Magia tłuszczu - Liposukcja i Lipotransfer

17 września 2017

W organizmie dojrzałego człowieka znajduje się około 30 milionów komó­rek tłuszczowych. Pojedyncze komórki mają średnicę około 80-100 mikro­metrów. Są duże, niemalże widzialne gołym okiem! Mają formę jajowatą, okrągłą, a niekiedy wielościenną. Tkanka tłuszczowa stanowi 20-25% masy ciała u kobiet i 15-20% masy ciała u mężczyzn. Co więc, gdy przeszkadza Ci zbyt duży obwód w konkretnych miejscach, a w innych jest on zbyt mały?

Kilka słów o tłuszczu

Podstawową komórką tłuszczową jest adi­pocyt, który powstaje już w życiu płodowym i sukcesywnie w trakcie dojrzewania orga­nizmu z niezróżnicowanych komórek ma­cierzystych luźnej tkanki łącznej. Najpierw powstaje tzw. pre-adipocyt, a później doj­rzała komórka, która stopniowo wypełnia się tłuszczem.

Komórki tłuszczu są bardzo duże i mogą się powiększać. Aż 85% ich objętości sta­nowi tłuszcz. Kiedyś uważano, że adipocyty powstają do pewnego wieku, mniej więcej do 7 roku życia. Nic bardziej mylnego – naj­nowsze badania wykazały, że nowe komórki tłuszczowe mogą się tworzyć także w doro­słym życiu. Jest to tylko kwestia stworzenia im odpowiednich warunków, zależnych od naszych nawyków żywieniowych oraz zabu­rzeń metabolicznych w organizmie.

Funkcje tkanki tłuszczowej:

 • aktywny organ endokrynny – wytwarza m.in. żeńskie hormony płciowe
 • system immunomodulujący syntetyzujący biologicznie czynne peptydy
 • bierze udział w procesie kontroli bilansu energetycznego organizmu
 • amortyzuje wstrząsy
 • stanowi magazyn tłuszczowych komórek macierzystych
 • transportuje w całym organizmie witaminy: A, D, E i K

Magia tluszczu

Gdy tkanki tłuszczowej jest za dużo ...

Nadmiar tkanki tłuszczowej prowadzi do otyłości, która przyczynia się do wystą­pienia chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze i choroba niedokrwienna serca. Zaburzenia funkcji endokrynnej adipocytów przejawiają się za­równo nadmiarem tkanki tłuszczowej, jak i jej niedoborem.

Z nadmiarem tkanki tłuszczowej warto wal­czyć wielopłaszczyznowo:

 • przestrzeganie zaleceń dietetycznych i zmiany w odżywianiu
 • regularna aktywność fizyczna
 • przebudowa psychiki i wzmocnienie samooceny
 • wyznaczanie sobie jasnych, osiągalnych celów
 • wyregulowanie pracy organizmu przepisanymi przez lekarza lekarstwami i suplementami diety
 • zabiegi kosmetologiczne, takie jak: Endermologie, Maximus, Cellactor
 • zabiegi chirurgiczne, takie jak: LipoLife 3G i Adivive

A może odessać?

Liposukcja to zabieg polegający na usunięciu tłuszczu przez jego oddessanie. Jest skutecz­ną korektą niedoskonałości u wszystkich tych osób, które chcą pozbyć się tłuszczu z wybranej partii. Co ważne, nie jest to me­toda leczenia otyłości całego ciała. Podczas jednego zabiegu można odessać ok. 2-3 litry tkanki tłuszczowej. Metoda ta służy więc do widocznego odchudzenia i wymodelowana konkretnej partii ciała. Zazwyczaj są to par­tie najbardziej oporne na chudnięcie.

Obszary najczęściej poddawane liposukcji to:

 • BRZUCH
 • PLECY
 • POŚLADKI
 • UDA
 • KOLANA
 • KOSTKI
 • BRYCZESY
 • RAMIONA
 • ŁYDKI
 • PODBRÓDEK
 • TALIA
 • KLATKA PIERSIOWA

LipoLife 3G

LipoLife 3G jest lipolaserem, czyli urządze­niem do rozbijania komórek tłuszczowych. Zabieg jest bezpieczny, sprawdzony i wyko­nywany w znieczuleniu tumescyjnym (miej­scowym), aby był komfortowy dla pacjenta. Specjalna kaniula – igła wyposażona w laser – wprowadzana jest przez drobne nacię­cie skóry.

