Depilacja z głową

24 września 2016

Nadmierne owłosienie to zmora niejednego z nas. Borykasz się z tą przypadłością już od okresu dojrzewania, wtedy też zaczynasz szukać najbardziej skutecznej, bezbolesnej i dającej najtrwalszy efekt metody usuwania owłosienia. 

Sposobów jest wiele, zaczynając od mechanicznego usuwania włosów przy pomocy maszynki, przez bardziej odczuwalne metody wyrywania, np. pęsetą, depilatorem, rozgrzanym woskiem czy też pastą cukrową, kończąc na bardzo pożądanej depilacji laserowej.

Wybierając najlepszą metodę dla siebie kieruj się takimi wyznacznikami jak:

  • czas poświęcony na zabieg, 
  • odczucia w trakcie danej procedury, 
  • koszt zabiegu rozłożony w czasie, 
  • wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu,
  • trwałość – czyli to na jak długo skóra pozostaje gładka w efekcie końcowym.

Maszynka

Najbardziej dostępny sposób na gładką skórę to golenie mechaniczne przy użyciu maszynki, powodujące jedynie skracanie długości włosa. Czynność ta może być wykonywana na każdej okolicy ciała. Niestety usuwanie owłosienia tym sposobem wiąże się z podrażnieniami, zacięciami, które mogą pozostawić blizny, może pojawić się tutaj także problem z wrastaniem włosów. Dodatkowo metoda ta daje efekt bardzo krótkotrwały: od kilkunastu godzin do maksymalnie 3 dni. Jest to jeden z najtańszych sposobów jednak wiąże się z ciągłym powtarzaniem zabiegu.

Każda taka procedura powinna być wykonana nową maszynką, gdyby podsumować koszt zakupu maszynek rocznie pojawiłaby nam się dosyć wysoka kwota. Efekt końcowy to gładka skóra na chwilę, nawet przy ciągłym powtarzaniu włosy nie będą słabsze a nawet mogą stać się nieco grubsze. Czas wykonania zabiegu jest zależny od okolicy, od kilku do kilkudziesięciu minut.

Depilacja z glowa

Depilator

Równie powszechną metodą jest stosowanie depilatora, który może mieć każdy w cenie od około 100zł nawet do 1500zł. Producenci prześcigają się w ulepszaniu tych urządzeń, które coraz częściej są wyposażone w specjalne nakładki chłodzące lub zostają przystosowane do depilacji na mokro. Zwykle zabieg ten jest dość bolesny, wiąże się również z podrażnieniami, a czasem przy dłuższym stosowaniu może pojawić się problem z wrastaniem włosów, co w efekcie końcowym pozostawia blizny lub przebarwienia. Podobnie jak przy zastosowaniu wosku, aby móc wykonać zabieg włos musi mieć odpowiednią długość, co najmniej 4 milimetry. Na jego wykonanie potrzebujemy od 10 minut do godziny. 

Częstotliwość jest bardzo indywidualna – zwykle od 2 tygodni do miesiąca. Jednak efekt całkowicie gładkiej skóry jest stosunkowo krótki, maksymalnie do 10-14 dni, następnie należy odczekać aż włos osiągnie odpowiednią długość do wykonania kolejnego zabiegu.

Wosk

Często wybierana i również bardzo dostępna metoda to depilacja rozgrzanym woskiem. Zabieg ten wiąże się z wyrwaniem włosa z cebulką, dlatego też skutkuje efektem gładkiej skóry nieco dłużej niż metoda mechaniczna, od kilku dni do miesiąca. Procedurę można wykonać na każdej okolicy ciała. Tutaj towarzyszy nam niestety dosyć odczuwalny ból w trakcie zabiegu. 

Po depilacji może pojawić się podrażnienie w postaci intensywnego zaczerwienienia, pęcherzyków oraz delikatnego obrzęku. Największym minusem jest to, że aby można było wykonać zabieg, włos powinien mieć co najmniej 4mm długości nawet do 1 centymetra, w zależności od okolicy poddawanej zabiegowi. Zwykle taką depilację powtarza się raz na 3 tygodnie, jest ona nieco droższa niż metoda mechaniczna i zastosowanie depilatora. W zależności od okolicy poddawanej zabiegowi wiąże się z kosztem od 10 zł do nawet 250 zł przy kilku okolicach.

Depilacja z glowa

Laser

Spośród wszystkich dostępnych metod depilacji najbardziej efektywną jest depilacja laserowa. Najlepszych efektów możemy spodziewać się po zastosowaniu lasera diodowego lub aleksandrytowego, które różnią się przede wszystkim długością fali oraz procedurą zabiegu. Niezależnie od różnic między tymi laserami, jeden i drugi daje bardzo dobre efekty końcowe.

