Odmładzanie i stymulacja

Potrzeby skóry i leczenie

Ciało i sylwetka

Kosmetyka i wizaż

Poznaj nasZabiegiCennikPierwsza wizytaCzytelnia AspazjiKontaktUmów się

Magia tłuszczu - Liposukcja i Lipotransfer

Spis treści
  1. Kilka słów o tłuszczu
  2. Gdy tkanki tłuszczowej jest za dużo ...
  3. A może odessać?
  4. LipoLife 3G
  5. Gdy tłuszczyku jest za mało ...
  6. Polecamy!
  7. **ZADZWOŃ POD NUMER 8 407 488 LUB 518 594 270 I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!**

W or­ga­ni­zmie doj­rza­łe­go czło­wie­ka znaj­du­je się około 30 mi­lio­nów komó­rek tłusz­czo­wych. Po­je­dyn­cze ko­mór­ki mają śred­ni­cę około 80-100 mikro­me­trów. Są duże, nie­mal­że wi­dzial­ne gołym okiem! Mają formę ja­jo­wa­tą, okrą­głą, a nie­kie­dy wie­lo­ścien­ną. Tkan­ka tłusz­czo­wa sta­no­wi 20-25% masy ciała u ko­biet i 15-20% masy ciała u męż­czyzn. Co więc, gdy prze­szka­dza Ci zbyt duży obwód w kon­kret­nych miej­scach, a w in­nych jest on zbyt mały?

Kilka słów o tłusz­czu

Pod­sta­wo­wą ko­mór­ką tłusz­czo­wą jest adi­pocyt, który po­wsta­je już w życiu pło­do­wym i suk­ce­syw­nie w trak­cie doj­rze­wa­nia orga­nizmu z nie­zróż­ni­co­wa­nych ko­mó­rek ma­cie­rzy­stych luź­nej tkan­ki łącz­nej. Naj­pierw po­wsta­je tzw. pre-​adipocyt, a póź­niej doj­rzała ko­mór­ka, która stop­nio­wo wy­peł­nia się tłusz­czem.

Ko­mór­ki tłusz­czu są bar­dzo duże i mogą się po­więk­szać. Aż 85% ich ob­ję­to­ści sta­nowi tłuszcz. Kie­dyś uwa­ża­no, że adi­po­cy­ty po­wsta­ją do pew­ne­go wieku, mniej wię­cej do 7 roku życia. Nic bar­dziej myl­ne­go – naj­now­sze ba­da­nia wy­ka­za­ły, że nowe ko­mór­ki tłusz­czo­we mogą się two­rzyć także w doro­słym życiu. Jest to tylko kwe­stia stwo­rze­nia im od­po­wied­nich wa­run­ków, za­leż­nych od na­szych na­wy­ków ży­wie­nio­wych oraz zabu­rzeń me­ta­bo­licz­nych w or­ga­ni­zmie.

Funk­cje tkan­ki tłusz­czo­wej:

  • ak­tyw­ny organ en­do­kryn­ny – wy­twa­rza m.in. żeń­skie hor­mo­ny płcio­we
  • sys­tem im­mu­no­mo­du­lu­ją­cy syn­te­ty­zu­ją­cy bio­lo­gicz­nie czyn­ne pep­ty­dy
  • bie­rze udział w pro­ce­sie kon­tro­li bi­lan­su ener­ge­tycz­ne­go or­ga­ni­zmu
  • amor­ty­zu­je wstrzą­sy
  • sta­no­wi ma­ga­zyn tłusz­czo­wych ko­mó­rek ma­cie­rzy­stych
  • trans­por­tu­je w całym or­ga­ni­zmie wi­ta­mi­ny: A, D, E i K 
Magia tluszczu

Gdy tkan­ki tłusz­czo­wej jest za dużo ...

Nad­miar tkan­ki tłusz­czo­wej pro­wa­dzi do oty­ło­ści, która przy­czy­nia się do wystą­pie­nia cho­rób cy­wi­li­za­cyj­nych, ta­kich jak cu­krzy­ca, nad­ci­śnie­nie tęt­ni­cze i cho­ro­ba nie­do­krwien­na serca. Za­bu­rze­nia funk­cji en­do­kryn­nej adi­po­cy­tów prze­ja­wia­ją się za­równo nad­mia­rem tkan­ki tłusz­czo­wej, jak i jej nie­do­bo­rem.

