Gładkie ciało na zawsze

5 września 2015

Większość z nas zdążyła już wrócić z wakacyjnych wyjazdów, podczas których relaksowi poddane zostały nasze ciała i dusze. Przygotuj się przez okres zimy na przyszłe lato. Zacznij już teraz, aby zdążyć przez pierwszym wiosennym słońcem. Warto wykorzystać ten czas na zaplanowanie zabiegów kosmetycznych, których wykonywanie poleca się właśnie w tym okresie jesienno-zimowym.

Depilacja - moda czy konieczność?

Współczesna kultura wymaga od kobiet stałej dbałości o wygląd zewnętrzny. Brak owłosienia na nogach i pod pachami to absolutna podstawa. Coraz większą popularność zyskuje usuwanie niechcianych włosów z innych części ciała: okolic bikini, wąsika, pleców. Do depilacji przekonują się również panowie. Gładkie ciało to ciało pożądane. Rodzajów depilacji jest wiele – od zwykłej maszynki aż do depilacji laserowej. W zależności od naszego wyboru możemy cieszyć się gładkim ciałem przez kilka dni lub przez kilka lat. Podstawowa depilacja jest obecna w życiu każdej kobiety – dziś to już kosmetyczny obowiązek. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej metody, dzięki której nie będziesz czuła, że to przykry obowiązek.

Gladkie cialo na zawsze

Jak mądrze wybrać metodę depilacji?

Sposobów na usunięcie włosów z ciała jest wiele – rynek kosmetyczny stale udoskonala już istniejące i stara się stworzyć nowe, jeszcze skuteczniejsze. Najbardziej znana jest zwykła maszynka – to za jej pomocą szybko możemy wydepilować nogi w nagłym przypadku. Jednak jej użytkowanie pozostawia wiele do życzenia – usuwa tylko te włosy, które wyrastają minimum 3 mm ponad skórę, pozostawiając nienaruszone cebulki, a w efekcie już następnego dnia włoski odrastają. Inną, równie popularną metodą jest stosowanie plastrów z woskiem – tu istnieją dwie drogi: zastosowanie ich w domu lub wizyta u kosmetyczki. Bez względu na to, którą formę wybierzesz, musisz pamiętać, że jest to depilacja bolesna. Jej efekty utrzymują się nawet do 4 tygodni. Podobne działanie ma depilator – podczas zakupu należy pamiętać, aby wybrać taki, który będzie posiadał nakładkę chłodzącą – dzięki niej zmniejszysz ból spowodowany wyrywaniem cebulek włosowych.

Ostatnią i najskuteczniejszą obecnie metodą depilacji jest depilacja laserowa – pozwala na długotrwałe pozbycie się włosków bez bolesnych doświadczeń.

Czym tak naprawdę jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa traktowana jest jako zabieg kosmetyczny, którego celem jest usunięcie zbędnego owłosienia z wybranego przez pacjenta obszaru ciała. Działanie lasera polega na spowodowaniu procesu fototermolizy mieszka włosowego, czyli jego destrukcji pod wpływem ciepła. Takie podejście do depilacji skutkuje długotrwałym zniszczeniem mieszków włosowych, dzięki czemu proces wzrostu włosów zostaje zatrzymany na wiele lat. Obecnie stosowane przez profesjonalistów lasery są w pełni bezpieczne dla zdrowia i zapewniają maksymalny komfort podczas zabiegu. Warto zastanowić się nad wyborem tej metody – zyskasz oczekiwany efekt i zminimalizujesz czas dotąd poświęcany na zachowanie gładkiego ciała.

Krok pierwszy – przygotowanie ciała

Jak przed każdym zabiegiem kosmetycznym, tak również przed rozpoczęciem depilacji laserowej należy odpowiednio przygotować ciało. Nie należy w tym czasie przyjmować witaminy A i C, także w formie tabletek doustnych. Nie powinnaś również korzystać z kąpieli słonecznych 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem. Bezpośrednio przed depilacją należy zgolić włoski z wybranego przez Ciebie obszaru. Badania lekarskie nie są wymagane – przed zastosowaniem lasera specjalista przeprowadzi z Tobą wywiad, dzięki któremu ustali, czy istnieją jakieś przeciwwskazania oraz ustali odpowiednie parametry do użycia podczas zabiegu. W zależności od wybranego sprzętu konieczne może być wykonanie próby laserowej – polega ona na przyłożeniu lasera na wybrany przez lekarza fragment ciała, a następnie odczekaniu około 15 minut i sprawdzeniu reakcji organizmu. Kolejnym etapem jest właściwa depilacja.

Gladkie cialo na zawsze

Krok drugi - depilacja

Zabieg depilacji laserowej wykonuje kosmetolog – cała procedura dotyczy jedynie fragmentu poddanego depilacji i jest całkowicie bezpieczna dla organizmu. Wiązka lasera dociera do umiejscowionych pod skórą mieszków włosowych i niszczy je pod wpływem ciepła. Proces może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od wielkości depilowanego obszaru. Działanie lasera może powodować delikatny dyskomfort, dlatego też wybierając się na zabieg warto zorientować się, czy sprzęt, posiada mechanizmy łagodzące lub niwelujące ból.