Porównując ten zabieg z innymi metodami przede wszystkim:

  1. Nie musimy martwić się tym, czy włosy mają odpowiednią długość, gdyż do zabiegu muszą one być całkowicie zgolone. 
  2. W czasie oczekiwania na kolejny zabieg również zalecane jest golenie włosów mechanicznie, jednak już od pierwszego zabiegu jest to zdecydowanie rzadziej wykonywana czynność.
  3. Olbrzymią zaletą są także odstęp między zabiegami – w zależności od partii, na którą działamy wynoszą od 4 do 8 tygodni. 
  4. Pierwsze efekty są widoczne już po około 2 tygodniach od pierwszego zabiegu. Zauważamy wtedy zmniejszenie ilości włosów o około 30%, poza tym pozostałe włosy stają się cieńsze i mniej widoczne. 
  5. Efekt jest coraz lepszy z każdym kolejnym zabiegiem.

Trwały efekt

Ostatecznie możemy liczyć na usunięcie do 95% owłosienia przy wykonaniu serii, która wiąże się z powtórzeniem od 5 do 7 zabiegów. Należy jednak pamiętać, że każdy jest przypadkiem niepowtarzalnym i na ilość potrzebnych powtórzeń mają wpływ indywidualne predyspozycje. Dlatego liczba zabiegów może być mniejsza, ale i większa. Bardzo ważne jest, aby zabiegi powtarzać zgodnie z zaleceniami, w zależności od okolicy w odstępach 4, 6 lub 8 tygodni. Po zakończonej serii efekt ostateczny powinien utrzymać się przez kilka lat, aby go utrwalać konieczne jest wykonanie zabiegu przypominającego raz w roku.

Depilacja z glowa

Brak podrażnień

Kolejną zaletą tej metody jest pozbycie się problemu wrastających włosów. Już po pierwszych zabiegach zauważamy, że jest ich coraz mniej. Dodatkowo podrażnienia, zaczerwienienia i zapalenie okołomieszkowe, które zwykle występują po tradycyjnym goleniu lub zastosowaniu wosku przestają nam doskwierać. Skóra pozostaje gładka i bez odczynów zapalnych. Jedynie bezpośrednio po zabiegu możemy zaobserwować podrażnioną skórę, na której mogą być pęcherzyki i delikatny obrzęk, jednak odczyn ten bardzo szybko ustępuje.

Szybki zabieg

W zależności od partii ciała, na której usuwamy owłosienie zabieg może trwać od 3 do maksymalnie 40 minut, dłużej w przypadku działania na kilka partii w trakcie jednej wizyty. Zabieg jest szczególnie szybki przy wykorzystaniu lasera diodowego Vectus, który jest wyposażony w dużą głowicę. 

Przy obecnych technologiach lasery, na których pracujemy są wyposażone w specjalne systemy chłodzenia, które znacznie łagodzą odczucia bólowe. Vectus posiada specjalny system Advanced Contact Cooling, dzięki któremu skóra jest chłodzona nieustannie w trakcie całej procedury. Laser aleksandrytowy posiada specjalną chłodziarkę, która emituje strumień zimnego powietrza również nieustannie w czasie całego zabiegu. W trakcie odczuwamy rozgrzewanie i delikatne pieczenie jednak zabieg jest na tyle szybki, że nawet nie spostrzeżemy, kiedy cała procedura mija.

Depilacja z glowa

Odpowiednia cena

Koszt zabiegów początkowo wydaje się wysoki, jednak jeśli weźmiesz pod uwagę, że zabiegi wykonywane są co kilka tygodni oraz gwarantują one trwały efekt na długi czas, to stwierdzisz, że cena jest przystępna. Nie bez znaczenia jest tu także oszczędność czasu. Po serii zabiegów wystarczy jeden zabieg w ciągu roku, aby dalej cieszyć się świetnym efektem. W odniesieniu do innych metod cena ostateczna jest porównywalna. 

Najlepsze rozwiązanie?

Zabieg depilacji laserowej jest dedykowany zarówno dla Pań, jak i dla Panów. Najnowsze technologie, które wykorzystujemy zapewnią Tobie bardzo dobre efekty nawet przy jasnych i cienkich włosach. Spośród dostępnych metod jesteś w stanie wybrać tę najbardziej odpowiednią dla siebie. Możliwości jest wiele, jednak rozwiązaniem najbezpieczniejszym, najtrwalszym i najszybszym jest depilacja laserowa.

ZADZWOŃ POD NUMER 8 407 488 LUB 518 594 270
I UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!

TEKST ARCHIWALNY - opublikowany przed wprowadzeniem ustawy o wyrobach medycznych.

Depilacja z glowa
Specjalista
Aspazji

Depilacja laserowa - cennik

* Zabiegi wykonywane na sprzęcie: EpilMe & Cynosure

Palce u stóp 180
Grzbiet stóp (bez palców) 180
Stopy 360
Łydki 350
Uda 350
Pośladki 350
Szpara pośladkowa 200
Bikini całościowe 350
Bikini głębokie 300
Bikini klasyczne 250
Brzuch cały 350
Brzuch fragment 180
Plecy męskie 600
Plecy damskie 450
Klatka piersiowa 350
Pachy 300
Dłonie 180
Ręce męskie 350
Ręce damskie 250
Barki 300
Kark 250
Szyja męska 350
Szyja damska 300
Wąsik 180
Broda 180
Baczki 300
Policzki 270
Brwi 100
Cała twarz 550