Nowoczesne oczyszczanie wodorem

23 października 2020

Nawet w tak trudnej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć – Aspazja nie zwalnia! Już jest dostępny dla Ciebie nasz nowy, skrupulatnie przetestowany przez naszych ekspertów zabieg 9-etapowego Jadeitowego Oczyszczania Wodorowego. Jest to absolutna perełka na rynku beauty. Ciągły rozwój nie pozwala nam na zatrzymanie się w miejscu, dodatkowo zawsze mamy na względzie dobro naszych pacjentów. Chcemy zapewnić Ci najlepsze rozwiązania na Twoje potrzeby skóry, dlatego w dzisiejszym artykule przyjrzymy się naszej nowej propozycji.

Nowoczesne oczyszczanie wodorem

Na pierwszej konsultacji często pada stwierdzenie ,,Chcę oczyścić skórę”. Przetworzona żywność, duża ilość węglowodanów prostych w diecie, stres, nietrafiona pielęgnacja domowa i zanieczyszczenie środowiska… nic nie pozostaje bez wpływu na Twoją skórę. Jest ona lustrem tego, co dzieję się wewnątrz organizmu i tarczą, która broni Cię przed środowiskiem zewnętrznym. Biorąc pod uwagę szybki, często niezbyt zdrowy tryb życia, nic dziwnego, że na Twojej skórze jest coraz więcej nieprzyjemnych ,,niespodzianek”. Zaskórniki, grudki, krosty, a nawet pęcherze. Dla wielu z nas to codzienność, a każdy chciałby, żeby takie zjawiska występowały, albo wcale, albo od święta. Pierwsza myśl każdego klienta to oczyszczanie manualne. Druga myśl natomiast to – nie chcę żeby bolało. Oczyszczanie manualne nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów, to fakt. Nie tylko w trakcie, ale również po zabiegu, gdyż wiąże się z procesem gojenia, który może potrwać nawet do tygodnia. Jeśli chcesz uniknąć tych niedogodności idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie jadeitowe oczyszczanie wodorowe. 

No dobrze, ale na czym polega zabieg oczyszczania wodorowego?

Oczyszczanie wodorowe to połączenie hydropeelingu z aktywnym wodorem generowanym bezpośrednio w trakcie zabiegu przez urządzenie. Warto podkreślić, że zabiegi nazywane oczyszczaniem wodorowym często nie mają nic wspólnego z wodorem. Jest to po prostu mikrodermabrazja z dodatkiem wody, czyli hydradermabrazja. Starsze urządzenia nie posiadają generatora wodoru, a to właśnie ten pierwiastek sprawia, że jest to zabieg wyjątkowy. Wodór doskonale sprawdzi się w terapii skóry trądzikowej, gdyż jego mała cząsteczka dogłębnie wniknie w każdy por skóry, oczyszczając go i zmniejszając populację bakterii odpowiedzialnej za rozwój stanów zapalnych w trądziku. 

Należy jednak pamiętać, że wodór to nie tylko trądzik. Aktywny wodór po wprowadzeniu do skóry łączy się z wolnymi rodnikami. W wyniku prostej reakcji, wolne rodniki tlenowe zostają przekształcone w cząsteczki wody. Co to oznacza dla zdrowia i kondycji Twojej skóry? Wolne rodniki to niezwykle reaktywne atomy. Łącza się ze strukturami budującymi Twoją skórę doprowadzając do ich degradacji. Jest to jedna z ważniejszych przyczyn starzenia się skóry, ale także jej nieestetycznego wyglądu. Wolne rodniki mogą pogarszać suchość skóry, nasilać zmiany trądzikowe i zaostrzać rumień.

W Aspazji oczyszczanie wodorowe to nie tylko prosty zabieg oczyszczenia porów, ale rytuał dopasowany do Twoich potrzeb. 9-etapowe jadeitowe oczyszczanie wodorowe składa się z:

