Jak działa depilacja laserowa: efekty, skuteczność, komfort i bezpieczeństwo

15 maja 2023

Na rynku istnieje wiele metod usuwania owłosienia, ale jedną z najpopularniejszych i najskuteczniejszych opcji jest depilacja laserowa. W porównaniu do innych metod, takich jak golenie, depilacja woskiem, chemiczne pasty czy depilatory mechaniczne, depilacja laserowa oferuje wiele korzyści i pozwala na długotrwałe usuwanie owłosienia. Poniżej przedstawiamy kilka głównych różnic między depilacją laserową a innymi metodami.

Depilacja laserowa jest innowacyjną i skuteczną metodą usuwania owłosienia, która zdobywa coraz większą popularność. Ale jak dokładnie działa ta procedura? Jakie są jej efekty i jak można zapewnić bezpieczeństwo podczas zabiegu? Przeczytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na te pytania.

Jak dziala depilacja laserowa efekty skutecznosc komfort i bezpieczenstwo

Skuteczność i trwałość depilacji laserowej

Podstawą depilacji laserowej jest zastosowanie skoncentrowanej, medycznie dopasowanej wiązki światła laserowego, która ma zdolność do precyzyjnego, selektywnego i kontrolowanego niszczenia mieszka włosowego. Podczas zabiegu laser emituje impulsy świetlne, które są absorbowane przez barwnik włosów. Melanina absorbując energię świetlną przegrzewa mieszek włosowy trwale go niszcząc. Skóra i otaczające tkanki są schłodzone i bezpieczne.

Efekty depilacji laserowej są widoczne po kilku spotkaniach w dobrej klinice Medycyny Estetycznej w Poznaniu. W zależności od obszaru ciała, typu skóry i owłosienia, przyjmowanych leków i ewentualnych chorób oraz indywidualnych predyspozycji może być konieczne wykonanie od 6 do 8 zabiegów, rozłożonych co kilka tygodni. Harmonogram, którego należy się trzymać ustala kosmetolog, aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty zabiegowe. Włosy, które zostaną usunięte za pomocą depilacji laserowej, już nie odrastają. Stopniowo z zabiegu na zabieg te które jeszcze pozostały stają się cieńsze, delikatniejsze i mniej wybarwione.

Depilacja laserowa jest bardzo skuteczną metodą usuwania owłosienia. Woski, golarki czy pasty dają jedynie chwilowy efekt, który po kilku dniach lub tygodniach znika. W porównaniu do innych metod, depilacja laserowa zapewnia długotrwały okres bez owłosienia.

Komfort i czas

Depilacja laserowa jest relatywnie komfortowa w porównaniu do innych metod, takich jak depilacja woskiem czy pasty chemiczne, które mogą być bolesne, nieprzyjemne i podrażniać skórę. Dzięki specjalnej, nowej głowicy chłodzącej podczas całego zabiegu skóra jest stale zabezpieczona i schłodzona do 1° C. Piszemy o naszym najnowszym sprzęcie do depilacji laserowej. Nie jest to standard na rynku, więc z pewnością odczucia na innych sprzętach mogą być mniej przyjemne.

W przypadku komfortu warto wspomnieć także o tym, że depilacja laserowa polecana jest przy wrastaniu włosów oraz zapaleniach okołomieszkowych związanych z nadmiernym owłosieniem. Po serii zabiegów komfort skóry zdecydowanie wzrasta, a wcześniejsze problemy nie występują. 

Zabiegi depilacji laserowej na naszym nowym sprzęcie są również bardzo szybkie. Różnica w szybkości zabiegu jest tym większa im większa jest powierzchnia zabiegowa. Wiele naszych pacjentek i pacjentów przychodzi wykonać zabieg na kilku obszarach jednocześnie. Wtedy na innych sprzętach zabieg ten mógłby trwać nawet kilka godzin. W Instytucie Aspazja w Poznaniu wykonamy go zdecydowanie szybciej, co także wpłynie na komfort całej procedury. 

W porównaniu do innych metod depilacji, takich jak regularne woskowanie czy wyrywanie włosów mechanicznymi pęsetami oszczędność czasy jest jeszcze większa. Oznacza to, że można zaoszczędzić czas, który normalnie byłby poświęcony na regularne golenie czy stosowanie innych metod.

