Jak przyspieszyć gojenie ran po laserze frakcyjnym?

8 marca 2022

Medycyna estetyczna, dzięki ciągłemu rozwojowi, wynikającemu z podążania za osiągnięciami naukowymi, jest w stanie stale zapewniać nowe propozycje zabiegów, wspierające holistyczną troskę o organizm. Nowoczesne rozwiązania są jeszcze bezpieczniejsze i jeszcze skuteczniejsze. Niemniej jednak każdy zabieg to większa lub mniejsza ingerencja w delikatne warstwy skóry, która może wymagać rekonwalescencji. Laser frakcyjny CO2 to jedna z tych propozycji w Instytucie Aspazja, po których na poddanych zabiegowi partiach skóry pojawi się silniejsze zaczerwienienie oraz drobne strupki (tzw. siateczka) na twarzy. Na szczęście można przyspieszyć proces gojenia, a jednocześnie sprawić, że będzie on znacznie mniej uciążliwy. Jak? Podpowiadamy!

Laser frakcyjny - efekty

Jak przyspieszyc gojenie ran po laserze frakcyjnym

Aby nie zniekształcić wizji zabiegu, który jest ceniony przez wielu korzystających z niego Pacjentów, przed opisaniem możliwych do wystąpienia niedogodności związanych z procedurą zabiegową oraz wskazaniem metod mogących przyspieszyć proces gojenia skóry, warto wcześniej skupić się na możliwych do osiągnięcia rezultatach, które dopełnią obrazu całości.

Laser frakcyjny CO2 to zabieg, którego efekty porównywane są z tymi możliwymi do osiągnięcia metodami chirurgicznymi, a jednak jego wykonanie odbywa się bez użycia skalpela. Zastępuje go nowoczesny laser frakcyjny, którego działanie opiera się na kontrolowanym wytwarzaniu mikrouszkodzeń na wybranym obszarze skóry. Najczęściej jednak terapia skierowana jest na twarz, szyję i dekolt. Energia cieplna, którą laser dostarcza w głąb skóry aktywuje procesy gojenia i wspomaga syntezę nowego kolagenu. Zabiegi, do których wykorzystuje się laser frakcyjny CO2, wykonuje się go z zamiarem:
    • korekcji widoczności i głębokości blizn potrądzikowych,
    • zmniejszenia drobnych zmarszczek,
    • wygładzenia bruzd,
    • wyrównania kolorytu i przebarwień,
    • ujędrnienia, wygładzenia i poprawy napięcia skóry.

Skóra jest więc po zabiegu odmłodzona, a niedoskonałości na jej powierzchni zmniejszone dzięki czemu wygląda lepiej, bardziej świeżo i młodo. Efekty widoczne są już po wygojeniu i narastają do 3-6 miesięcy po zabiegu wraz z zachodzącymi naturalnie w skórze procesami stymulacji fibroblastów i wytwarzania nowego kolagenu i elastyny,

Laser frakcyjny - skóra po zabiegu

Efekty zabiegu, określane przez Pacjentów jako nadzwyczaj satysfakcjonujące, zdecydowanie rekompensują niewielki dyskomfort oraz ewentualne strupki na twarzy. Zwłaszcza, że łatwo wesprzeć skórę po zabiegu i pobudzić ją do naturalnych procesów regeneracyjnych, które nie tylko pozwolą przyspieszyć proces gojenia, ale także mogą wzmocnić efekt zabiegu. W tym celu już na etapie zabiegu do lasera frakcyjnego CO2 dołączamy laser erbowy, osocze bogatopłytkowe oraz naświetlanie lampami LED TriWings Body. Te trzy dodatkowe procedury poza wzmocnieniem efektu terapeutycznego pomagają także w przyspieszonym i bezpieczniejszym gojeniu skóry. Wzmacniają jej możliwości regeneracyjne i ochraniają ją przed czynnikami zewnętrznymi. Nasza autorska metoda łącząca te 4 zabiegi w jeden to AgeStop+

Po zabiegu zalecamy Pacjentom dedykowane, profesjonalne kremy po laserze frakcyjnym.

