Kiedy zacząć depilację laserową?

17 października 2014

Obecnie najskuteczniejszą metodą usuwania zbędnego owłosienia jest depilacja laserowa, którą można wykonywać w wielu gabinetach. Pamiętajmy jednak o tym, aby zawsze stawiać na największą skuteczność, bezpieczeństwo i precyzję. Do Twojej dyspozycji udostępniamy dwa najwyższej klasy urządzenia. Spełnią one te trzy warunki i dadzą Ci zadowolenie, a nam satysfakcje z działania.

Vectus i Cynosure

Pierwszy to laser diodowy - najnowszy z dostępnych na rynku. Drugi to laser aleksandrytowy - precyzyjny, wyposażony w jeden z najbardziej skutecznych systemów chłodzenia, który optymalizuje odczucia zabiegowe.

Jesień jest okresem, który sprzyja wykonywaniu tego typu zabiegów. Jesteśmy już po sezonie opalania, więc możemy zaczynać swoją przygodę z laserem. Na pierwsze zabiegi zapraszamy już 4 tygodnie po ostatniej kąpieli słonecznej. Taki okres pozwala nam na bezpieczne wykonanie zabiegu bez ryzyka poparzenia skóry. Cztery tygodnie to także najmniejszy odstęp między zabiegami przy depilacji twarzy. Każda strefa naszego ciała podlega innemu cyklowi zabiegowemu. W przypadku ramion i pach kolejne zabiegi mogą mieć miejsce co 6 tygodni. Coraz częściej poddawana zabiegowi linia bikini wiąże się z odstępami od 6 do 8 tygodni. Najbardziej obszerne powierzchnie takie jak plecy czy nogi wymagają od 8 do 10 tygodni przerwy między kolejnymi spotkaniami.

Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo każdy zabieg jest poprzedzony szczegółowym wywiadem, który przeprowadza kosmetolog, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i ustalić odpowiedni plan działania.

Wyżej wymienione odstępy w zabiegach usuwania owłosienia skutkują kilkumiesięcznym czasem terapii. Na najwyższą skuteczność zabiegów składa się głównie systematyczność. Dlatego zacznijmy już dziś pracę nad pozbyciem się każdego niepotrzebnego nam włosa, tak aby w przyszłym sezonie letnim cieszyć się gładką i pozbawioną podrażnień skórą.

Kiedy zaczac depilacje laserowa

Skuteczność laserów

Skuteczność laseroterapii jest zależna także od ilości wykonanych zabiegów. Ilość ta jest kwestią bardzo indywidualną. Wynika to m.in., z naszego fototypu, czyli ilości pigmentu w skórze, grubości włosa, a także jego zabarwienia. Minimalna liczba zabiegów dająca optymalny efekt to od 5 wzwyż, w zależności od oczekiwań Pacjenta. Niejednokrotnie jednak jest tak, że zadowalający efekt dają już 2-3 zabiegi.

Październik-listopad-grudzień jest najodpowiedniejszym czasem do rozpoczęcia kuracji.

Pamiętajmy także o tym, aby zadbać o bezpieczeństwo pozabiegowe, które wiąże się z unikaniem promieni słonecznych i sztucznie emitowanych. Ekspozycja miejsca poddanego zabiegowi na promieniowanie UVA i UVB jest dopuszczana dopiero po 4 tygodniach od zakończenia całkowitej terapii. W przypadku wcześniejszego kontaktu z promieniowaniem możemy doprowadzić do wystąpienia przebarwień, odbarwień lub poparzeń skóry. Dodatkowo, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo każdy zabieg jest poprzedzony szczegółowym wywiadem, który przeprowadza kosmetolog, aby wykluczyć ewentualne przeciwwskazania i ustalić odpowiedni plan działania.

Kiedy zaczac depilacje laserowa

Kiedy zacząć?

Uzbrojona w wiedzę zawartą w tym artykule jesteś świadoma, że cała seria laserowego usuwania owłosienia może potrwać nawet 6 miesięcy. Dzięki temu inwestycja rozkłada się na pół roku, a przez to październik-listopad-grudzień jest najodpowiedniejszym czasem do rozpoczęcia kuracji. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy chcesz pochwalić się gładką skórą już na wiosnę. Taka procedura gwarantuje także maksymalne bezpieczeństwo i komfort podczas zabiegu.

ZADZWOŃ POD NUMER 8 407 488 LUB 518 594 270
I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Kiedy zaczac depilacje laserowa
Specjalista
Aspazji

Depilacja laserowa - cennik

* Zabiegi wykonywane na sprzęcie: EpilMe & Cynosure

Palce u stóp 180
Grzbiet stóp (bez palców) 180
Stopy 360
Łydki 350
Uda 350
Pośladki 350
Szpara pośladkowa 200
Bikini całościowe 350
Bikini głębokie 300
Bikini klasyczne 250
Brzuch cały 350
Brzuch fragment 180
Plecy męskie 600
Plecy damskie 450
Klatka piersiowa 350
Pachy 300
Dłonie 180
Ręce męskie 350
Ręce damskie 250
Barki 300
Kark 250
Szyja męska 350
Szyja damska 300
Wąsik 180
Broda 180
Baczki 300
Policzki 270
Brwi 100
Cała twarz 550