Idealna figura na lato

18 marca 2016

Jak zachować zgrabną figurę? Pokazać smukłe nogi latem? To pytanie, które nurtuje wszystkie kobiety. Odpowiedź jest prosta: Zmień styl życia na zdrowszy. Małymi krokami osiągniesz sukces!

Zdrowa dieta i ćwiczenia są skutecznym i rozsądnym rozwiązaniem, ale wymagają od nas wiele wysiłku i poświęcenia. Warto zastanowić się nad naszymi codziennymi grzeszkami, które sprawiają, że z roku na rok o kilogram lub dwa wzrasta nasza waga. Jak wiemy otyłość jest dziś epidemią, która szerzy się w zaskakującym tempie. Z nadmiarem kilogramów wiąże się wiele chorób cywilizacyjnych, które obniżają komfort życia i skracają jego długość. Jeśli więc na wadze wskazówka pokazuje coraz więcej, zastanów się co możesz zmienić w swoim życiu. Warto dokonać czasem niewielkich zmian, aby na długie lata cieszyć się zdrowiem fizycznym i psychicznym. 

Tak, tak, przecież wszystko wiesz: 5 posiłków, kolacja najpóźniej 2 godziny przed snem i 2 litry wody codziennie. A jak jest w rzeczywistości? Prześledź razem z nami najczęściej popełniane błędy, może dotyczą również Ciebie … 

Historia, która powtarza się codziennie rano: Wstajesz 15 minut później niż powinnaś, ubierasz dzieci i szykujesz im kanapki, odwozisz do szkoły i sama pędzisz do pracy, a tam czeka na Ciebie masa obowiązków. Masz dużo pracy, więc zaczynasz działać. Stop! Zobacz jak wiele czynności wykonał już Twój organizm! Czy dostarczyłaś mu odpowiedniego paliwa do działania? 

Brak pierwszego śniadania to jeden z najczęściej popełnianych błędów. W drodze do pracy kupujesz słodką drożdżówkę lub jogurt owocowy, który jest twoim jedynym posiłkiem do godziny 16:00-17:00. Słodkości w postaci pieczywa czy owocowe jogurty to niezbyt rozsądne rozwiązanie. Organizm, a zwłaszcza mózg, aby rozpocząć pracę potrzebuje porządnej dawki węglowodanów. Wstań chwilę wcześniej i zjedz śniadanie w domu. Przygotuj również kanapki lub sałatkę do pracy.

Wychodząc bez śniadania po 3-4 godzinach zgłodniejesz i zamiast zjeść coś pożywnego, rzucisz się na czekoladki ukryte w szufladzie biurka.

Uff, obowiązki służbowe za Tobą, polecenia szefa wykonane, więc chwilę po 16.00 wybiegasz z biura i jedziesz odebrać dzieci. Po drodze małe zakupy i szybko gotujesz obiad. Około 17.30 zjadasz ogromny posiłek, przecież miałaś ciężki dzień w pracy i jesteś potwornie głodna. Po sytym obiedzie robi się tak błogo, że masz ochotę na drzemkę. Błąd! Pamiętasz kiedy jadłaś wcześniejszy posiłek? To była drożdżówka na śniadanie, która nie dostarczyła nic zdrowego ani pożywnego. Nie jest dziwne, że rzucasz się na cokolwiek niczym wygłodzony wilk. Jak temu zapobiec? Oprócz śniadania zjedzonego w domu i kanapek do pracy weź sok warzywny lub kefir i wypij go w aucie w drodze do domu. Za to na obiad zjesz znacznie mniej i przede wszystkim dotrwasz do niego bez pustego brzucha. Czy po obiedzie jesz coś jeszcze? Nie, przecież się odchudzam! Nieprawda, chcąc zrzucić kilka kilogramów należy jeść. Kolacja nie jest posiłkiem zabronionym. Możesz ją zjeść najpóźniej dwie godziny przed snem. Jeśli nie zjesz czegoś wieczorem o rozsądnej godzinie chwilę przed północą spustoszysz lodówkę. Jadanie zdrowej kolacji to mądra decyzja. 

