Jak zaplanować depilację laserową?

17 sierpnia 2021

Masz dosyć ciągłego, mechanicznego usuwania włosków porastających Twoje ciało? Golenie, bolesna depilacja mechaniczna czy chemiczne usuwanie włosków zabiera za dużo czasu i wiąże się z przykrymi następstwami, jak podrażniona skóra czy wrastające włoski? A może bujne i gęste owłosienie od zawsze stanowiło przyczynę kompleksów? Jeśli na przynajmniej jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco – poznaj najskuteczniejszą metodę usuwania zbędnego owłosienia! Depilacja laserowa to niezawodny sposób na trwałe pozbycie się włosków. Już teraz zaplanuj serię zabiegów, by kolejnego lata cieszyć się nieskazitelnie gładką skórą.

Jak zaplanowac depilacje laserowa

Początek jesieni to najlepszy czas na rozpoczęcie depilacji laserowej

Podejmując decyzję o laserowej depilacji warto zapoznać się z podstawowymi faktami. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że aby skutecznie pozbyć się owłosienia potrzebna jest seria około pięciu, a nawet sześciu zabiegów. Dlaczego? Światło emitowane przez laser dociera do mieszków włosowych i w kontrolowany uszkadza je powodując, że włos już ponownie nie odrośnie. Jednak emitowane przez laser światło działa tylko na te cebulki, których włosy są w okresie wykonywania zabiegu w fazie anangenowej, czyli w fazie wzrostu. Laser nie zadziała na cebulki, które znajdują się w fazie przejściowej i uśpionej. W tym celu niezbędne jest wykonanie kolejnych zabiegów w odstępie około 4-8 tygodni, usuwających włoski, które weszły w fazę wzrostu.
Odpowiedzmy teraz na pytanie dlaczego okres jesienno-zimowy to najdogodniejszy czas na depilację. Otóż skóra poddawana zabiegowi laserowemu nie może być opalona, ponieważ zabieg byłby mniej skuteczny i mniej bezpieczny. Stosowanie lasera na opaloną skórę, może spowodować powstanie przebarwień czy blizn, dlatego planując termin serii laserowego usuwania owłosienia warto na 1,5 miesiąca przed zabiegiem zrezygnować z zagranicznych wakacji do ciepłych krajów, a także unikać słońca oraz wizyt w solarium. Co więcej, po wykonaniu zbiegu laserowego także nie zaleca się opalania, gdyż skóra po zabiegu podatna jest na światło UV, występuje tzw. fotouczulenie utrzymujące się ok 1,5 miesiąca. Skorzystaj z konsultacji u specjalisty Instytutu Aspazja i wraz z nami zaplanuj całą serię zabiegów tak, by była bezpieczna dla Ciebie i przyniosła oczekiwane efekty.

Cynosure i Vectus – lasery na miarę XXI wieku

Lasery Vectus i Cynosure to najbardziej sprawdzone profesjonalne urządzenia na rynku, które zapewniają trwałą i skuteczną depilację laserową. Zabiegi z ich wykorzystaniem cieszą się ogromną popularnością gdyż pozwalają uzyskać idealnie gładkie ciało w zaledwie kilka miesięcy. Z zabiegów laserowej depilacji korzystają nie tylko kobiety, które pragną pozbyć się owłosienia z nóg, rąk, pach, okolic bikini czy wąsika, ale także coraz więcej mężczyzn decydując się np. na depilację okolic pleców, barków / karku, brzucha, klatki, stóp czy pach. Cynosure i Vectus można bezpiecznie zastosować na każdą część ciała i cieszyć się skórą wolną od zbędnego, uciążliwego zarostu. Jak działają proponowane w Instytucie Aspazja lasery? Zarówno Vectus, jak i Cynosure emitują konkretną, specyficzną falę światła, która docierając do mieszka włosowego ma za zadanie usunąć go, aby włos w tym miejscu nie mógł ponownie wyrosnąć. Mimo wykonania serii pięciu lub sześciu zabiegów, po roku wskazany jest jeden zabieg przypominający usuwający ewentualne włoski, które weszły w stan wzrostu już po zakończeniu terapii. Dzieje się tak z uwagi na zmiany w poziomie hormonów, ciążę, rozpoczęcie leczenia lub stosowanie suplementów na porost włosów. Skuteczność depilacji laserowej oraz ilość zabiegów w serii zależna jest od cech indywidualnych, na rezultaty wpływ ma między innymi grubość oraz kolor włosków, a także miejsce wykonywania procedury. Warto wspomnieć, że im ciemniejszy włos tym łatwiejszy jest do usunięcia. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od obszaru. Przed zabiegiem zalecamy ogolić skórę poddaną zabiegowi

Skorzystaj z depilacji laserem Cynosure lub Vectus w Instytucie Aspazja

W naszym Instytucie do każdego zabiegu oraz pacjenta podchodzimy indywidualnie. Stawiamy na edukację, dlatego przed każdym zabiegiem przekazujemy Tobie szczegółowe informacje na temat zabiegu, a także zalecenia pozabiegowe. Podczas wywiadu ze specjalistą wykluczymy też ewentualne przeciwwskazania.
Wiesz już jak wygląda depilacja z wykorzystaniem nowoczesnych laserów Vectus i Cynosure oraz jak się do niej przygotować. Skontaktuj się z nami już dziś, zaplanuj serię depilacji laserowej i dołącz do zadowolonych pacjentów Instytutu Aspazja.

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Jak zaplanowac depilacje laserowa
Specjalista
Aspazji

Konsultacja kosmetologiczna - cennik

Konsultacja kosmetologiczna 80