Jak zaplanować zamykanie naczyń?

10 sierpnia 2021

Marzysz o gładkiej skórze bez widocznych, popękanych naczynek, które szpecą Twoje nogi? A może codziennie walczysz, by ukryć pajączki na twarzy pod grubą warstwą podkładu? Nadchodzący okres jesienny to doskonały czas na zabieg, jakim jest zamykanie naczyń. Poznaj metody usuwania pajączków, które oferujemy w Instytucie Aspazja i przygotuj się na następny sezon letni, podczas którego bez skrępowania będziesz pokazywać swoje ciało!

Jak zaplanowac zamykanie naczyn

Zamykanie naczyń w Instytucie Aspazja

Współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele sposobów na zamykanie popękanych naczynek krwionośnych. W naszej klinice urody w Poznaniu oferujemy dwa najpopularniejsze, a jednocześnie najskuteczniejsze zabiegi, które przynoszą spektakularne rezultaty. Skleroterapia oraz laser Cutera Excel V+ to sprawdzone procedury, pozwalające na komfortowe i efektywne usunięcie pajączków. W zależności od obszaru i intensywności występowania pajączków nasz specjalista doradzi, który zabieg przyniesie najlepsze efekty w przypadku zmian występujących na Twojej skórze.

Skleroterapia i laser Cutera Excel – zaplanuj terapię

Oba dostępne w Instytucie Aspazja zabiegi wykonujemy okresowo, oznacza to, że podczas lata odradzamy przeprowadzanie zabiegów, zatem termin terapii warto zaplanować na jesień. Zarówno skleroterapii jak i lasera Cutera Excel nie wykonujemy latem. Przy skleroterapii unikamy wysokich temperatur oraz opalania po przeprowadzeniu zabiegu, a w przypadku Cutera Excel V+ skóra nie może być zarówno opalona przed zabiegiem, jak i wystawiana na słońce po laserze.. O ile przy zamykaniu naczyń skleroterapią skóra może być lekko opalona, o tyle spada jej efektywność podczas wykonywania zabiegu w okresie kiedy jest bardzo ciepło, warto więc poczekać na chłodniejszy okres. Po obu zabiegach stanowczo odradza się opalanie. Dlatego jeśli chcesz skorzystać z zabiegów usuwających naczynka, na półtora miesiąca przed jak i po procedurze, nie planuj egzotycznych wakacji, a termin rozpoczęcia serii ustal na początek jesieni, by na kolejną wiosnę cieszyć się jednolitą skórą wolną od pajączków. W naszym Instytucie każdy zabieg poprzedzony jest wywiadem ze specjalistą, podczas którego wspólnie z lekarzem medycyny estetycznej wykonującym procedurę, ustalisz ilość zabiegów, a także optymalny termin serii. W trakcie konsultacji lekarz wykluczy także ewentualne przeciwwskazania do zabiegu i przekaże zalecenia pozabiegowe.

Laser Cutera Excel i jego właściwości

Procedura z wykorzystaniem nowoczesnego lasera pozwala na całkowitą redukcję pajączków na całym ciele oraz na twarzy. To jedno z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń wykorzystywanych w Instytucie Aspazja. Wyposażenie lasera w chłodzącą głowicę sprawia, że zabieg jest odczuwalny ale komfortowy, a możliwość ustawienia parametrów przez lekarza, pozwala dopasować moc lasera do typu skóry i indywidualnych potrzeb. Technologia działania lasera Cutera Excel V+ polega na emitowaniu fal o 2 specjalnie dobranych długościach, które przenikają przez skórę, a następnie pochłaniane są przez hemoglobinę. W wyniku działania lasera następuje trwałe zamknięcie naczynka. Pierwsze efekty zauważysz już po jednym zabiegu, ale w przypadku dużej ilości pajączków, polecamy dwa lub trzy zabiegi w serii w odstępie dwóch miesięcy. Wynika to z samego zachowania naczyń krwionośnych. Zamknięte naczynko już nie powróci, ale istnieje prawdopodobieństwo, że w bliskiej odległości powstanie nowe, omijające to zamknięte. Właśnie dlatego warto spotkać się na 2-3 zabiegi. Po zabiegu nie zaleca się opalania i korzystania z solarium, masaży i sauny, a także wzmożonego wysiłku fizycznego.

Skleroterapia niezawodna na pajączki

Jest to skuteczna metoda zamykania naczyń, która dedykowana jest w szczególności większym pajączkom na nogach. Zabieg usuwa naczynka za pomocą substancji leczniczej, wstrzykiwanej w pęknięte naczynka oraz gdy jest to wskazane zabezpieczeniu nóg opatrunkiem uciskowym, który w zależności od zaleceń lekarza nosi się od dwóch do trzech dni. Skleroterapię w naszym Instytucie wykonują doświadczeni lekarze, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w zamykaniu naczyń, dzięki czemu nasi pacjenci mogą czuć się bezpieczni i pewni, że zabieg przyniesie oczekiwane rezultaty. Po zakończeniu procedury, która trwa od kilkunastu to kilkudziesięciu minut, w zależności od stanu wyjściowego, pacjent może wrócić do domu. Przez kilka dni po zabiegu, nie zalecamy wykonywania intensywnych ćwiczeń, długiego stania lub kucania oraz opalania skóry.

Rumień napadowy

Osobnym tematem jest skóra uwrażliwiona z tendencją do rumienia napadowego. Pojawia się on często po spożyciu alkoholu lub ostrych potraw, przy silniejszym stresie oraz zmianie temperatury pomieszczenia. Może pojawiać się także w przypadku stosowania części kosmetyków. Warto wtedy wdrożyć odpowiednią, łagodzącą pielęgnację domową oraz skierować się do lekarza w celu wykonania serii zabiegowej laserem Genesis. Zabiegi te można wykonywać bezpiecznie cały rok. Stopniowo łagodzą one reaktywność skóry, czyli jej odpowiedź naczyniową na bodźce drażniące.

Zapomnij o popękanych naczynkach i ciesz się jednolitą skórą

Dzięki nowoczesnym metodom zamykania naczyń dostępnych w Instytucie Aspazja nie musisz się martwić o popękane naczynka! Już wiesz, gdzie skierować się, by zlikwidować szpecące pajączki. Możesz być pewna, że w naszej klinice urody zapewnimy Ci najlepszą możliwą opiekę i zaplanujemy optymalny czas wykonania zabiegów, tak by osiągnąć spektakularne efekty. Jeśli od dłuższego czasu zastanawiałaś się nad usunięciem pajączków – nadchodząca jesień to najlepszy termin na wprowadzenie zmian! Umów się na konsultację do jednego z naszych specjalistów i zaplanuj zamykanie naczyń na jesień w Instytucie Aspazja.

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Jak zaplanowac zamykanie naczyn
Specjalista
Aspazji

Cutera Excel V+ - cennik

Laserowe zamykanie naczyń krwionośnych.

Twarz 600‑800
Szyja 500‑800
Dekolt 600‑800
Nogi 1200‑1400
Uda 800
Łydki 800
Kostka 400‑600
Leczenie rumienia i plam na dłoniach 350‑600
Pojedynczy pajączek 300
Małe naczyniaki (wiśniowe, jamiste, gwieździste) do 10 szt. 300