Z nad­mia­rem tkan­ki tłusz­czo­wej warto wal­czyć wie­lo­płasz­czy­zno­wo:

  • prze­strze­ga­nie za­le­ceń die­te­tycz­nych i zmia­ny w od­ży­wia­niu
  • re­gu­lar­na ak­tyw­ność fi­zycz­na
  • prze­bu­do­wa psy­chi­ki i wzmoc­nie­nie sa­mo­oce­ny
  • wy­zna­cza­nie sobie ja­snych, osią­gal­nych celów
  • wy­re­gu­lo­wa­nie pracy or­ga­ni­zmu prze­pi­sa­ny­mi przez le­ka­rza le­kar­stwa­mi i su­ple­men­ta­mi diety
  • za­bie­gi ko­sme­to­lo­gicz­ne, takie jak: En­der­mo­lo­gie, Ma­xi­mus, Cel­lac­tor
  • za­bie­gi chi­rur­gicz­ne, takie jak: Li­po­Li­fe 3G i Adi­vi­ve

A może ode­ssać?

Li­po­suk­cja to za­bieg po­le­ga­ją­cy na usu­nię­ciu tłusz­czu przez jego od­des­sa­nie. Jest sku­tecz­ną ko­rek­tą nie­do­sko­na­ło­ści u wszyst­kich tych osób, które chcą po­zbyć się tłusz­czu z wy­bra­nej par­tii. Co ważne, nie jest to me­toda le­cze­nia oty­ło­ści ca­łe­go ciała. Pod­czas jed­ne­go za­bie­gu można ode­ssać ok. 2-3 litry tkan­ki tłusz­czo­wej. Me­to­da ta służy więc do wi­docz­ne­go od­chu­dze­nia i wy­mo­de­lo­wa­na kon­kret­nej par­tii ciała. Za­zwy­czaj są to par­tie naj­bar­dziej opor­ne na chud­nię­cie.

Ob­sza­ry naj­czę­ściej pod­da­wa­ne li­po­suk­cji to:

  • BRZUCH
  • PLECY
  • PO­ŚLAD­KI
  • UDA
  • KO­LA­NA
  • KOST­KI
  • BRY­CZE­SY
  • RA­MIO­NA
  • ŁYDKI
  • POD­BRÓ­DEK
  • TALIA
  • KLAT­KA PIER­SIO­WA

Li­po­Li­fe 3G

Li­po­Li­fe 3G jest li­po­la­se­rem, czyli urzą­dze­niem do roz­bi­ja­nia ko­mó­rek tłusz­czo­wych. Za­bieg jest bez­piecz­ny, spraw­dzo­ny i wyko­ny­wa­ny w znie­czu­le­niu tu­me­scyj­nym (miej­sco­wym), aby był kom­for­to­wy dla pa­cjen­ta. Spe­cjal­na ka­niu­la – igła wy­po­sa­żo­na w laser – wpro­wa­dza­na jest przez drob­ne nacię­cie skóry.

Mo­gło­by się wy­da­wać, że tkan­ka tłusz­czo­wa jest w or­ga­ni­zmie płyn­na. W rze­czy­wi­sto­ści jest one jed­nak zbita i po­łą­czo­na z tkan­ką łącz­ną i prze­gro­da­mi łącz­not­kan­ko­wy­mi (głów­nie ko­la­ge­no­wy­mi). Aby ją usu­nąć na­leży tłuszcz pod­skór­ny roz­bić na mniej­sze ka­wał­ki i pod­grzać la­se­ro­wo, żeby uwol­ni­ła tłuszcz. To wła­śnie dzie­je się pod­czas zabie­gu li­po­suk­cji la­se­ro­wej.

Laser dio­do­wy o dłu­go­ści fali 1470 nm to naj­no­wo­cze­śniej­szy z obec­nie uży­wa­nych la­se­rów do li­po­suk­cji na świe­cie. Dzię­ki za­sto­so­wa­niu tak in­no­wa­cyj­nych tech­no­lo­gii za­bieg jest bez­piecz­ny, kom­for­to­wy i w pełni kon­tro­lo­wa­ny przez lekarza-​chirurga.

Po za­bie­gu pa­cjent nie wy­ma­ga ho­spi­ta­li­zacji, po­zo­sta­je je­dy­nie na go­dzin­nej obser­wacji. Przy za­sto­so­wa­niu li­po­la­se­ra czas po­wro­tu do zdro­wia jest bar­dzo krót­ki i w za­sa­dzie bez­bo­le­sny. Laser za­my­ka drob­ne na­czy­nia krwio­no­śne, co zmniej­sza krwa­wie­nie i obrzęk. Po za­bie­gu mogą wy­stą­pić drob­ne za­si­nie­nia, cza­sem nie­wiel­ki obrzęk. Za­le­ca­ny jest opa­tru­nek uci­sko­wy i spe­cjal­ny strój. Przez kilka dni po za­bie­gu na­le­ży pro­wa­dzić oszczę­dza­ją­cy tryb życia, czyli ogra­ni­czyć ak­tyw­ność fi­zycz­ną, uni­kać go­rą­cych kąpie­li i eks­po­zy­cji sło­necz­nej. Za­le­ca­my uzu­peł­nia­ją­ce za­bie­gi fi­zjo­te­ra­peu­tycz­ne po 10-14 dniach od daty li­po­suk­cji. Świet­nie spraw­dzi się tutaj seria En­der­mo­lo­gie En­der­mo­lab 2.