 1. Etap przygotowania do zabiegu: dwuetapowe oczyszczanie. Z pomocą naszej ukochanej profesjonalnej marki gabinetowej Dermalogica przygotujemy Twoją skórę do zabiegu. Kosmetolog dobierze środki do demakijażu i oczyszczenia skóry zgodnie z Twoimi potrzebami.
 2. Etap rozpulchnienia i złuszczenia: peeling enzymatyczny. Kolejny etap, który jeszcze lepiej przygotuje Twoją skórę do zabiegu.
 3. Etap aktywnego oczyszczenia: oczyszczanie głowicą i wodą wodorową oraz oczyszczającymi roztworami dopasowanymi do potrzeb skóry. Pozbędziemy się zaskórników, oczyścimy pory, a nawet zmiany zapalne, których nie oczyszczamy w klasycznym oczyszczaniu manualnym. Aby zadziałać jeszcze intensywniej, kosmetolog dobierze preparat z substancjami aktywnymi (może to być kwas, witamina C lub aloes), które zaaplikuje na Twoją skórę za pomocą odpowiedniej głowicy. 
 4. Etap aktywnej pielęgnacji kosmetycznej: rozpylenie stężonego serum w formie boostera dopasowanego do potrzeb skóry. Pracujemy na profesjonalnych ampułkach zabiegowych. Jesteśmy w stanie poradzić sobie z trądzikiem, przebarwieniami, brakiem jędrności i elastyczności skóry… i to nie wszystko! Przekonaj się na własnej skórze!
 5. Etap zamykania gruczołów łojowych i regeneracji: masaż głowicą z mikroprądami na żelu ze śluzem ślimaka. Ekskluzywny żel z regenerującym śluzem ślimaka i delikatne ,,igiełki” prądu galwanicznego sprawią, że Twoje pory staną się zwężone i mniej widoczne. Dodatkowo stymulujemy skórę do regeneracji i przyśpieszamy gojenie. Do wykonania procedury dostępne są 3 głowice o różnych kształtach, które umożliwiają pracę nawet we wrażliwej okolicy oka. Kompleksowa regeneracja zapewniona!
 6. Etap aktywnej pielęgnacji kosmetycznej: nałożenie maski dopasowanej do potrzeb skóry. Tutaj również mamy nieograniczone możliwości. Nasi eksperci dobiorą taki preparat, aby efekty były jak najlepsze. Nieważne czy potrzebujesz nawilżenia, rozjaśnienia czy odmłodzenia.
 7. Etap kojenia i regeneracji: masaż rozgrzewającą głowicą jadeitową. Aby zwiększyć penetrację składników aktywnych zawartych w masce, używamy głowicy jadeitowej. Nieziemsko przyjemny etap zabiegu, który nie dość, że wprowadzi Cię w stan błogiego relaksu to pogłębi efektywność całego rytuału. Jadeit jako minerał wydziela podczas zabiegu jony magnezu i wapnia, które działają na skórę liftingująco.
 8. Etap przywracania równowagi i regeneracji: masaż zimną (-2 stopnie) kriogłowicą. Po zmyciu maski w celu ukojenia skóry zastosujemy terapię zimnem. Poprawa krążenia i redukcja zaczerwienia to jedne z wielu zalet krioterapii.
 9. Faza zakończenia zabiegu: tonizacja (przywrócenie naturalnego pH skóry) i nałożenie kremu dopasowanego do potrzeb skóry. Wisienka na torcie, aby tuż przed wyjściem z gabinetu zabezpieczyć Twoją nową, odświeżoną skórę! 

Jakie są przeciwskazania do zabiegu oczyszczania wodorowego?

 1. Aktywne choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry (poza trądzikiem)
 2. Aktywne choroby nowotworowe i do 5 lat po zakończonym leczeniu
 3. Leczenie izotretynoiną oraz okres trzech miesięcy po zakończonym leczeniu
 4. Zabieg możemy wykonać u osób z metalowymi implantami okolicy zabiegowej lub rozrusznikiem serca bez użycia stymulacji za pomocą mikroprądów

Co należy robić po zabiegu oczyszczania wodorowego?

Bezpośrednio po zabiegu nie nakładaj makijażu – daj skórze oddychać. Makijaż możesz nałożyć na następny dzień. Przez 7 dni unikaj słońca, solarium, sauny i basenu oraz stosuj nawilżający krem z filtrem UV – Twoja skóra jest trochę wrażliwsza niż zazwyczaj. 

Co sprawia, że zabieg oczyszczania wodorowego jest wyjątkowy?