Kremy po laserze frakcyjnym

Pielęgnacja pozabiegowa skóry, która będzie kontrolowanie zaczerwieniona, podrażniona oraz lekko obrzęknięta, ogranicza się do przemywania przegotowaną lub mineralną wodą, przy czym pierwszy raz należy to wykonać nie wcześniej, niż po upływie doby od zabiegu. Wynika to z faktu, że chcemy jak najdłużej pozwolić na regenerujące i odnawiające działanie osocza bogatopłytkowego zastosowane w trakcie całej procedury autorskiej AgeStop+.
Strupki na twarzy, które mogą pojawić się w wyniku mikrouszkodzeń, to obszary, których nie należy dotykać ani zdrapywać. Przez okres około tygodnia nie należy na partie poddane zabiegowi nakładać makijażu ani kosmetyków pielęgnacyjnych, a jedynie specjalistyczne łagodzące kremy po laserze frakcyjnym zalecone w Instytucie Aspazja m.in. sprawdzony krem łagodząco-nawilżający, krem ochronny z wysokim SPF oraz serum stymulująco-pobudzające z witaminą C. Kosmetyki są przetestowane – nie powodują alergii i pozwalają na maksymalnie szybkie i bezpieczne wygojenie skóry.  
Kremy po laserze frakcyjnym to takie, które mają działanie natłuszczające. Ich zadaniem jest zminimalizowanie, mogącego pojawić się w następstwie zabiegu i toczących się procesów odbudowujących, uczucia ściągnięcia skóry.

Komora hiperbaryczna a laser frakcyjny CO2

Dodatkowo polecamy niedostępne właściwie nigdzie indziej w ramach procedury AgeStop+ wykorzystanie regenerujących właściwości komory hiperbarycznej. Można ją wykorzystywać zarówno bezpośrednio przed zabiegiem, jak i w kolejnych dniach gojenia skóry. Zaczerwienienie i obrzęki znikną szybciej, a skóra sprawniej się wygoi. Wiele naszych pacjentów decyduje się na ten zabieg chcąc maksymalnie skrócić czas rekonwalescencji po zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2.

TriWings Body LED

Dostępny tylko w Aspazji – TriWings Body LED – to ogromne wsparcie w przypadku gojenia skóry po zabiegach medycyny estetycznej. Pierwszy zabieg wykonujemy w standardzie bezpośrednio po wykonaniu zabiegów laserowych, natomiast kolejne bezbolesne i relaksujące naświetlania można wykonać w kolejnych dobach po procedurze lasera CO2. Nasi pacjenci chwalą sobie szybkość gojenia z zastosowaniem TriWings Body LED.

Nic także nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć regenerujące właściwości Komory hiperbarycznej ze światłem LED i cieszyć się podwójnymi efektami kojenia i odnowy pozabiegowej.

Pełna, holistyczna procedura 360° dostępna w Aspazji może więc połączyć szereg czynników, aby zabieg był maksymalnie skuteczny, a przy tym bezpieczny i komfortowy. Takiego połączenia nie może zaproponować żadna inna placówka w Polsce:
    1. Laser frakcyjny CO2
    2. Laser erbowy
    3. Osocze bogatopłytkowe
    4. Naświetlanie TriWings Body
    5. Komora hiperbaryczna
    6. Dedykowane kosmetyki regeneracyjno-ochronne

Laser frakcyjny CO2 w Instytucie Aspazja

Specjalista, wykonujący w Instytucie Aspazja zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego, każdorazowo szczegółowo informuje Pacjenta poddającego się zabiegowi o jego przebiegu, możliwych niedogodnościach podczas jego trwania oraz w czasie gojenia, a także instruuje w zakresie pielęgnacji pozabiegowej. Indywidualnie dobrane zostają także kremy po laserze frakcyjnym oraz procedury łagodząco-regenerujące. Ma to na celu zapewnienie Pacjentowi możliwości komfortowego oczekiwania na widoczne efekty zabiegu bez konieczności odczuwania uciążliwości związanych z procesem gojenia skóry.

Jak przyspieszyc gojenie ran po laserze frakcyjnym
Specjalista
Aspazji

Laser frakcyjny CO2 - cennik

AgeStop i AgeStop+ to zdecydowanie więcej niż zabieg laserem frakcyjnym CO2. W zaawansowanych procedurach odmładzających wykorzystujemy też osocze bogatopłytkowe i naświetlanie lampami LED. A w AgeStop+  dodatkowo także laser erbowy.

AgeStop+ twarz, szyja, dekolt 3000
AgeStop+ twarz, szyja 2300
AgeStop+ twarz 1700
AgeStop twarz, szyja, dekolt 2800
AgeStop twarz, szyja 2100
AgeStop twarz 1600