Mogłoby się wydawać, że tkanka tłuszczowa jest w organizmie płynna. W rzeczywistości jest one jednak zbita i połączona z tkanką łączną i przegrodami łącznotkankowymi (głównie kolagenowymi). Aby ją usunąć na­leży tłuszcz podskórny rozbić na mniejsze kawałki i podgrzać laserowo, żeby uwolniła tłuszcz. To właśnie dzieje się podczas zabie­gu liposukcji laserowej.

Laser diodowy o długości fali 1470 nm to najnowocześniejszy z obecnie używanych laserów do liposukcji na świecie. Dzięki za­stosowaniu tak innowacyjnych technologii zabieg jest bezpieczny, komfortowy i w pełni kontrolowany przez lekarza-chirurga.

Po zabiegu pacjent nie wymaga hospitali­zacji, pozostaje jedynie na godzinnej obser­wacji. Przy zastosowaniu lipolasera czas powrotu do zdrowia jest bardzo krótki i w za­sadzie bezbolesny. Laser zamyka drobne na­czynia krwionośne, co zmniejsza krwawienie i obrzęk. Po zabiegu mogą wystąpić drobne zasinienia, czasem niewielki obrzęk. Zaleca­ny jest opatrunek uciskowy i specjalny strój. Przez kilka dni po zabiegu należy prowadzić oszczędzający tryb życia, czyli ograniczyć aktywność fizyczną, unikać gorących kąpie­li i ekspozycji słonecznej. Zalecamy uzupeł­niające zabiegi fizjoterapeutyczne po 10-14 dniach od daty liposukcji. Świetnie sprawdzi się tutaj seria Endermologie Endermolab 2.

Gdy tłuszczyku jest za mało ...

Lipotransfer, czyli przeszczep własnego tłuszczu z jednego obszaru ciała w inny, to re­welacyjna metoda modelowania i wyszczu­plania sylwetki. To również sposób na rewi­talizację i wyraźną poprawę kondycji skóry.

Modelowanie sylwetki następuje wyłącznie z wykorzystaniem własnych komórek tłusz­czowych, bez użycia syntetycznych substan­cji czy implantów. Pomaga znacząco zmie­nić i skorygować kształt i objętość piersi, dokonać liftingu twarzy, czy wymodelować kształt całej sylwetki.

Fakt, że dzieje się to wyłącznie w oparciu o własną tkankę tłuszczową powoduje, że jest to najbardziej naturalna i przyjazna dla organizmu metoda. Przeszczep tłuszczu to zabieg, który można bezpiecznie powta­rzać. Co więcej, można po nim stosować bezpiecznie inne wypełniacze. Dodatkowym atutem lipotransferu nowoczesnymi me­todami jest jego niska inwazyjność, lepsza jakość pobranej tkanki tłuszczowej i więk­sza żywotność komórek tłuszczowych, a co za tym idzie – długotrwały efekt.

Magia tluszczu

Etapy lipotransferu:

 1. pobranie tkanki tłuszczowej, czyli liposukcja
 2. selekcja komórek
 3. implantacja w inne miejsce

Więcej o Liposukcji i Lipotransferze znajdziesz na:
LipoLife 3G – aspazja.pl/zabiegi/liposukcja-laserowa-i-lipotransfer
Adivive – aspazja.pl/zabiegi/adivive-liposukcja-lipotransfer

Polecamy!

Podsumowując, opisane powyżej zabiegi li­posukcji i lipotransferu można zastosować z powodzeniem u bardzo wielu pacjentów w różnym wieku. Nie powodują one przy tym utrudnień w ich życiu codziennym, są bezpieczne, a jednocześnie oferują możli­wość ponownego wykonania w celu osią­gnięcia jeszcze lepszych rezultatów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik i unikatowego na rynku sprzętu jesteśmy gotowi pomóc naszym pacjentom sprostać wyzwaniom, jakie niesie dla nich współczesna cy­wilizacja – oparta w dużej mierze na wizualnej oce­nie człowieka i otaczają­cego nas świata.

 

ZADZWOŃ POD NUMER 8 407 488 LUB 518 594 270
I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

 

Magia tluszczu
Specjalista
Aspazji

Liposukcja laserowa & lipotransfer - cennik

Cena podawana po indywidualnej konsultacji chirurgicznej.

Liposukcja pierwszy obszar 9000
Liposukcja drugi obszar 3000‑5000
Lipofilling piersi 5000‑8000
Lipofilling twarz 3000