Idealna figura na lato

Pory posiłków są bardzo ważne, jeśli w równych odstępach czasu dostarczasz organizmowi „paliwa” przez cały dzień będziesz miała siłę i ochotę, aby działać. Bardzo ważne jest również to co zjadasz. Słodkie przekąski czy dania typu fast food nie zaspokoją potrzeb organizmu na odpowiednie składniki odżywcze. Wprowadź kilka zmian, które nic Cię nie kosztują. Zjadaj te same ilości, ale niech będzie to żywność bardziej wartościowa. Wymień biały chleb na pełnoziarnisty, margarynę na oliwę z oliwek, słodzone soki na świeże soki warzywne, słodkości na świeże owoce, wieprzowinę i wołowinę na drób. Codziennie zjadaj dużą porcję świeżych i ugotowanych warzyw. Dostarczą one drogocennego błonnika, który pomaga w perystaltyce jelit oraz obniża poziom cholesterolu. 

Nie wprowadzaj zmian od razu, a raczej małymi krokami. Na początek staraj się jadać regularnie i coraz zdrowiej. Dokonuj rozsądnych decyzji i wybieraj to co będzie dla Ciebie zdrowsze. 

Niestety z wiekiem odkładanie się tłuszczu jest coraz bardziej widoczne. Efektem tego jest cellulit oraz nadmiar zgromadzonego tłuszczu. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na aktywność fizyczną, która przyspieszy Twój metabolizm i pozwoli szybciej zgubić zbędne boczki.

Gdy ćwiczenia zaczną przynosić efekty, a kilogramy ubywać, warto pomyśleć o skórze naszego ciała, która mogła zrobić się bardziej wiotka. Należy ją odpowiednio stymulować, aby zachowała młodość i piękny wygląd. W domu samodzielnie możesz pod prysznicem masować ciało szorstką gąbką lub korzystać z naprzemiennych ciepłych i zimnych natrysków. Walka z cellulitem nie jest łatwa, same ćwiczenia i dieta mogą nie wystarczyć. Warto również skorzystać z pomocy sprzętów. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele urządzeń poprawiających wygląd naszej sylwetki.

Najlepszym rozwiązaniem na problemy z cellulitem, wiotką skórą oraz zatrzymywaniem wody w organizmie jest medyczny Endermolab 2 - Endermologie® LPG. Nie słyszałaś o tym wcześniej? 

Zastanawiasz się co to za zabieg i jakie daje efekty? Endermologie® LPG wykorzystuje opatentowaną technikę wyszczuplającą Lipomassage™, która uaktywnia proces uwalniania tłuszczy (lipolizy), eliminuje miejscowe złogi i niedoskonałości oraz pomaga w drenażu naszego organizmu. Mechaniczna stymulacja LPG Roll wywołuje biologiczną odpowiedź organizmu reaktywując uwalnianie tłuszczu oraz wznawia produkcję elastyny i kolagenu. Dzięki temu zabiegowi możesz w krótkim czasie wymodelować sylwetkę, a twoja skóra stanie się jędrniejsza i gładsza!

Teraz widzisz jakie to proste? Nie trać więcej czasu! Zmień swój tryb życia i postaw na zdrowy, piękny wygląd! Już wiesz, że wcale nie tak ciężko to osiągnąć. 

Ćwiczenia, odpowiednie zabiegi na ciało oraz zbilansowana dieta pomogą Ci osiągnąć wymarzony cel. Zaczniesz sezon letni zadowolona z siebie i swojej sylwetki! Zacznij już dziś z Aspazją. Nasz zespół wykwalifikowanych kosmetologów oraz dietetyków chętnie Ci pomoże, aby wszystko było jeszcze łatwiejsze. Powodzenia!

ZADZWOŃ POD NUMER 8 407 488 LUB 518 594 270
I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Idealna figura na lato
mgr
Alicja
Rychter
Idealna figura na lato
mgr
Ewa
Nowak