Gdy tłusz­czy­ku jest za mało ...

Li­po­trans­fer, czyli prze­szczep wła­sne­go tłusz­czu z jed­ne­go ob­sza­ru ciała w inny, to re­we­la­cyj­na me­to­da mo­de­lo­wa­nia i wy­szczu­pla­nia syl­wet­ki. To rów­nież spo­sób na rewi­ta­li­za­cję i wy­raź­ną po­pra­wę kon­dy­cji skóry.

Mo­de­lo­wa­nie syl­wet­ki na­stę­pu­je wy­łącz­nie z wy­ko­rzy­sta­niem wła­snych ko­mó­rek tłusz­czo­wych, bez uży­cia syn­te­tycz­nych sub­stan­cji czy im­plan­tów. Po­ma­ga zna­czą­co zmie­nić i sko­ry­go­wać kształt i ob­ję­tość pier­si, do­ko­nać li­ftin­gu twa­rzy, czy wy­mo­de­lo­wać kształt całej syl­wet­ki.

Fakt, że dzie­je się to wy­łącz­nie w opar­ciu o wła­sną tkan­kę tłusz­czo­wą po­wo­du­je, że jest to naj­bar­dziej na­tu­ral­na i przy­ja­zna dla or­ga­ni­zmu me­to­da. Prze­szczep tłusz­czu to za­bieg, który można bez­piecz­nie powta­rzać. Co wię­cej, można po nim sto­so­wać bez­piecz­nie inne wy­peł­nia­cze. Do­dat­ko­wym atu­tem li­po­trans­fe­ru no­wo­cze­sny­mi me­to­da­mi jest jego niska in­wa­zyj­ność, lep­sza ja­kość po­bra­nej tkan­ki tłusz­czo­wej i więk­sza ży­wot­ność ko­mó­rek tłusz­czo­wych, a co za tym idzie – dłu­go­trwa­ły efekt.

Magia tluszczu

Etapy li­po­trans­fe­ru:

  1. po­bra­nie tkan­ki tłusz­czo­wej, czyli li­po­suk­cja
  2. se­lek­cja ko­mó­rek
  3. im­plan­ta­cja w inne miej­sce

Wię­cej o Li­po­suk­cji i Li­po­trans­fe­rze znaj­dziesz na:
Li­po­Li­fe 3G – aspa­zja.pl/za­bie­gi/liposukcja-​laserowa-i-lipotransfer
Adi­vi­ve – aspa­zja.pl/za­bie­gi/adivive-​liposukcja-lipotransfer

Po­le­ca­my!

Pod­su­mo­wu­jąc, opi­sa­ne po­wy­żej za­bie­gi li­po­suk­cji i li­po­trans­fe­ru można za­sto­so­wać z po­wo­dze­niem u bar­dzo wielu pa­cjen­tów w róż­nym wieku. Nie po­wo­du­ją one przy tym utrud­nień w ich życiu co­dzien­nym, są bez­piecz­ne, a jed­no­cze­śnie ofe­ru­ją możli­wość po­now­ne­go wy­ko­na­nia w celu osią­gnię­cia jesz­cze lep­szych re­zul­ta­tów. Dzię­ki za­sto­so­wa­niu naj­no­wo­cze­śniej­szych tech­nik i uni­ka­to­we­go na rynku sprzę­tu je­ste­śmy go­to­wi pomóc na­szym pa­cjen­tom spro­stać wy­zwa­niom, jakie nie­sie dla nich współ­cze­sna cy­wi­li­za­cja – opar­ta w dużej mie­rze na wi­zu­al­nej oce­nie czło­wie­ka i ota­cza­ją­cego nas świa­ta.

 

ZA­DZWOŃ POD NUMER 8 407 488 LUB 518 594 270 I UMÓW SIĘ NA WI­ZY­TĘ!

TEKST AR­CHI­WAL­NY - opu­bli­ko­wa­ny przed wpro­wa­dze­niem usta­wy o wy­ro­bach me­dycz­nych.