Vectus i Cynosure

To właśnie obawa przed bólem sprawia, że do depilacji laserowej podchodzi się z dystansem. Warto zmienić swoje podejście. Na rynku dostępnych jest wiele laserów, które dzięki zastosowanym w nich technologiom minimalizują ból i zwiększają efektywność przeprowadzanych zabiegów. Wśród najpopularniejszych i najskuteczniejszych urządzeń tego typu znajduje się laser aleksandrytowy Cynosure™ – łączy on w sobie działanie lasera aleksandrytowego i ND:YAG, dzięki czemu znalazł zastosowanie również w przypadku likwidowania zmian naczyniowych na twarzy i ciele oraz fotoodmładzania metodą LaserFacial©. Laser działa na długości fali równej 755 nm i najlepiej sprawdzi się, gdy posiadasz jasną karnację i ciemne włosy – ma największą absorpcję w stosunku do melaniny włosa. Aby zwiększyć komfort zabiegu, laser posiada specjalne urządzenie chłodzące, które kieruje strumień zimnego powietrza na depilowane miejsce.

Drugim, obecnie bijącym rekordy popularności, laserem jest laser diodowy Vectus™ firmy PALOMAR Medical Technologies przeznaczony do trwałego usuwania owłosienia, działający na długości fali 810 nm. Jego skuteczność potwierdziła przyznana przez czytelniczki magazynu Cosmopolitan nagroda Prix de Beautė w kategorii Odkrycie Roku.

Traktowany jest jako urządzenie rewolucyjne w dziedzinie depilacji laserowej – jako jedyny posiada czytnik poziomu melaniny Skintel™, który pozwala na dostosowanie parametrów zabiegowych do indywidualnych potrzeb, minimalizując tym samym ryzyko poparzeń i zwiększając efektywność.

W zależności od wybranego obszaru ciała istnieje możliwość doboru odpowiedniej końcówki zabiegowej – mała zapewnia precyzję, duża szybkie tempo procedury. Wiązka światła emitowana przez laser jest jednolicie rozłożona po całej głowicy, a ponadto korzysta z technologii Photon Recycling™, która pozwala na odzyskiwanie światła odbitego od skóry. W celu zmniejszenia bólu podczas zabiegu zastosowane zostało specjalne szkiełko szafirowe, znajdujące się na obu głowicach. Te wszystkie cechy lasera Vectus powodują, że jest on najszybszym i najbezpieczniejszym systemem do depilacji laserowej.

Gladkie cialo na zawsze

Krok trzeci - pielęgnacja po depilacji

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona – do normalnego stanu powróci w ciągu kilku godzin. Odradzane jest korzystanie z kąpieli słonecznych (naturalnych i tych w solarium), a także z basenu i sauny oraz branie ciepłej kąpieli. Depilowany obszar powinno się myć żelem bezmydłowym i delikatnie osuszać, można również stosować kosmetyki łagodzące podrażnienia i kremy z filtrem. Aby uzyskać pożądany efekt powinno się wykonać minimum 4 zabiegi – przyczyną jest fakt, że mieszki włosowe znajdują się w różnych fazach wzrostu, a laser zadziała tylko na te aktywne. Gdy wykonasz całą serię, będziesz zadowolona z efektu – Twoje ciało będzie gładkie przez wiele lat, a Ty zapomnisz o wiecznie odrastających włoskach.

Zadbaj o siebie z Aspazją

Warto zdecydować się na depilację laserową – metoda ta zyskuje coraz więcej zadowolonych zwolenniczek. Obecne technologie pozwalają zmaksymalizować efekty i ograniczyć towarzyszący zabiegowi ból do absolutnego minimum, co sprawia, że laser staje się rozwiązaniem idealnym. W Instytucie Zdrowia i Urody Aspazja istnieje możliwość poddania się takiej depilacji. W trosce o najwyższą jakość i komfort naszych pacjentek nasi kosmetolodzy pracują na najbezpieczniejszych urządzeniach wśród laserów: laserze Cynosure oraz laserze Vectus. Dzięki temu możesz być pewna, że efekty będą zdumiewające, a Twoje ciało pozostanie gładkie i aksamitne na lata.

ZADZWOŃ POD NUMER 8 407 488 LUB 518 594 270
I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Gladkie cialo na zawsze
Specjalista
Aspazji

Depilacja laserowa EpilMe & Cynosure - cennik

Po 3. zabiegu na daną okolicę koszt kolejnego -50% (do roku od zabiegu).

Palce u stóp 180
Grzbiet stóp (bez palców) 180
Stopy 360
Łydki 350
Uda 350
Pośladki 350
Szpara pośladkowa 200
Bikini całościowe 350
Bikini głębokie 300
Bikini klasyczne 250
Brzuch cały 350
Brzuch fragment 180
Plecy męskie 600
Plecy damskie 450
Klatka piersiowa 350
Pachy 300
Dłonie 180
Ręce męskie 350
Ręce damskie 250
Barki 300
Kark 250
Szyja męska 350
Szyja damska 300
Wąsik 180
Broda 180
Baczki 300‑350
Policzki 270
Brwi 100
Cała twarz 550