Najsilniejsza terapia na włosy

20 lipca 2021

Błyszczące, pełne życia, gęste włosy to synonim młodości i piękna, o którym marzy wiele osób. Niestety nadmierny stres, zła dieta czy zmiana stylu życia mogą powodować ich nadmierne wypadanie. Pozbawione gęstości włosy mogą przyczynić się do gorszego samopoczucia i stać się przyczyną kompleksów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna skuteczne zabiegi na wypadające włosy. Jakie? Przeczytaj artykuł i poznaj efektywny sposób na zagęszczenie włosów w Instytucie Aspazja.

Najsilniejsza terapia na wlosy

Przyczyny wypadania włosów

Istnieje wiele przyczyn wypadania włosów, od błahych powodów po poważne dolegliwości. Jednymi z najpowszechniejszych czynników są stres i przemęczenie oraz zła dieta powodująca niedobory. Długotrwałe narażenie organizmu na stres może przyczyniać się do wypadania włosów. To może być zarówno ustawiczny, wieloletni stres np. związany z wykonywaną pracą jak również bardzo intensywny, pojedynczy bodziec jak rozwód czy śmierć bliskiej osoby. Dieta uboga w składniki odżywcze, w której brakuje minerałów i witamin z grupy B, A oraz żelaza, krzemu, magnezu, a także nienasyconych kwasów tłuszczowych również znacząco wpływa na stan włosów. Szczególnie szkodliwe mogą okazać się tu te najbardziej restrykcyjne diety oraz tzw. mono diety. Kluczowa także jest odpowiednia pielęgnacja, czyli unikanie agresywnego farbowania, korzystanie z kosmetyków wg. etykiety i wskazań producenta czy spanie z suchymi włosami. Jeśli jednak Twoja dieta jest zbilansowana, pielęgnacja odpowiednia, a życie jest spokojne i uporządkowane przyczyna może leżeć gdzieś indziej. Może być to choroba jak np. problemy z tarczycą, anemia lub dermatozy (schorzenia) skóry głowy. Obecnie zgłasza się do nas coraz więcej pacjentek, które skarżą się na wypadanie włosów po przechorowaniu Covid-19. Szacuje się, że z łysieniem po przejściu koronawirusa zmaga się ponad dwadzieścia procent pacjentów odczuwających długoterminowe skutki choroby. Bezpośrednią przyczyną wypadania włosów jest zmniejszenie aktywności komórek włosa, które prowadzi do jego osłabienia, a w konsekwencji wypadnięcia. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna zna skuteczne sposoby na wypadanie włosów.

Komórki macierzyste – najsilniejszy zabieg na wypadające włosy

Adipose Derived Stem Cells, czyli komórki macierzyste to pierwotne i niedojrzałe komórki ludzkiego organizmu. Są niewyspecjalizowane i posiadają zdolność do różnicowania się oraz regenerowania tkanek. Ich największą zaletą jest zdolność do przekształcania się w inne typy komórek występujące w organizmie człowiek. Oznacza to, że po podaniu w zmieniony chorobowo obszar potrafią wytworzyć dokładnie taką tkankę, w jaką zostały wstrzyknięte. Komórki macierzyste występują w większości tkanek, jednak najlepszym ich źródłem jest tkanka tłuszczowa, którą pobiera się od pacjenta, oczyszcza, a następnie separuje komórki ADSC. Tak przygotowane komórki macierzyste podaje się za pomocą iniekcji w skórę głowy. Zabiegi na wypadające włosy z wykorzystaniem autologicznych komórek macierzystych wpływają na dotlenienie i odbudowanie mieszków włosowych, a także przyczyniają się do tworzenia nowych mieszków i odżywiających je naczyń włosowatych. Komórki macierzyste na włosy (skalp) wpływają więc na regenerację naczyń krwionośnych, co skutkuje pobudzeniem uśpionych cebulek włosowych, zahamowaniem wypadania włosów oraz pobudzeniem ich do wzrostu.

Terapia z niesamowitym potencjałem – komórki macierzyste na włosy

Mezoterapia komórkami macierzystymi jest najsilniejszą terapią, która ma olbrzymi potencjał do leczenia nadmiernego wypadania włosów. Wystarczy jeden zabieg, by cieszyć się widocznymi efektami. W ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy włosy w wielu przypadkach staną się silniejsze, wzmocnione i zagęszczone. Zabiegi na wypadające włosy z wykorzystaniem komórek macierzystych są w pełni bezpieczne i nieinwazyjne. Mezoterapia jest niemal bezbolesna, choć może wywoływać lekki dyskomfort w przypadku osób o dużej wrażliwości. Co najważniejsze, komórki macierzyste na włosy wykorzystywać można w przypadku każdego rodzaju łysienia, niezależnie od jego podłoża. Dzięki temu jest to najskuteczniejszy zabieg na wypadanie włosów i cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem pacjentów.

Zahamuj wypadanie włosów! Odwiedź Instytut Aspazja i ciesz się bujną fryzurą

W Instytucie Aspazja zabiegi z wykorzystaniem komórek macierzystych wykonują doświadczeni lekarze specjaliści, przy użyciu atestowanego sprzętu opartego na najnowszych technologiach. Jako Zespół profesjonalistów chcemy, aby pacjenci czuli się w naszej klinice komfortowo, dlatego dbamy o ich bezpieczeństwo i dobry nastrój od momentu przekroczenia progu kliniki. Przykładamy ogromną uwagę do przestrzegania zasad higieny, oferujemy kompleksową konsultację i wnikliwą informację na każdym etapie zabiegu. Pragniemy, by pobyt w naszym Instytucie był przyjemnością – umów się na wizytę i sprawdź sama!

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Najsilniejsza terapia na wlosy
Specjalista
Aspazji

Celltibator komórki macierzyste - cennik

Naturalna regeneracja na: stawy, włosy, skórę.

Komórki Macierzyste 10000