Makijaż idealny

5 czerwca 2020


Nakładanie makijażu dla kobiety to bardzo ważny, codzienny rytuał. Niestety nie zawsze masz czas, aby rano zrobić perfekcyjny make-up, który dodatkowo na pewno będziesz musiała poprawiać kilka razy w ciągu dnia, aby wyglądał idealnie. 

Alternatywa? 

Dobrze wykonany makijaż permanentny sprawia, że zawsze wyglądasz na zadbaną i czujesz się komfortowo o każdej porze dnia i nocy. Nie musisz martwić się, że na basenie lub siłowni Twoja twarz jest bez wyrazu. Nie zastanawiasz się też, czy make-up, którego nie zmyłaś przed treningiem rozmazał się. Dobrze zaznaczone brwi czy kreska podkreślająca oko dodają Ci pewności siebie na cały dzień.

Makijaz idealny

Plan działania

Przed zabiegiem kosmetolog przeprowadzi z Tobą indywidualną konsultację, aby poznać Twoje oczekiwania oraz dobrać odpowiednią metodę. Podczas takiej rozmowy wykluczane są wszelkie przeciwwskazania, przedstawiony jest wstępny rysunek oraz zostaje dobrany odpowiedni do karnacji i typu urody pigment. Konsultacja zakończona jest podpisaniem pisemnej zgody na wykonanie zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona i trochę opuchnięta – to wszystko zależy od stopnia wrażliwości skóry. Sam zabieg nie jest bolesny, można jednak odczuwać delikatny dyskomfort. Przed zabiegiem oraz w trakcie podawane zostaje znieczulenie, które sprawia, że zabieg staje się dużo bardziej komfortowy. Po zabiegu każda pacjentka otrzymuje do domu zalecenia pozabiegowe, które są wcześniej omawiane podczas konsultacji.

Po miesiącu od wykonania zabiegu zalecane jest dopigmentowanie (jest ono w cenie pierwszej wizyty). Pozwala ono wzmocnić kolor oraz uzupełnić ewentualne braki. Wiele czynników ma wpływ na ostateczny efekt zabiegu, między innymi ekspozycja na słońce, przyjmowane leki oraz pielęgnacja po zabiegu. Nie zawsze za pierwszym razem skóra przyjmuje cały barwnik równo. To sytuacja zupełnie naturalna, dlatego druga wizyta jest zalecana każdej pacjentce.

Makijaz idealny

Brwi idealne

Odpowiednio zaznaczone brwi są bardzo istotne, gdyż nadają charakter Twojej twarzy. Niestety wiele kobiet ma problem z niesymetrycznymi brwiami, brakiem włosków spowodowanym wieloletnią, złą epilacją lub całkowitym zanikiem brwi (np. po chemioterapii). Dzięki obecnie znanym technikom makijażu permanentnego można wykonać bardzo naturalny rysunek, który poprawi kształt i kolor brwi. Do wyboru masz:

  • metodę tradycyjną,
  • metodę cienia,
  • metodę piórka.

Jeśli miałabym polecić jedną metodę, to była by to metoda piórka, gdyż jest najbardziej delikatna i naturalna. Obecnie to także ulubiona metoda klientek Instytutu Aspazja. Jest idealna dla pań, które mają problem z przerzedzonymi brwiami, ze zbyt mocnym wyregulowaniem lub miejscowym brakiem włosków spowodowanym np. blizną. Metoda ta polega na tworzeniu cieniutkich włosków, tak jak rosną naturalne brwi, przez co efekt nie jest sztuczny ani przerysowany.

Usta pierwsza klasa

Bardzo ważny, dla nas kobiet, jest także wygląd naszych ust. Tutaj pojawia się problem braku symetrii, za wąskich ust lub też zaniku części czerwieni wargowej spowodowanego np. opryszczką czy wypadkiem. Dzięki odpowiednio wykonanej permanentnej pigmentacji możemy sprawić, że Twoje usta będą wyglądać idealnie. Dobranie odpowiedniego barwnika i metody pozwoli je podkreślić, optycznie powiększyć i uwypuklić oraz wyrównać. Taki zabieg wiąże się z dwiema koniecznymi wizytami. Należy pamiętać, że nasza skóra ma taką strukturę, która może nie przyjąć za pierwszym razem takiej ilości pigmentu, jaką byśmy chciały, dlatego dopigmentowanie po miesiącu jest tak ważne. Przed zabiegiem kluczowy jest rysunek, który wykonuje kosmetolog. Pomaga on doprecyzować Twoje oczekiwania i wyrównać ewentualną asymetrię ust. 

Wychodzimy z założenia, że należy upiększać to, co naturalne, dlatego nie wykonujemy rysunku poza czerwienią wargową, pomijając przypadek gdzie konieczne jest wyrównanie ust w niektórych miejscach. Jeśli chodzi o kolor rysunku, to barwnik może mieć odcień zimny lub ciepły – jest dobierany indywidualnie do karnacji i typu cery klientki. Zabieg wykonujemy po wcześniejszym znieczuleniu, więc jest komfortowy. Po wizycie obszar poddany zabiegowi staje się opuchnięty, a kolor mocno przerysowany. Po kilku dniach rozpoczyna się proces złuszczania, a ostateczny efekt otrzymujemy po około 4 tygodniach od zabiegu.

Makijaz idealny

Przyciągające oko

Każda kobieta chciałaby, aby jej oczy zdobił idealny makijaż. Jednak nie każda z nas potrafi wykonać perfekcyjną, równą kreskę. Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju eyelinerów, niestety to nie wystarcza. Bardzo pomocny w tym przypadku staje się makijaż permanentny kreski na górnej i ewentualnie dolnej powiece. Taki idealnie wykonany makijaż oka podkreśla je i gwarantuje, że spojrzenie staje się promienne i pewniejsze.

Należy pamiętać, że makijaż permanentny nie może być przesadzony – pozostanie na Twojej twarzy przez kilka lat. Z tego powodu tak ważne jest, aby pozostawał w harmonii z naturalnymi rysami twarzy. Dlatego też zaleca się jego wykonanie u doświadczonego kosmetologa. Z tak wykonanym makijażem permanentnym wstając rano będziesz czuła się piękniejsza i bardziej pewna siebie. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu oraz nie będziesz musiała martwić się rozmazanym makijażem w ciągu dnia.

Dzięki obecnie znanym technikom makijażu permanentnego można wykonać bardzo naturalny rysunek, który poprawi kształt i kolor brwi. Do wyboru masz metodę tradycyjną, metodę cienia i metodę piórka.
~ specjalista Aspazji

Zapytaj o makijaż permanentny w recepcji

W Instytucie Zdrowia i Urody Aspazja grono profesjonalistów dobierze odpowiednią metodę i kolor pigmentu indywidualnie do Twojego typu urody oraz Twoich indywidualnych preferencji.

Makijaz idealny
Specjalista
Aspazji
Więcej informacji o: