Jak odmłodzić dekolt?

1 grudnia 2020

Twarz to najbardziej newralgiczny i zwykle najbardziej zadbany obszar ciała, którym opiekujesz się w sposób szczególny. Pamiętasz zapewne także o tym, aby dbać o skórę w obrębie nóg, pośladków, brzucha oraz ramion. Zapewne zdarza Ci się jednak zapominać, że takie obszary, jak dekolt czy szyja, również wymagają Twoje uwagi – zwłaszcza, że skóra okazuje się być w tych miejscach cieńsza, a co za tym idzie, delikatniejsza i bardziej podatna na przebarwienia. Z wiekiem wiotczeje i traci jędrność, a stąd już krótka droga do powstania zmarszczek i zmęczonego wyglądu. Jeśli chcesz się przed tym uchronić i jednocześnie zadbać o ten obszar należy skupić się na właściwej pielęgnacji dążącej do wygładzenia i regeneracji, a co za tym idzie, odmłodzenia skóry. Sposobów istnieje co najmniej kilka.

Jak odmlodzic dekolt

Odmładzanie dekoltu, szyi oraz ramion – poznaj dostępne sposoby

Podczas poszukiwania zabiegów skupionych na nawilżaniu i regeneracji skóry dekoltu nie należy zapominać o tym, że odmłodzenie przyda się także znajdującym się w jego obrębie obszarom, takim jak szyja oraz ramiona. Skóra z problemami, przesuszona bądź posiadająca widoczne zmarszczki i przebarwienia wymagać będzie podjęcia zdecydowanych kroków. Wspomnieć należy tu zarówno o sposobach stosowanych przez medycynę estetyczną i kosmetologię profesjonalną, jak i metodach, które można wykonywać na co dzień w domowym zaciszu.
Skóra dekoltu jest znacznie cieńsza niż na twarzy. To właśnie dlatego w pewnym wieku zaczynami dostrzegać na niej coraz więcej i coraz bardziej widocznych zmarszczek oraz przebarwień. W jaki sposób zapobiec temu procesowi? Istnieje kilka metod.

Sposoby odmładzania dekoltu stosowane w medycynie estetycznej

W gabinetach sięga się po sposoby, które zmniejszają widoczność zmarszczek, eliminują przebarwienia, wygładzają i uelastyczniają skórę dekoltu. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa, zwana również wampirzym liftingiem. Do przeprowadzenia zabiegu odmładzającego wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe pobrane od pacjentki (pobrana zostaje Twoja krew, następnie lekarz separuje z niej osocze bogatopłytkowe), które następnie zostaje podane w Twoją skórę przez lekarza dermatologa. Ten preparat ma na celu pobudzenie produkcji kolagenu oraz regenerację komórek, co ma przełożyć się na lepszą kondycję skóry dekoltu oraz szyi.
Alternatywą dla stosowania mezoterapii jest autorski zabieg DermaPeel+. Aplikacja preparatu odmładzającego odbywa się przy pomocy mikronakłuwania, które dodatkowo stymuluje i przyspiesza produkcję kolagenu, a w rezultacie rozpoczyna kaskadę naturalnych procesów regeneracyjnych. Rodzaj zabiegu dopasowywany jest do indywidualnych potrzeb skóry dekoltu oraz szyi. Wraz ze specjalistą możecie skupić się na słabszych, bądź silniejszych kwasach i wybrać dedykowane stężone serum odmładzające.
W przypadku skóry dojrzałej lekarz dermatolog może zalecić przeprowadzenie odmładzającego zabiegu AgeStop+, który łączy w sobie terapię laserową (aż dwa lasery), naświetlanie LED oraz działanie osocza bogatopłytkowego. Podczas zabiegu stosuje się dwie wiązki lasera oddziałujące zarówno na naskórek, jak i głębsze warstwy skóry. Tak powstałe mikrouszkodzenia mają na celu pobudzenie produkcji kolagenu i rozpoczęcie procesu regeneracyjnego, a także przygotowanie do kolejnych etapów zabiegu, takich jak lepsze wchłanianie osocza przez skórę i finalny etap – kojąca i regenerująca terapia LED.

Jak odmłodzić dekolt domowym sposobem?

Oczywiście same zabiegi medycyny estetycznej do nie wszystko. Odmłodzenie skóry szyi oraz ramion zaczyna się od codziennej pielęgnacji domowej. Najważniejsza zasada brzmi: twarz, szyja i dekolt tworzą jedność. Podczas domowych zabiegów oczyszczania, złuszczania czy nawilżania nie należy zapominać o tym, że tuż pod brodą znajdują się obszary, które również potrzebują Twojej uwagi. Wystarczy nanosić nieco większą ilość kremu czy peelingu na skórę, aby rozprowadzić kosmetyk po szyi i dekolcie.
Skóra szczególnie wrażliwa i delikatna wymaga stosowania kremów, które nie uszkodzą dodatkowo jej struktury. Warto sięgnąć w tym celu po kosmetyki z niższą zawartością kwasów i substancji aktywnych, a postawić na łagodzenie, kojenie i regenerację. Domowa pielęgnacja to podstawa i pierwszy krok do pięknej skóry dekoltu. Aby zwiększyć zakres działania terapii odmładzającej umów się na konsultację i wraz ze specjalistami Aspazji spraw, że Twoja skóra odzyska dawny blask!

Jak odmlodzic dekolt
Specjalista
Aspazji

Laser frakcyjny CO2 - cennik

AgeStop i AgeStop+ to zdecydowanie więcej niż zabieg laserem frakcyjnym CO2. W zaawansowanych procedurach odmładzających wykorzystujemy też osocze bogatopłytkowe i naświetlanie lampami LED. A w AgeStop+  dodatkowo także laser erbowy.

AgeStop+ twarz, szyja, dekolt 3000
AgeStop+ twarz, szyja 2300
AgeStop+ twarz 1600
AgeStop twarz, szyja, dekolt 2800
AgeStop twarz, szyja 2100
AgeStop twarz 1500