Jak przygotować skórę przed majówką?

22 kwietnia 2022

Majówka za pasem, czyli czas na szybki wypad w góry, morze lub za miasto. Jest to wspaniały moment na wypoczynek, ale co ze skórą? Podróżowanie naraża cerę na kontakt z zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Również czynniki takie jak wilgotność, temperatura czy zanieczyszczenia będą wpływać na wygląd Twojej skóry, ponieważ mają istotny wpływ na funkcjonowanie bariery ochronnej naskórka.

Jak przygotowac skore przed majowka

Środowisko, a skóra

  1. Powietrze o zmniejszonym poziomie wilgoci może odwodnić skórę. 
  2. Temperatura istotnie wpływa na zmiany krążenia, które mogą prowadzić do zaczerwienienia oraz zwolnienia procesu odnowy bariery hydrolipidowej
  3. Duże zanieczyszczenie powietrza zwiększa poziom ROS oraz zwiększa wrażliwość skory.
  4. Powietrze na dużych wysokościach jest rzadsze, co zwiększa intensywność promieniowania UV.

Jak przygotować skórę na takie wyzwania? 

  • Daily Superfoliant to wygładzający puder złuszczający chroniący cerę przed zanieczyszczeniami powietrza.
  • Barier Repair to idealna ochrona dla skór wrażliwych, która przywraca barierę lipidowa i chroni ją przed zanieczyszczeniami. Świetnie sprawdzi się również na narty czy wiosenny spacer po plaży.
  • Prisma Protect SPF30, w której wykorzystano technologię aktywowaną światłem chroni skórę. Krem zabezpiecza przed promieniowaniem, uszkodzeniami spowodowanymi wolnymi rodnikami oraz zanieczyszczeniami powietrza zapewniając widoczne nawilżenie przez cały dzień. 
  • Super Rich Repair to najbogatszy krem nawilżający Dermalogica wzbogacony o peptydy. Idealnie sprawdzi się na noc i uzupełni barierę lipidowa skóry. 

Z taka ochrona zapewnisz swojej skórze ochronę przed wszelkimi zagrożeniami. Zapraszamy na konsultację z kosmetologiem, gdzie jednym z kroków ku piękniejszej skórze będzie właśnie dobór odpowiednich kosmetyków myjących.

Jak przygotowac skore przed majowka
mgr
Karolina
Jędraszak

Konsultacja kosmetologiczna - cennik

Konsultacja kosmetologiczna 80