Regulacja brwi. Jak samodzielnie wyregulować brwi?

22 kwietnia 2020

Jeśli dotychczas powierzałaś to zadanie specjaliście, nie sięgaj kompulsywnie po pęsetę tylko przeczytaj najpierw nasze wskazówki jak wyregulować brwi, by nie popełnić najczęstszych błędów.

Przygotuj się

Jak samodzielnie wyregulowac brwi

Przed przystąpieniem do zabiegu przygotuj pęsetę, lusterko i ołówek lub patyczek, zadbaj także o dobre oświetlenie, dzięki któremu widoczne będą nawet najdelikatniejsze włoski. Przydać się mogą także kostki lodu, które uśmierzą ból i złagodzą podrażnioną depilacją skórę oraz czystą szczoteczka po maskarze lub specjalny grzebyk do brwi.

Brwi w domu - start

Pierwszy etap to wyznaczenie łuku brwi, w tym celu wyczesz włoski w górę i przyłóż pionowo ołówek (lub patyczek) do płatka nosa, tak by prowadził przez wewnętrzny kącik oka aż do brwi, wyznaczając początek łuku. Włoski, które wystają po drugiej stronie usuń i powtórz zabieg po drugiej stronie nosa.
Kolejnym krokiem jest wyznaczenie końca łuku brwiowego, aby to zrobić przyłóż patyczek do płatka nosa, tak aby jego linia przechodziła przez zewnętrzny kącik oka, aż do końca brwi. Wiedząc gdzie powinna kończyć się brew, usuń zbędne włoski wystające poza wyznaczoną linię.
Trzeci etap to ustalenie najwyższego punktu łuku. Patyczek ustaw na wysokości zewnętrznej linii tęczówki. Dzięki wyznaczeniu kluczowych punktów brwi, depilacja włosków będzie prosta i pozbędziesz się tylko tych włosków, które zaburzają jej naturalny kształt.

O czym jeszcze warto pamiętać?

  • wyrywaj włoski zgodnie z ich kierunkiem wzrostu
  • nie stój zbyt blisko lustra, ponieważ może to zaburzyć ocenę wyglądu brwi w kontekście całej twarzy
  • zdezynfekuj pęsetę przed zabiegiem oraz skórę po zakończeniu depilacji
  • gdy włoski rosną we właściwym miejscu lecz są za długie - nie wyrywaj ich tylko przytnij nożyczkami do paznokci
  • by uniknąć groteskowego efektu nie wyrywaj zbyt wielu włosków, jeśli masz wątpliwości lepiej poczekać na wizytę u specjalisty!

Trzymamy za Ciebie kciuki. Pamiętaj, zawsze lepiej wyrwać za mało, niż za dużo! Jeśli nie czujesz się pewnie robiąc to samodzielnie, poczekaj na naszą pomoc. Już niedługo zajmiemy się profesjonalnie Twoimi brwiami.

Jak samodzielnie wyregulowac brwi
Specjalista
Aspazji

Konsultacja chirurgiczna - cennik

Konsultacja chirurgiczna 180