Jak zaplanować usuwanie przebarwień?

24 sierpnia 2021

Przebarwienia są nieestetycznym utrapieniem wielu osób. Problem dotyczy głównie kobiet, które skarżą się na pojawiające się po lecie zmiany na skórze, ale coraz więcej mężczyzn także zwraca się do nas po pomoc z przebarwieniami. Zmiany pigmentacyjne skóry mogą mieć różne podłoże, a usunięcie ich często wymaga interwencji specjalisty. Jeśli zastanawiasz się jak usunąć przebarwienia, odwiedź Instytut Aspazja, w którym oferujemy skuteczne sposoby eliminowania zmian pigmentacyjnych.

Jak zaplanowac usuwanie przebarwien

Jak usunąć przebarwienia skóry – dowiesz się w Instytucie Aspazja

Zmiany pigmentacyjne skóry mogą pojawić się z wielu powodów. Główną przyczyną pojawienia się przebarwień są zaburzenia poziomu melatoniny, czyli pigmentu odpowiadającego za barwę skóry, wynikające z nadmiernej ekspozycji na słońce. Szczególnie łatwo powstają jeśli skóra jest uszkodzona np. peelingami, laserami lub zwiększona jest jej wrażliwość przez spożywanie ziół i leków światłouczulających. Wśród innych powodów wymienić można zmiany hormonalne wywołane przez ciążę lub antykoncepcję, a także stany zapalne spowodowane trądzikiem bądź innymi chorobami skóry lub chorobami ogólnoustrojowymi. Ciemniejsze ślady w okolicach ust, na czole, policzkach czy dekolcie są często trudne do ukrycia lub wymagają grubej warstwy makijażu, przez co stają się przyczyną kompleksów i obniżonego samopoczucia. Na szczęście współczesna medycyna estetyczna ma skuteczne sposoby na pomoc w pozbyciu się przebarwień. W Instytucie Aspazja proponujemy usuwanie zmian pigmentacyjnych zabiegami Dermamelan lub Cutera Excel V+. Podczas konsultacji z lekarzem specjalistą dowiesz się, który sposób będzie odpowiedni dla Ciebie.

Skuteczne usuwanie przebarwień po lecie

Okres letni to czas kiedy promieniowanie słoneczne jest szczególnie intensywne, a brak protekcji przed nim za pomocą filtrów UV i nadmierna ekspozycja na słońce przyczynia się do powstawania przebarwień. Jeśli od lat walczysz z przebarwieniami lub po wakacjach na Twojej twarzy czy dekolcie pojawiły się zmiany pigmentacyjne, których chcesz się pozbyć – już teraz pomyśl nad terminem zabiegu. Usuwanie przebarwień to procedura, którą należy zaplanować z wyprzedzeniem. Dlaczego? Skóra poddawana zabiegowi nie może być uszkodzona, uwrażliwiona i mocno opalona – opalenie jest związane często ze stanem zapalnym, a skóra jest wtedy wyjątkowo wrażliwa. Co więcej, laser działając wybiórczo na barwnik najlepiej działa, gdy różnica w kolorze skóry z przebarwieniem, a zdrową skórą jest największa. Wykonanie zabiegu laserowego Cutera Excel V+ lub Dermamelan na widocznie opaloną skórę, mogłoby ją więc dodatkowo podrażnić i nie przynieść oczekiwanych efektów, a wręcz przeciwnie przyczynić się do dodatkowych przebarwień. Dlatego planując zabieg usuwania przebarwień, Twoja skóra powinna mieć Twój neutralny odcień. Warto zatem zaplanować procedurę po okresie wakacyjnym i nie wyjeżdżać na egzotyczne wakacje na półtora miesiąca przed zabiegiem planowanym na jesień czy zimę.