Zabiegi przypominające

Przechodzimy do bardzo ważnej różnicy, która była już częściowo przywoływana wcześniej. Seria depilacji laserowej to prowadzona przez Specjalistę terapia, która zwykle zamyka się w 6-8 zabiegach, choć już po 3-4 widać znaczące przerzedzenie i osłabienie wcześniejszych włosków. Raz usunięty mieszek włosowy (produkujący włosy) już nie aktywuje się ponownie.

Aby utrzymać osiągnięty po serii zabiegowej efekt warto wykonywać zabiegi przypominające, w zależności od indywidualnych predyspozycji, co ok. 6-12 miesięcy. Jest to związane z aktywowaniem uśpionych wcześniej cebulek włosowych, które mogą zostać pobudzone np. m.in. przy deregulacji hormonalnej, ciąży, menopauzie, w czasie choroby czy przy stosowaniu niektórych leków, suplementów i ziół. Są osoby, które takich zabiegów nie potrzebują w ogóle przez lata, natomiast większość naszych pacjentów poddaje się takiemu przypomnieniu co 12 miesięcy.

W przypadku innych rozwiązań depilacyjnych osiągnięcie trwałego efektu nie jest możliwe, a zabiegi trzeba ustawicznie powtarzać co kilka dni lub tygodni.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest bezpieczną metodą, o ile jest przeprowadzana przez doświadczonych i przeszkolonych Specjalistów, na sprawdzonym sprzęcie wysokiej jakości w Klinice Urody. W przeciwieństwie do niektórych innych metod, takich jak pasty chemiczne, które mogą powodować podrażnienia skóry, depilacja laserowa minimalizuje ryzyko uszkodzenia skóry. 

Przed przystąpieniem do zabiegu w Klinice Aspazja w Poznaniu zawsze wykonujemy konsultację kwalifikującą, podczas której przeprowadzamy szeroki wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz przekazania wskazań pozabiegowych. W czasie całego zabiegu pacjent zabezpieczony jest nie tylko nową głowicą chłodzącą, ale także dedykowanymi okularami ochronnymi, aby chronić oczy przed promieniowaniem laserowym. Po zabiegu, można odczuwać lekkie zaczerwienienie lub podrażnienie skóry, które zazwyczaj szybko ustępują. Kluczowe jest również unikanie ekspozycji na słońce (także solarium) i stosowanie odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej SPF50+ przez kilka tygodni po zabiegu.

Co warto zaznaczyć, w Instytucie Aspazja w Poznaniu jesteś pod stałą opieką życzliwego Specjalisty prowadzącego serię zabiegową, a w razie potrzeby także naszych dermatologów. Możesz więc zaufać naszemu doświadczeniu i wiedzy.

Jednym słowem – polecamy

Depilacja laserowa jest skutecznym sposobem usuwania owłosienia, opartym na działaniu skoncentrowanych wiązek światła laserowego. Po zakończeniu serii zabiegowej widoczne są długotrwałe efekty terapii laserowej. Wyróżnia się ona skutecznością, trwałością i bezpieczeństwem w porównaniu do innych metod usuwania owłosienia. Bezpieczeństwo całego procesu można zapewnić przez konsultację z doświadczonym Specjalistą, wybranie topowej Kliniki Urody wyposażonej w najnowszy sprzęt oraz przestrzeganie zaleceń przed i po zabiegu.
 

Jak dziala depilacja laserowa efekty skutecznosc komfort i bezpieczenstwo
Specjalista
Aspazji

Depilacja laserowa - cennik

* Zabiegi wykonywane na sprzęcie: EpilMe & Cynosure

Palce u stóp 180
Grzbiet stóp (bez palców) 180
Stopy 360
Łydki 350
Uda 350
Pośladki 350
Szpara pośladkowa 200
Bikini całościowe 350
Bikini głębokie 300
Bikini klasyczne 250
Brzuch cały 350
Brzuch fragment 180
Plecy męskie 600
Plecy damskie 450
Klatka piersiowa 350
Pachy 300
Dłonie 180
Ręce męskie 350
Ręce damskie 250
Barki 300
Kark 250
Szyja męska 350
Szyja damska 300
Wąsik 180
Broda 180
Baczki 300
Policzki 270
Brwi 100
Cała twarz 550