 1. Oprócz zaawansowanej technologii jest to zabieg idealny do personalizacji procedury zabiegowej. Głowica do oczyszczania posiada kilkanaście końcówek, każda do innej potrzeby skóry. Każdy etap zabiegu jest personalizowany, gdyż to kosmetolog wybiera substancje aktywne, jakie zastosuje w terapii.
 2. Dodatkowo, efekty zabiegu zauważysz od razu, gdyż oczyszczanie wodorowe może być również potraktowane jako zabieg bankietowy. Wykonanie procedury kilka dni przed ważnym spotkaniem towarzyskim sprawi, że Twoja skóra będzie rozjaśniona, podkład rozprowadzi się bardziej równomiernie, a pory będą mniej widoczne.
 3. Po zabiegu nie ma okresu rekonwalescencji, może pojawić się niewielkie zaczerwienie, które zniknie kilka godzin po zabiegu. Jest to zabieg bardziej wszechstronny niż klasyczne oczyszczanie manualne, które polega tylko na ekstrakcji zmian niezapalnych, wiążę się z nieprzyjemnymi odczuciami podczas zabiegu i okresem potrzebnym do wygojenia się skóry, który trwa około tydzień. Podczas procedury 9-etapowego Jadeitowego Oczyszczania Wodorowego oczyszczamy również zmiany zapalne, zapobiegamy rozwojowi kolejnych zmian i wzmacniamy skórę za pomocą odpowiednich preparatów profesjonalnych.
 4. Jest to nie tylko zabieg oczyszczający, ale także rytuał. Dziewięcioetapowa ceremonia wprawi Cię w błogi relaks i ukoi stres, którego poziom jest wysoki u tak wielu z nas. 

Dla kogo jest zabieg Jadeitowego Oczyszczania Wodorowego?

Sprawdzi się u każdej osoby, której skóra wymaga oczyszczenia. Nie jest to rytuał stworzony tylko dla skóry trądzikowej. Oczywiście, taka skóra najczęściej wymaga oczyszczenia, dlatego rekomendujemy, aby wtedy zabieg wykonać w serii. Natomiast każdy z nas przynajmniej raz, dwa razy do roku wymaga gruntownego oczyszczenia porów, którego nie jesteśmy w stanie przeprowadzić w domowych warunkach. Gdy zaniedbamy proces oczyszczania naszej skóry, tak naprawdę cała pielęgnacja domowa nie prowadzi do osiągnięcia satysfakcjonujących efektów. Zrogowaciała skóra z zapchanymi porami po prostu nie wchłonie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Powstanie tylko warstwa okluzyjna zapobiegająca utracie wody. Dodatkowo, oprócz oczyszczania, walczymy z wolnymi rodnikami i wtłaczamy substancje aktywne dopasowane do problemu, z którym zmaga się Twoja skóra. Jest to zatem zabieg holistyczny (zgodny z filozofią smart aging), działający na wiele aspektów związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem narządu, jakim jest nasza skóra. 

W ofercie dostępne jest także podstawowe oczyszczanie wodorowe, mające na celu oczyszczenie zmian trądzikowych i porów bez dodatkowej regeneracji i stymulacji po zabiegu. Rekomendujemy rozszerzoną wersję zabiegu, aby zadziałać na skórę bardziej kompleksowo, natomiast jeśli zależy Ci, aby zabieg był krótki i skuteczny to śmiało możesz skorzystać ze skróconej procedury. Pamiętaj, że po zabiegu obowiązkowa jest spersonalizowana pielęgnacja domowa dobrana przez kosmetologa.

Zatem nieważne jaki rodzaj i typ skóry posiadasz, kosmetolog spersonalizuje zabieg do Twoich potrzeb. Skóra trądzikowa zostanie oczyszczona, pory zostaną zwężone, dodatkowo pamiętając o dalekosiężnym postępowaniu: zadbamy o uregulowanie procesu wydzielania łoju, zadziałamy na zmniejszenie ilości bakterii trądzikowych i ukoimy podrażnienia. Skórę wrażliwą oczyścimy delikatnie, specjalnymi końcówkami stworzonymi specjalnie dla skóry wrażliwej. Dodatkowo wzmocnimy naczynia krwionośne, uspokoimy rumień i poprawimy nawilżenie. Skóra dojrzała otrzyma oprócz oczyszczenia moc substancji aktywnych, aby poprawić koloryt i jędrność. Jest to doskonały zabieg jako wprowadzenie do holistycznej terapii kosmetologicznej i medycyny estetycznej.

Eksperci Aspazji pomogą na każdy problem związany ze skórą. Jadeitowe Oczyszczanie Wodorowe to kolejny zabieg, który dołączył do kosmetologicznego arsenału w walce o Twoją piękną skórę. Dogłębne oczyszczenie i intensywny relaks… pozwól nam się rozpieścić. Do zobaczenia w Aspazji!

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Nowoczesne oczyszczanie wodorem
Specjalista
Aspazji