozwiązania takie jak laser pikosekundowy, obsługiwany przez kosmetologów. W ofercie Instytutu Aspazja znajduje się wykonywany przy jego użyciu laserowy peeling węglowy.

Nowosc laserowy peeling weglowy w aspazji

Nowosc laserowy peeling weglowy w aspazji

Peeling węglowy jest przynoszącym wysoką skuteczność w oczyszczaniu i regeneracji skóry zabiegiem. Metoda jest zupełnie nieinwazyjna, co oznacza, że po jego wykonaniu nie następuje uciążliwy i niezbyt lubiany proces gojenia. Peeling jest bezbolesny i komfortowy – nie wymaga znieczulenia. Sprawdzi się więc świetnie u osób o niskim progu bólu lub tych, które z różnych przyczyn nie mogą bądź nie chcą korzystać ze znieczulenia.
Pierwszym krokiem przy jego wykonaniu jest dokładne oczyszczenie skóry Pacjenta. Następnie następuje aplikacja maski z węglem aktywnym, na którą skierowane są promienie lasera. Laserowy peeling węglowy z wykorzystaniem nowoczesnego lasera pikosekundowego przeprowadza się więc na masce węglowej, która następnie zostaje usunięta laserowo. Zabieg ten świetnie łączy się z oczyszczaniem wodorowym, polegającym na oczyszczaniu komórek skóry poprzez wprowadzenie w jej głąb mikrocząsteczek aktywnego wodoru za pomocą wzbogaconej nim wody pod wysokim ciśnieniem. W ten sposób treść z porów zostaje oczyszczona, a następnie domknięte zostają puste już ich przestrzenie. Zabieg peelingu węglowego kończy naniesienie na skórę preparatu pielęgnacyjnego maski i kremu, dobranych z dbałością o typ cery i aktualną kondycję skóry Pacjenta.

Peeling węglowy - działanie

Peeling węglowy doskonale sprawdza się przy oczyszczaniu i zwężaniu porów, co przekłada się na zminimalizowanie ich widoczności na skórze. Silnie reguluje produkcję sebum i niweluje uciążliwe świecenie się skóry. Działa przeciwzapalnie, łagodząco i przeciwbakteryjnie, więc świetnie kontroluje tzw. niedoskonałości skóry i trądzik. Delikatnie pobudza procesy regeneracyjne, dlatego po zabiegu skóra jest rozświetlona, gładsza i wygląda na wypoczętą.

Pielęgnacja skóry twarzy stanowi bardzo ważny element holistycznego podejścia do pielęgnacji ciała, zapewniającego nie tylko piękny wygląd, ale także dobre samopoczucie.

Peeling węglowy - dla kogo?

Kuracja oczyszczająca, regenerująca i rozświetlająca, jaką zapewnia laserowy peeling węglowy, sprawdzi się doskonale u osób, których skóra wykazuje tendencję do przetłuszczania się. Złagodzi także stany zapalne towarzyszące trądzikowi. Oprócz tego, peeling węglowy doskonale poradzi sobie ze zmniejszeniem widoczności porów, powstałych np. na skutek opalania w lecie. Jest to więc metoda polecana osobom borykającym się z różnorodnymi uporczywymi problemami skórnymi lub sezonowymi zmianami. Peeling węglowy sprawdzi się więc u wszystkich, którym zależy na oczyszczonej, rozświetlonej i wygładzonej skórze, z domkniętymi porami oraz zniwelowanym przetłuszczaniem i świeceniem się skóry.

Peeling węglowy - zalecenia

Jak zostało wcześniej wspomniane, po laserowym peelingu węglowym z wykorzystaniem lasera pikosekundowego nie odbywa się proces typowej rekonwalescencji skóry, jaki znamy w przypadku innych zabiegów laserowych. Jedyną uciążliwością, która może pojawić się po zabiegu, jest delikatne zaczerwienienie. Wychodząc na zewnątrz – zwłaszcza latem – warto stosować kremy z filtrem SPF 50+ i unikać wystawiania skóry na ekspozycję słoneczną. Skórę po zabiegu należy jedynie nawilżać delikatnymi kremami, które może pomóc dobrać kosmetolog.

Peeling węglowy - dlaczego warto go wykonać?

Połączenie nowoczesnej technologii w postaci lasera pikosekundowego z najwyższej jakości preparatami pozwala uzyskać efekt, którego nie jesteśmy w stanie osiągnąć w domowym zaciszu, stosując nawet najdroższe kosmetyki. Kluczowe jest bowiem działanie lasera, który dzięki specjalnemu nośnikowi w postaci cząsteczek węgla aktywowanego w kontrolowany sposób działa w naskórku i reguluje pracę porów i gruczołów łojowych. Przynosi to natychmiastowe rezultaty w postaci oczyszczonej, rozświetlonej i wyrównanej cery. Sprawdzi się więc świetnie zarówno u osób borykających się z problemami skórnymi, jak i tych, którym zależy na promiennej  skórze i jej równomiernej teksturze. Zapraszamy do Instytutu Aspazja!

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Nowosc laserowy peeling weglowy w aspazji
Specjalista
Aspazji

! Peeling węglowy laserem pikosekundowym - cennik

Laserowe zwężanie porów, przeciwdziałanie przetłuszczaniu skóry, działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne oraz ujednolicanie kolorytu skóry. Można połączyć z oczyszczaniem wodorowym.

Cała twarz 350
Cała twarz i szyja 450
Cała twarz, szyja i pełen dekolt 550
Plecy 350‑550
Oczyszczanie wodorowe + laserowy peeling węglowy -30%