Usuwanie przebarwień zabiegami Dermamelan i Cutera Excel V+

Dermamelan i Cutera Excel V+ to najnowocześniejsze metody usuwania przebarwień. W Instytucie Aspazja wykonywane są przez doświadczonych lekarzy, którzy podczas pierwszej konsultacji dobiorą odpowiedni zabieg do Twoich potrzeb. Procedury różnią się od siebie – Cutera Excel V+ to zabieg oparty o wykorzystanie siły światła lasera. Dzięki chłodzącej głowicy zabieg laserem jest komfortowy i pozwala na skuteczną redukcję zmian pigmentacyjnych. Jest to jedno z najnowocześniejszych narzędzi dostępnych na rynku, które gwarantuje świetne efekty już po jednym zabiegu. Laser Cutera emituje fale, które wnikają w głębokie warstwy skóry, eliminując zbędny barwnik i stymulując naturalne procesy naprawcze skóry. Zabieg Cutera Excel V+ zalecamy stosować jeśli zauważasz na swojej skórze punktowe przebarwienia. Należy bezwzględnie stosowa się tutaj do wskazań lekarza z unikaniem słońca 1,5 miesiąca przed i 1,5 miesiąca po zabiegu. Jest to jeden z warunków skutecznej i bezpiecznej terapii.
W przypadku zmian pigmentacyjnych o dużej powierzchni zalecamy procedurę Dermamelan. Jest to najskuteczniejszy zabieg depigmentacyjny dostępny w naszej klinice urody, dlatego zalecamy jej wykonywanie u pacjentów, którzy zmagają się z nasilonymi zmianami pigmentacyjnymi skóry. Metoda ta stworzona została w laboratorium Mezoestetic w oparciu o wieloletnie badania. Zabieg jest bezbolesny i polega na nałożeniu dedykowanej maski, która „pracuje” na twarzy pacjenta przez kilka godzin po jej nałożeniu. Po powrocie do domu pacjent zmywa samodzielnie maskę w określonym przez lekarza czasie, a następnie przez kilka tygodni stosuje specjalny krem wspomagający działanie maski oraz przyspieszający regenerację skóry. Terapia Dermamelanem polega na zahamowaniu produkcji enzymu odpowiedzialnego za zmiany pigmentacyjne. Efekty działania terapii zauważalne są już po siedmiu dniach od zabiegu, a po miesiącu zobaczysz optymalne rezultaty i będziesz cieszyć się skórą wolną od przebarwień. Przy tym zabiegu należy pamiętać, że przed zabiegiem skóra nie może być silnie opalona, natomiast w trakcie miesięcznej terapii i na 1,5 msc po jej zakończenia pacjent bezwzględnie musi unikać słońca i stosować wysoką ochronę UV.

Rozwiązania u kosmetologa

W przypadku mniejszych, płytszych zmian pigmentacyjnych wystarczająca może okazać się terapia zaproponowana przez kosmetologa na bazie kwasów Retix.C, Purles i PQ-Age. Są to delikatniejsze rozwiązania do których nie trzeba, aż tak się przygotowywać. Nie wymagają one również skoncentrowanej terapii domowej. Przydatne mogą okazać się także profesjonalne kosmetyki domowe Dermalogica, szczególnie linia na przebarwienia, która w zupełnie nieinwazyjny sposób jest w stanie pomóc w przypadku lekkich zmian lub wzmocnić działanie silniejszych, gabinetowych terapii.

Usunięte przebarwienia, czyli czysta karta

Warto zrozumieć proces powstawania przebarwień. Zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej jesteśmy w stanie usunąć często przebarwienia nawet do zera. Ale czy za jakiś czas nie pojawią się nowe, to już zależy tylko i wyłącznie od pacjenta. Od tego czy będzie trzymać w ryzach choroby oraz stany zapalne organizmu, zrezygnuje z solarium i opalania na wakacjach, a przez cały rok będzie stosować wysoką ochronę UV (wraz z reaplikacją w ciągu dnia). Opisane wyżej zabiegi nie uodparniają czy nie zabezpieczają skóry przed nawrotem przebarwień, jednak świetnie potrafią je usunąć. Po terapii skóry z lekarzem warto także zacząć stosować czapki z daszkiem, kapelusze lub coraz modniejsze daszki UV zasłaniające całą twarz.

Pozbądź się trudnych przebarwień w Instytucie Aspazja

Zapomnij o grubej warstwie podkładu, pudru i korektora maskującej przebarwienia. Jednolita i gładka skóra, która prezentuje się pięknie nawet bez makijażu jest możliwa! Wystarczy, że umówisz się na konsultację do Instytutu Aspazja i wraz ze specjalistą wybierzesz najskuteczniejszą dla siebie metodę usuwania zmian pigmentacyjnych. Zaplanuj leczenie w klinice piękna w Poznaniu i ciesz się piękną cerą. Pamiętaj, że przebarwienia mają charakter nawracający, dlatego przypominamy o regularnym stosowaniu kremów z wysokim filtrem UV i unikaniu bezpośredniego promieniowania słonecznego. Odpowiednia profilaktyka pozwoli zabezpieczyć Twoją skórę przed zmianami pigmentacyjnymi.

Jak zaplanowac usuwanie przebarwien
Specjalista
Aspazji