Jak ściągnąć hybrydę? Manicure w czasach kwarantanny

23 kwietnia 2020

Manicure hybrydowy doceni każda kobieta, która choć raz poddała się profesjonalnemu zabiegowi u specjalisty. Co zrobić w sytuacji, gdy salony urody są zamknięte, a paznokcie odrastają i zaczynają wyglądać nieestetycznie? Dowiedz się jak samodzielnie ściągnąć hybrydę z paznokci!

Manicure w czasach kwarantanny

Zdjęcie hybrydy w domu

Aby pozbyć się starego lakieru hybrydowego potrzebujesz pilniczka, bloku polerskiego, acetonu, wacików, folii aluminiowej lub specjalnych zacisków oraz drewnianego bądź metalowego kopytka.
Etap pierwszy to spiłowanie wierzchniej warstwy hybrydy, w tym celu delikatnie spiłuj top coat, tak aby lekko zmatowić lakier. Następnie namocz wacik acetonem, przyłóż go do paznokcia i owiń folią lub specjalnym zaciskiem. Po około 10 minutach ściągnij wacik i używając kopytka podważaj resztki lakieru, unikając zbytniego naciskania na paznokieć. Ostatni etap to wypolerowanie płytki za pomocą bloku polerskiego, pozwoli to wyrównać płytkę oraz pozbyć się ewentualnych pozostałości hybrydy.

Na co uważać podczas ściągania hybrydy?

  • piłując wierzchnią warstwę rób to delikatnie, tak aby nie uszkodzić płytki paznokcia
  • aceton jest drażniący dla skóry i źle wpływa na płytkę, dlatego nie trzymaj go zbyt długo i nie mocz w nim dłoni
  • jeśli hybryda nie odchodzi po podważeniu kopytkiem, nie zdrapuj jej na siłę a przytrzymaj dłużej wacik z acetonem

Idealny czas na regenerację paznokci

Jeśli nie wychodzisz z domu, daj odpocząć także paznokciom. Nie maluj ich, a zamiast tego codziennie nakładaj odżywkę do paznokci i krem do rąk. Jeśli wybierzesz jakościowe produkty, gwarantujemy, że będziesz się cieszyć silniejszymi, mniej łamliwymi paznokciami i regenerowaną skórą dłoni.

Wykorzystaj kwarantannę, by zregenerować swoje ciało!

Przymusowe zamknięcie w domu to trudny czas, można go jednak konstruktywnie wykorzystać. Każdego dnia rób dla siebie małą rzecz, która sprawia Ci przyjemność. Nie stosuj makijażu jeśli nie musisz, Twoja skóra będzie Ci za to wdzięczna! Zrób sobie przerwę od manicure hybrydowego, zamiast tego postaw na odżywki i olejki pielęgnujące do skórek (świetnie sprawdzi się arganowy lub oliwa z oliwek), które odżywią paznokcie i skórę dłoni. Stosuj zdrową dietę, pij dużo wody oraz postaw na aktywność fizyczną. Wkrótce wszystko wróci do normy, a Ty poczujesz przypływ sił witalnych!

Manicure w czasach kwarantanny
Specjalista
Aspazji

Japoński cosmolifting twarzy - cennik

Relaks&odnowa. Oszczędzasz od 75 do nawet 300zł!
1 zabieg 250
Pakiet 3 zabiegów 675
Pakiet 6 zabiegów 1200